Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segitség! 4hónapos kisfiam...

Segitség! 4hónapos kisfiam 5napja hasmenéses, van h csak átlátszó viz jön a popójából, s nagyon vörös-irritált a combhajlata-végbélnyilása körül. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

holnap felhivom a dokit is már,remélem h elmulik a hasmenés, máskor is volt h pár napig ilyen volt...

ma lett ilyen csunya a szeméremkörnyéke(combahjlat,végbél körül,herezacsi alatt)olyan mintha csunyán kidörzsölödött volna,s csip/fáj is neki,mikor kentem sirdogált. ma bekentem lefekvés elött pimafucort krémmel. nálatok volt hasonló?

csak szopizik, ebben a melegben össze-vissza.kutacsa telt.amugy jokedvű, nincs hőemelkedés meg ilyesmi sem.


2012. júl. 2. 20:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szóval, ha gyógyszerész-orvos házaspár ismerősöd van és ők tanácsolták, biztos voltál benne, hogy jól teszed, akkor miért kérdeztél? Persze szabad kérdezni, csak akkor sem logikus. A répa rizs italt (mármint a gyógyszertárit) valóban adják csak szoptatott csecsemőknek is erős hasmenés esetén. Ilyenkor muszáj. A szteroidokkal vannak fenntartásaim. A nedvességtől fölázott, kimaródott bőrre nem ugyanaz kell mint az ekcémásra, mert bár gyulladás, de mégsem ugyanattól van. A szteroidokat pedig tényleg nem, vagy csak nagyon indokolt esetben szokták (szabad) lefedni. Szóval kár volt kérdezni, ha tudod a válaszokat magad is, vagy jobban tudod másoknál. A hasmenésnél ha 48 óra után nem múlik fel kell keresni az orvost. Babáknál előbb javasolják. Akkor is, ha az anyuka egészségügy.
2012. júl. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

hát mivel orvos mondta az elocomos krémet(nem magát az elocomot, egy gyogyszertári kikevert krém aminek egy alkotoja az elocom)ezért alkalmazni fogom...nagyon jó a gyermek háziorvosunk,tapasztalt, több elismeréssel és a város kitüntetésével stb...sajnos nemrég váltottunk s tértünk át hozzá, az előző egy borzasztó nagyot hibázott, viszont benne megbizunk...

igen ez ilyen gyogyszertári répalé, de szerencsére szépen elfogadta s megette az 50g-ot most belőle. ma edig 2 volt széklete, igazábol nem is széklet ürül, inkább szines viz-nyák néhány emésztetlen fehérjedarabbal...de remélem megfoga a pocot, ha nem akkor (már nem tom a nevét) egy olyan szert mondott h alkalmazunk 2 nap mulva, ami rettent rossz izű s ált ki szokták hányni a babák azt mondta...nem hangzik jól,már csak azért is meg kéne gyogyulni:)

tanácsot kértem, h mivel kenhetném a csunya bőrét,kiváncsi voltam ki hogy csinálja, s csak megemlitettem h mit raktam rá amit mindenki kifigásolt, s leirtam miért is tettem. nem azért mert én jobban tudom...

meg azt mondta még a dokink, h ne popsikrémmel kenjem, hanem fürdetővel és reggel-este a kikevert elocomossal.

2012. júl. 3. 11:06
 13/15 A kérdező kommentje:
ja s bent voltunk a doknál, ő nézte meg, irtam is h elvittem az orvoshoz, nem telon mondta h mit kell.
2012. júl. 3. 11:08
 14/15 anonim ***** válasza:

Talán a Smecta-t mondta az orvos, aminek már elfelejtetted a nevét... De ha elfelejtetted, hogy akarod neki odaadni 2 nap múlva?

Egyébként, ha lefejt anyatejbe adod, nem fogja kihányni. A fiamnak tápszerben adtam, nem volt gond.

2012. júl. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

mint irtam, a doktornő mondta, h ha nem mulik el a hasmenése, akkor hivjam ura. gyanitom akkor mondta volna a nevét ujra:)

amugy ma már jobb a helyzet. egész jol fogadja-eszi a réparizspempőt.:)bár a napi 1üveg nem lett meg, csak 3/4,de szerintem már ez is szuper. reggel 2x volt "széklete" utána kezdtük el a kurálgatást. most este volt egy kis adag széklet, s ennyi:) remélem holnap még ennyi sem lesz, s szépen rendbe jön a kis pocija.

2012. júl. 3. 21:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!