Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok az alábbi nevek...

Mit gondoltok az alábbi nevek viselőiről?

Figyelt kérdés

GERDA, JÚLIA,DÖNIZ


SAJÓ,FARKAS,GÉZA


Őszintén írjátok le, mit gondoltok a fenti nevek viselőiről. És - épp ezért - kérlek ne pontozzátok le azt, akivel nem egyezik az ízlésetek.


2012. júl. 3. 18:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Júlia tetszik, Döniz olyan nekem mint a Dzsenifer, a Gerda pedig olyan kemény név.


Sajó, nem rossz, Farkas nem tetszik, pláne ha felnőtt korában szőrös lesz, vagy kiállnak a szemfogai, ő lesz a farkas ember!

Géza sem rossz, mamapság ritka, nem lesz egy tömeg név, fa akkor inkább Sajó.

2012. júl. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Nekem mindegyik név tetszik kivéve a Döniz. A többi szerintem jó név. Ami nekem tetszik az a Gerda, különles.
2012. júl. 3. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

A Gerda és a Júlia szerintem szépek, de a Döniz olyan erőltetett (pl. Jennifer angolul, magyarosítva Dzsennifer, a Döniz meg a Deniseből).


A Sajó és a Géza nem tetszik. A Sajó, mert egy folyó, a Gézáról meg az jut eszembe, amikor úgy szólnak neki, Géééjzaaa. A Farkas nem rossz, de asszociállom egy állattal, ennyi erővel hívhatnák úgy is, hogy Majom, Párduc, Nyúl, Kecske, Birka. Ugyan ezt gondolom, azokról, akik Epernek, Málnának nevezik a gyermeküket, annyi erővel lehetne Citrom, Banán, Dinnye is a gyerek.

Szóval egy őszinte vélemény :)

2012. júl. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Nekem egyik sem tetszik.
2012. júl. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A Júlia szép, tetszik, de nem adnám a gyermekemnek! A férfi nevek egyike sem tetszik!
2012. júl. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
A Döniz tetszik a lányok közül, a fiúk közül egyik sem.
2012. júl. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Írjatok még!
2012. júl. 3. 19:00
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Hűűű.. nagyon jó kérdés.


Gerda: komoly, visszafogott lánynak képzelném a viselőjét, de nem tetszik a név.


Júlia: talán a Rómeó és Júlia miatt - nem tudom - de ennek a névnek a viselőjét nagyon nőiesnek képzelem. Ezt akár adnám is a kislányomnak.


Döniz: Van egy ilyen nevű ismerősöm, ő mindig is vad, fiús lány volt, most már tudjuk, hogy a lányokat szereti, de ettől függetlenül nekem ez a név már csak fiús, vadóc névként marad meg. Nem adnám.


Sajó: Olyan vicces név, nem tudom, állatnak adnám, gyerekemnek nem :D


Farkas: Erről olyan komoly, mogorva férfire asszociálok, így ez sem tetszik.


Géza: Szép, ősi magyar név, de kisfiúhoz nem tudnám elképzelni.


Remélem, segítettem :)

2012. júl. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Gerda: nekem régi kedvencem, csak rajtam kívűl a családban másnak nem tetszik, és végül kisfiam született.

Amúgy erről a névről nekem a vagányság és a jókedv jut eszembe

Júlia: szép név, csak egy kicsit komoly

Döniz: modern név, és hogy mi ugrik be róla--elkényeztetett


Sajó: Hacsek és Sajó :D

Farkas: Az biztos sok csúfolódásnak lenne kitéve, aki ezt a nevet viseli, ezen kívül talán félreérthető is, hiszen inkább vezetéknévként ismert.

Géza: a nagypapámat hívják így, ezért rosszat nem is tudnék írni róla...határozott és erős jellem volt, hatalmas szívvel...

2012. júl. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az újabb 2 részletgazdag választ is! Nagyon jókat írtok.
2012. júl. 3. 21:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!