Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket tud 1 éves babátok?

Miket tud 1 éves babátok?

Figyelt kérdés

Az enyém nagyjából, amik eszembe jutnak:


Kérésre tapsikol, utánozza a halacskát, táncikol, megkeresi a labdát, a brumi maciját, kutyusát oda megy hozzájuk és tapsikol örömében.

Lépeget bútorokba kapaszkodva, fal mellett, el is engedi őket és egy jó pár másodpercig áll is, majd lehuppan, ami szintén tetszik neki. tanitjuk járni, igy kb. 4-5 lépést stabilan megy is önállóan. az ágyról, kanapéról ügyesen egyedül lemászik, csak mondani és mutatni kell neki a kezünkkel, hogy forduljon és másszon le. kb. 7 hónapos kora óta önállóan iszik cumisüvegből, de pohárból még nem megy neki. a kis tesónak, ha sir, próbálja beadni a cumiját, de az még inkább csak ütögetés. állathangokat nem utánoz, de néhányat felismer.


nagyjából ennyi jutott most az eszembe.


2012. júl. 1. 18:08
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Labdázik egyedül, a feje fölé emeli majd eldobja, utána utána megy és megismétli. a formabedobósba próbálgatja betenni az oda illő darabokat, de még nem igazán sikerül. bújócskázni szokott az ágy végében, bele kapaszkodik leguggol, majd ha kérdezzük hol van a "név", akkor felugrik és nevet, majd ismét leguggol, és a következő szólitásig vár.
2012. júl. 1. 18:14
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is tapsol,puszit ad(bár azt nem mindig)."pacsit"ad,a nyusziját felismeri,mutatja h hol van.Táncol rengeteget,bútorokba kapaszkodva bejárja az egész lakást,bútorokra felmászik,bár még lejönni nem mindig sikerül:DSzintén feláll a fal mellett is de még nem engedte el.A darabossal még hadilábon állunk de azért kicsit haladunk mindig.
2012. júl. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tapsikolás, táncikálás nálunk is megy. Puszit csak ritkán és csak apának és nekem. A kis tárgyait ő is megkeresi. Bútorokba kapaszkodva már nagyon ügyesen lépked, el is engedi, de aztán hamar huppan. Kanapéra, ágyra mászkál. 8hónaposan ivott egyedül cumisüvegből, pohárból is elég jól megy már. Állathangokat felismeri. És ad valami 'áááááiiii' hangot, amiről apa szentül meg van győződve, hogy az ő nevét mondja (Dávid) :D:D

Jövő héten lesz 1éves.

2012. júl. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Lehet, apának igaza van és tényleg a saját nevét mondja a kicsitek.


Nálunk nincs pápázás, és nincs puszi küldés sem. még azt is alig hagyja, hogy mi puszilgassunk, nemhogy ő dobálja vagy adjon. :) a bútorokra történő mászást sem igazán gyakorolja még, csak párszor láttam, hogy erőlködik, de semerre nem jutott.

2012. júl. 1. 22:31
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok!

Na azt hogy mi puszilgassuk, a miénk sem hagyja, sőőt.. Ha a mama közelít hozzá, sokszor sír is miatta, nem puszizkodhatunk :D

Amúgy nem tudom, hogy az az áááááíííííí mi akar lenni nála, mert előtte mindig Apát mondunk, és én sem hívom sűrűn Dávidnak a férjem, mindig kicsim vagy életem vagy hasonlók :D Na mind1 :) Ha apát hívja ezzel, annak csak örülünk :)

2012. júl. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 alaszka ***** válasza:
Enyém kislány, 1 éves múlt. Tapsikol, táncol, ezeket nagyon csinálja, pá-pá-t érti, de nem nagyon csinálja, csak vigyorog rá. Megmutatja a lámpát a mutatóujjával, és mondja rá, hogy: lá. :) A tik-tak-ot is megmutatja a falon. Mászik ezerrel, feláll bútoroknál, és ott lépeget, önállóan még nem. Darabosat nem nagyon eszi meg, csak a kenyeret, sajtot, kekszet, banánt, de a főzeléktől öklendezik, ha darab van benne. Az ágyról még inkább fejjel lefelé akar lemenni...:( Ha mondom, a vau-vau-t,galambot a kertben akkor keresi a szemével, vagy az utcán az autót figyeli, ha mondom, de még ő sem utánoz hangokat. Nem nagyon szeret inni semmiből, cumisüveget eltolja, a poharazás tetszik neki, de inkább csak játszani akar vele, fújogatja. :) Ha elé teszek kis falatkákat, azokat csak szétmorzsolja, nem akarja egyedül megenni...
2012. júl. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem semmire sem mutat még rá! sok mindent ért, az tény, ha akar valamit akkor fogja a kezem és odavisz. a tietek is huncutkodik sokat? pl.: a sok közül: a pelenkázóról egyesével megfogja az ott lévő tárgyakat, amiket a kezébe adok, hogy nyugton maradjon arra a kis időra, és ő meg megvárja, hogy a szemébe nézzek és szépen kilógatja a tárgyat oldalra, majd ledobja és nevet, ha rászólok. vagy, ha mondom nem szabad, nem, akkor csak azért is csinálja, közben meg vigyorog rám és vissza-vissza curikkol, akármiben is sántikál. vagy szándékosan kiköpi az ételt és várja, hogy "mérgesen" reagáljak.
2012. júl. 2. 00:06
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom beleférek-e, a kisfiam 14 hónapos.

