Napirend. Kell?

Figyelt kérdés

Szerintetek kell napirend? H igen, miért? Ha nem, miért?

Mikortól kell, ha kell?



2012. júl. 3. 15:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
54%
szerintem nagyon fontos a napirend.
2012. júl. 3. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kell. De rugalmas legyen, és tudd, hol a határ. Nem tudom, érthető-e.

A felnőttnek is van napirendje. Reggel felkel, készülődik, esetleg reggelizik, munkába megy, ebédel, utazik, hazamegy, pihen, mittudomén, mindenkinek más, de van.

Amikor egy újszülött megérkezik ebbe a számára ismeretlen és idegen világba, a napirend egy fix pont lesz neki akár 2-3 nap alatt is. Egy pár napos baba is tudja, hogy az esti fürdés után jön a kaja és az alvás. Így alakul ki benne, hogy következtetni fog a dolgok egymásutániságára. Szóval tanul és biztonságérzetet szerez. De tudni kell a baba igényeihez alakítani, mert pl. ha éjjel már nem kel fel, ne ébresszük, mert kell ennie. Vagy a séta, 40 fokban elhanyagolható, stb.

2012. júl. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Kell, de nem robotszerűen. Simán lehet eltérés, ha pl. különleges nap van vagy alkalom (esküvő, Karácsony, ilyesmi). Illetve ha nem délben alszik el a gyerek, hanem fél egykor, az simán belefér nálunk.


A napirend jó - de nem mindenáron, és nem percre pontosan. Arany középút, ebben is, mint minden másban.

2012. júl. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ikreim vanak, nagyon jól jött a napirend. Már születésüktől fogva alkalmaztuk, akkoriban még csak az etetésre és fürdetésre. Elég hamar át is aludták az éjszakát. Nem is tudom, mit csináltam volna, ha nem egymás után/egyszerre ettek volna, hanm épp akkor, mikor egyik vagy másik megéhezik... Később pedig soha nem volt gond, hogy mikor kell lefeküdni, tudták maguktól, hogy pl. evés után alvás és nem ellenkeztek. Egyszer tértünk el tőle, a dédi szülinapján, akkor ki is maradt az alvás, aztán rákövetkező héten már nem lehetett velük bírni; egy hétnyi idő kellett, hogy visszatérjünk a régi kerékvágásba. nekem bejött, nem bántam meg.
2012. júl. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Szóval: adott időben alvás, és szabott időben evés? Ha jól értem ezt takarja a napirend?

És ha épp akkor még nem éhes? (teszem azt 3 óránként? )

2012. júl. 3. 15:14
 6/18 anonim ***** válasza:
83%

Nem kell, legalább is nálunk.Attól nektek lehet,de ha az borul készülj sírós hisztis gyerekre, nálunk is volt napirend, amig csak 1 gyerek volt, aztán gyorsan el is feledketem róla!

Két dolog van, ami mindig ugyan akkor történik

Ebéd, fürdés.

4 gyerekem van, ha a kicsik napirendjét tartani akarom, a nagyok igényeinek nem tudok megfelelni,és ahol a napirend borul, ott nyűgösek, sírósak a gyerekek, igy én nem tartom egyáltalán fontosnak, igy tudják, hogy ha menni kell, akkor megyünk és nincs nyavajgás miatta.

2012. júl. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nincs ilyen kiszámolt idő :) Akkor eszik, amikor éhes, akkor alszik, amikor álmos, egyedül a fürdés van viszonylag adott időben (6 és 7 között). Egy idő után ilyenkor is beáll a rendszeresség, de nekünk ez sokkal jobban megfelel, nem kapunk szívrohamot, ha 3 óránál gyakrabban kér enni, mert éhes, vagy nem alszik adott időre, mert nem álmos. Én sem mindig ugyanabban az időben vagyok éhes, álmos meg pláne nem :)
2012. júl. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem egy kisgyereknek két dolog kell: szeretet és következetesség. Nem azért, hogy neked könnyebb legyen, hanem hogy neki jobb egyen. Ez neki fogódzkodó, segít eligazodni az időben és a térben, biztonságérzetet ad. Nem arról van szó, hogy percre pontos táncrendet kell tartani, rugalmasan de ésszel kel batartani az érkezések, fürdetés, alvások stb időpontját. Másképp nem várhatod el, hogy kialakuljon a délutáni és éjszakai alvás időpontja, vagy hogy éhes legyen majd ha ebédidő van. Jut eszembe, az emésztésnek jót tesz, ha a táplálkozásban rendszer van.
2012. júl. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok amúgy, mint a 6-os 7-es válaszoló. Nincs kőbe vésett szabott napirend. Ha éhes, adok neki, ha álmos, alszik.

Mindenki kérdezgeti, hogy van-e már napirendünk?

De tényleg, mi felnőttek sem ugyanabban az időben eszünk, alszunk.

A kisfiam 17hetes amúgy. Eleinte próbáltam tartani a napirendet: 3 óránként evés, séta, fürdés, stb, de a gyerek nem ismeri az órát:) és volt hogy hamarabb kért enni pl, vagy hamarabb volt álmos.

Én elég rugalmas ember vagyok. Nem erőszakolom a gyerekre a szabott dolgokat, viszont magának kialakította, mert minden embernek- a babáknak is- van bioritmusuk. Kb. 3 3és fél óránként eszik, tudom így nagyjából mikorra tehető a következő étkezés, a fürdés 7 körül van, fekvés 9-10 körül. (hamarabb nem alszik el)

A nappali alvás most káoszos a meleg miatt, meg a foga is jön, meg most tanult meg forogni is, és álmában is gyakorolja:)

2012. júl. 3. 15:47
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul: van neki napirendje, csak őhozzá alkalmazkodsz, nem a könyvekhez. Ez így tökéletes! Kialakítja magának a saját napirendjét, te meg kiismered azt. Legközelebb, ha kérdezik, nyugodtan mondd, hogy igen, van nepirendünk.
2012. júl. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!