Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitség! 4hónapos kisfiam...

Segitség! 4hónapos kisfiam 5napja hasmenéses, van h csak átlátszó viz jön a popójából, s nagyon vörös-irritált a combhajlata-végbélnyilása körül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

holnap felhivom a dokit is már,remélem h elmulik a hasmenés, máskor is volt h pár napig ilyen volt...

ma lett ilyen csunya a szeméremkörnyéke(combahjlat,végbél körül,herezacsi alatt)olyan mintha csunyán kidörzsölödött volna,s csip/fáj is neki,mikor kentem sirdogált. ma bekentem lefekvés elött pimafucort krémmel. nálatok volt hasonló?

csak szopizik, ebben a melegben össze-vissza.kutacsa telt.amugy jokedvű, nincs hőemelkedés meg ilyesmi sem.


2012. júl. 2. 20:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el dokihoz a vízszerű kaki biztosan gondot jelent.Én ilyenkor canestenes popsikrémmel szoktam kenni a fenekét a babámnak.
2012. júl. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

szerintem is holnap vidd le a dokihoz. nekünk is a canestenes popsikrémet írta ki ilyenkor, jó vastagon kentem, mikor aludt akkor levettem róla a pelust és 2 törcsit alá tettem, hogy szellőzzön. reggel főztem le kamilla teát és popsitörlő helyett azzal töröltem a fenekét vattával.

de lehet, hogy elkapott valamit, 5 nap tényleg sok, vidd el orvoshoz!

2012. júl. 2. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Én akár az ügyeletre is bevinném. Ha a székletnek már színe sincs az nem túl jó jel. Nagyon erős hasmenése lehet. Ilyen pici babánál, pláne oda kell figyelni. Ha látja orvos azzal biztosan nem ártasz neki. Szoptasd minél többször. A fenekét pedig ne töröld popsitörlővel, hanem langyos vizes esetleg kamillás vattával töröld át. Kenőcsöt nem sok értelme van rákenni, hacsak nem orvos írta fel. Egy kis canesten vékonyan jó lehet, más nem nagyon. Ha máskor is volt ilyen és nem vírus okozta akkor beszélj az orvosotokkal,mert lehet, hogy valamilyen ételintolerancia áll a hasmenés mögött ami anyatejen keresztül is okozhat panaszokat. A pimafucort-ot mivel ez egy erős szteroidos krém ha nem orvos adja én nem kenném a fenekére, főleg pelus alá.
2012. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Én is vinném ügyeletre ilyen hasmenéssel + dög meleg van= még fokozottabb a kiszáradás veszélye!!
2012. júl. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
93%

Ne haragudj, de elég sok butaságot csináltál. 5 napja tartó hasmenéssel, ekkora hőségben nem vitted orvoshoz a 4 hónapos babádat!? Nem is értem... Ki is száradhat! Oké, hogy ellenőrizgeted a kutacsát, de azért orvos nem vagy... Meg majd holnap felhívod a dokit... Meg sem fordul a fejedben, hogy inkább vinni kéne a babát? Már rég..

A pimaficort a másik butaság. Valóban egy szteroidos krémet kentél a babád fenekére. Betegtájékoztató?? Nem olvastad?

Bocsi,nem vagyok egy kötözködős, háborgós fajta, de ez felzaklatott! Jobbulást a babádnak! Remélem minden rendben lesz!

2012. júl. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
32%

Kisfiad SZEMÉREMKÖRNYÉKE? azért az orvosnak ne ezt mond... A lányoknak van szeméremkörnyékük, a fiúknak péniszük és herezacskójuk van. Bocs az offért.


On,

Többiek mindent leírtak.

2012. júl. 3. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

ez a viezes hasmenés csak tegnap volt,elötte csak gyakori széklet.

elvittem dokihoz ma reggel,jol van. azért azt észerveszem én is(mivel nem első baba) ha valami baj van,de egy jokedvű boldog baba.

a dokinő azt mondta h adjak neki egy hipp répa-rizs italt, amit patikában lehet venni napi 1üveggel igyon meg 2napig kapja, meg vmi port amiből késhegynyit kell adni napi5x szintén 2 napig, ha utána is megmarad a dolog, akkor csörögjek. kiszáradástol nagyon messze van,minden okés vele.elocomos kenőccsel kenjem a piros popot napi2x.a pimafucortot azért mertem használni, mert nagyfiamnak volt csunya ekcémás hámlós a combhajlata, és neki arra irták anno fel, egy pécsi neves bőrgyógyász magánrendelésére vittem, ott kaptuk. ő akkor fél éves volt s szépen rendbe rakta. tegnap egy barátnőm aki gyógyszerész szintén ezt a kenőcsöt mondta, a férje orvos ő is ott volt a beszélgetésnél s nem szolt közbe h nem szabad, gyanitom egyetértett.

mivel én is eü.-s vagyok nem kell kioktatni abban mit h nevezünk...férfi szeméremtest, ird be a google-ba, bizony van olyan, sőt szeméremdombjuk is van a ffiaknak:)okostóni:)

2012. júl. 3. 09:43
 8/15 A kérdező kommentje:

ja, még annyi h elocomos kenőcs is steroidos ugye...

a másik h mivel csak szopik a baba nem tom h fogom megitatni vele a répalét mindjárt ilyen nagy mennyiségben (egyszerre 50g max azt mondta) de csak sikerül.

ill a gyakori össze-vissza szopitól(meleg miatt) is lehet ez a hasmenés-tulevés végett.

remélem sikerül helyretenni a pocot.

2012. júl. 3. 09:45
 9/15 anonim ***** válasza:

orvos azt mondta, hogy kenj elocomot a pelus alá?

ne haragudj, de én ezt kizártnak tartom, a szteroidit nem szabad lefedni, nagyon nagy bajt okozhat, rá is van írva, hogy TILOS!

mondjuk azt se hiszem el, hogy egy orvos egy anyatejes hasmenéses babának azt mondja, hogy igyon répa-rizst, ahelyett, hogy berendelne titeket!

vagy ha tényleg így volt akkor azonnal orvost váltanák mert ez max kuruzsló a babád egészsége rovására

2012. júl. 3. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy a gyakori szopizástól hasmenés alakulna ki. Elég hülyén hangzik. Tavaly nyáron 1.5 óránként szoptattam a lányomat ebben a nagy melegben és nem lett tőle hasmenése.

Nekem fura ez a doki amúgy, de te tudod. Amikor az én lányom csak anyatejes volt és gyakran valamint hígat kakilt, akkor azt mondta a doki, hogy ÉN diétázzak, egyek sok ht kekszet, krumplit, rizst, ilyesmit.

2012. júl. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!