Egyedül teszi be a szájába a falatokat 7-8 hónapos kora óta,próbálkozik,kanállal és villával enni,iszik egyedül 7 hónapos kora óta már pohárból és kubus üvegből is,11 hónapos kora óta megy 13 hónapos korától szalad,9 hónapos korától felmászik,lemászik,leguggol,feláll kapaszkodás nélkül.Tapsol,integet,táncol,"énekel",puszit ad,puszit küld,firkál a ceruzával,ha kérek valamit odaadja,odahozza, a labdát dobja,gurítja,pakolja a homokozó lapáttal a vödörbe a homokot,megmutatja hol a pocakja, a lába a plüss állatka orra és szeme,mondja,hogy apa,nyanya(anya),gyeje(gyere),mammamm(ha éhes vagy ha ételt lát),vávává(vauvau),hinta talinta,itt,ott,egy,azt,baba,tátá(pápá),mama.

Ha megkérdezem,hogy csinál a tigris és az oroszlán megmutatja,imádja kiskutyát ölelgeti,simogatja,imád fürdeni.Mesekönyveb általában megmutatja,hogy hol van a saját pocakja,keze,lába,zoknija,ez attól is függ milyen a kedve,formákat a formabedobóba nagyrészt eltalálja,kis karikákat ráteszi a tartójára majdnem mindig elsőre sikerül,segít teregetésnél adja ruhákat,a kis seprővel megy körbe a konyhában seperget,tolja a porszívót amikor porszívózunk fogja velem a csövet segít felvenni a cipőjét,törölget,megmossa a kis pocakját,lábát fürdésnél,zsepit odateszi az orrához,közbe mondja hogy pfű,segít felvenni a ruháját,egyedül is próbálkozik,homokozik a többi kisgyerekkel,a labdát dobja,gurítja,kisautóját hajtja a motor még nagy neki,egyedül nem tud ráülni,,megérti amit mondok neki,de persze csak 50%ban hallgat rám.Füléhez teszi a telefont mondja alo-alo,nem nézünk tvt,Ő pláne nem de simán be tudja kapcsolni,ki be pakol a fiókokból,táskából,szekrényből.Zacskóból egyenként veszi kia kölesgolyót, a kekszet kb 10 hónapos kora óta,szimpatikus gyerekeket megöleli,megsimogatja,ha szomjas odahozza az üvegét ha ki szeretne menni hozza a cipőjét és beáll az ajtóba,ha álmos leteszi a buksiját kb 3 hónapja.Nagyiéknál eteti a csirkéket,kacsákat,nyulakat.Mutatja a ventilátort mondja hogy "pfupfu".Nagyokat kacag,jó humorérzéke van :)Bújócskázunk,fogócskázunk,aranyosan beül valami mögé nagyon csöndben és várja,hogy megtaláljam:)

Kb ennyi jutott eszembe :)

Nagyon sokat foglalkozunk vele a párommal,sok emberrel találkozik,sok kisgyerekkel.A védőnő azt mondta egy-két dologban ott tart,mint egy 17-18 hónapos,van olyan amit még nem kéne csinálnia,azt is mondta,hogy a gyerekek 2 éves korukra behozzák egymást,addig eltérően fejlődnek

2012. júl. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
*bocsánat elírtam,szóval a mesekönyben rámutat ha megkérdezem hol van a cica,kutya,alma,tej,narancs,barack,dinnye,banán,csacsi,boci,labda,autó stb
2012. júl. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én lányom állandóan táncol (még a mosógépre is), tapsol, megmutatja, hogy hol a feje-orra-szeme (igaz néha mellényúl), önállóan megy, még a küszöböt is átlépi, focizik (eszméletlen), lemászik egyedül az ágyról, puszit ad.
2012. júl. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!