Napirend. Kell?

Figyelt kérdés

Szerintetek kell napirend? H igen, miért? Ha nem, miért?

Mikortól kell, ha kell?



2012. júl. 3. 15:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
54%

2. vagyok. Kedves Kérdező! Alkalmazkodni kell a gyerek és a család igényeihez. Ahogy írtam, ha nem éhes, nem kell etetni, jelezni fogja, ha enni kér, vagy álmos.

Az elején azért kell, amit írtam, később azért, hogy egyszerűbb legyen az életed. Ha már kialakult pl. a délutáni alvásidő (nagyjából egy időben), te is tervezhetsz.

2012. júl. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
De ezek szerint nem mindenki érti ugyanazt napirend alatt. A napirend lehet szigorú és rugalmas is ám. Én nem vagyok híve a szigorú napirendnek, ha csúszik, akkor csúszik. Másnak meg órára pontosan jó és a gyerekének is.
2012. júl. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
40%

A napirendnek nem az a lényege hogy percre pontosan kell mindennek történnie hanem az egymás utáni események sorrendisége.Ugye egész pici korban ez úgy néz ki,hogy evés,ébrenlét,alvás majd megint evés,ébrenlét,alvás de az nem kell,hogy ez pontosan 3 óránként forduljon...de ez egyébként a Suttogóban is le van írva.

Ez jó a babának meg késsőbb a nagyobb gyerkőcnek is mert biztonságérzetet ad neki,hogy tudja mi után mi következik.

2012. júl. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
32%
Szia! Fontos a napirend szerintem, mert az állandóság nyugtatólag hat a kicsikre. Ne arra gondolj, hogy mindig mindent ugyanabban az időben kell csinálni, inkább az események sorrendje legyen állandó pici korban. Aztán ha hozzászokott akkor úgyis változik minden, mert jön a hozzátáplálás, csökken a napközbeni alvások száma, stb. Jó ha van napirend, mert ilyenkor csak kicsit módosítasz. Néha nem gond, sőt hasznos is, ha ettől eltértek pl: ha utaztok, ünnepek vannak, stb, mert így megtanul alkalmazkodni az új helyzetekhez, csak az a fő, ha elmúlt a különleges alkalom térjetek vissza az eredeti kerékvágásba. Így neked is könnyebb lesz a dolgod, nem okoz majd gondot a házimunka, ügyintézés. Azt hogy mikortól kell, majd fogod tapasztalni. Én kb 6 hét után kezdtem el, mikor megszoktuk egymást. Az első az esti rituálé kialakítás volt, a többi jött magától. Sokat segít benne a baba is. Az én fiam két éves, és mára nagyon ragaszkodik az ő kis "rigolyáihoz". Szinte órát lehet állítani hozzá.
2012. júl. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eleinte elég annyi, hogy aránylag fix időben van a fürdetés. Kaja meg igény szerint. Majd kialakul, hogy mikor a legideálisabb nektek a séta + a nappali alvásokra mikor van igénye.

Nekünk igazi napirend fiam 1 éves kora óta van (kaja, séta, alvás, fürdetés).

Persze rugalmasan :)

2012. júl. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
67%

Én soha nem ragaszkodtam a napirendhez, a kezdetektől fogva mindent úgy csináltam, ahogy jónak láttam. A baba evett, amikor éhes volt, elaludt, amikor álmos volt. Egy idő után magától kialakított magának egy "napirendet", persze nem percre pontosat. Nálunk még a fürdetésnek sincs állandó időpontja, mert volt, hogy pont bealudt, mire fürödni készültünk volna, olyankor nem keltettem fel. Ebben a melegben a séták is elcsúsztak az esti órákra, ha fix napirendre lett volna szoktatva a babám, nem is tudom mit csináltam volna ebben az időszakban. Sok anyukától hallom, hogy ők bizony este 6kor fürdetnek, és fél 7kor már alszik a gyerek. Akkor mikor levegőznek, délután 2kor a 40 fokban?

Ma pl 9kor értünk haza a sétából, utána evett, játszottunk kicsit, aztán fürdés, kb 11kor aludt el. És még élünk :)

Úgy vagyok vele, hogy amíg nincs belekényszerítve olyan helyzetekbe, hogy pl reggel 8ra oda kell érni a suliba, délben ebédelni kell stb, addig had élvezze ki, hogy a saját ritmusában él. Addig meg éldegélünk nyugisan, nem nézegetjük az órát idegesen, nem kapkodunk.

2012. júl. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos a Kisfiam, az Ő igényeihez alkalmazkodtunk mindig, mára szinte óraműszerű napirendje alakult ki. Mindig a fürdés volt a fix időpont, ehhez ragaszkodtunk.

Így mindig tudunk előre tervezni, pl. utazás a délelőtti alvásidőben, séta a délutáni alvás után, vagy esetleg nekem kimenő, amikor tudom, hogy nem fog szopizni:)

2012. júl. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszaitokat, számomra mind hasznos volt:))
2012. júl. 4. 13:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!