Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit gondoltok az alábbi nevek...

Mit gondoltok az alábbi nevek viselőiről?

Figyelt kérdés

GERDA, JÚLIA,DÖNIZ


SAJÓ,FARKAS,GÉZA


Őszintén írjátok le, mit gondoltok a fenti nevek viselőiről. És - épp ezért - kérlek ne pontozzátok le azt, akivel nem egyezik az ízlésetek.


2012. júl. 3. 18:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Gerda: kemény és nem tetszik

Júlia: szerintem szép és nőies

Döniz: magyarnak magyar nevet


Sajó: folyó

Farkas: vicces

Géza: közönséges

2012. júl. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Gerda:

volt egy ilyen nevű ismerősöm, szegény nagyon ápolatlan, koszos, büdös lány volt, nem szívesen mentem a közelébe. Emellett pedig nagyon csúnyán is beszélt, egyáltalán nem volt nőies a viselkedése.

Nekem 10-es skálán 5.


Júlia:

Gyönyörűnek tartom a nevet! Eddig ahány ilyen nevű ismerősöm volt, mindegyik filigrán, nagyon magára adó hölgy volt. Mellesleg pedig ha annak idején nem találok rá az Emma névre, a kisebbik lányomat is így neveztem volna el.


Döniz:

Szégyen vagy nem szégyen, fogalmam sem volt, hogy van ilyen név (pedig nem tartom magam műveletlennek vagy tudatlannak), így véleményt se tudok nyilvánítani.


Sajó:

Ugyanaz vonatkozik rá, mint a Dönizre. Bár nálam alapelv volt, hogy mondjuk folyó nevét nem adom a gyerekemnek. Van egy ismerősöm, Szávának hívják. Nagyon utálja a nevét.


Farkas:

Egész jó (10-ből 8), de kamaszkorában rengeteget fogják csúfolni miatta.


Géza:

Neeem, ez nagyon nem jön be. Mindig a BK Gézujára asszociálok. :D

2012. júl. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Gerda: nekem egy öregasszony jut eszembe erről a névről


Júlia: gyönyörű, egyik kedvenc nevem. Kislányként Julcsi, Julcsa, Julis, ....


Döniz: nem tetszik, idegenkedem a "túl" külföldies nevektől


Sajó: egyből a folyó ugrik be, nem tudok névként gondolni rá


Farkas: nagyon szép név. Az a bajom vele, hogy ha valaki mindenáron becézni szeretné, akkor mi lenne? Farki? (és nagyon sok embernek mániája becézgetni minden nevet. a lányom becézhetetlen nevével is próbálkoznak, hát fel is áll a hátamon a szőr olyankor)


Géza: a 3 férfinévből ezt választanám. Komoly, tiszteletet keltő név, kisfiúként pedig lehetne Gézu.

2012. júl. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Gerda: komoly,kemény hangzású név,de nem rossz

Júlia: nagyon szép,dallamos a hangzása,ez tetszik legjobban

Döniz: olyan kis csajszis név szerintem,tetszik


Sajó: nekem erről a gyerekkori mese jut eszembe,a Sajó és a csodalámpa (vagy valami ilyesmi volt a címe),azt hiszem Sajó egy kutya volt benne,úgyhogy nekem elég fura név és nem is szép

Farkas: erről is az állat jut eszembe,meg csúnya is

Géza: ez pedig túl régies,túl hagyományos és szintén nem szép

2012. júl. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Megint nagyon jókat írtatok!


Utolsó: nem Jamie és a csodalámpa? Ott tényleg volt egy nagy kutya. És mintha tényleg Sajónak hívták volna.

2012. júl. 4. 11:26
 16/19 anonim ***** válasza:

Gerda: nekem kifejezetten tetszik, nekem Andersennek a Hókirálynő című meséje jut eszembe, ott így hívták a főszereplőt.


Júlia: Szerintem elég unalmas név, de szerintem csak azért, mert a Rómeó és Júliát is utálom. :P


Döniz: eredeti helyesírással tetszik, de így elég idióta érzetet kelt.


Sajó: nagyapám kutyáját hívták így, úgyhogy ez alapból kilőve. :D


Farkas: szerintem tök vagány név. Nekem tetszik. :)


Géza: nekem Géza fejedelem jut róla eszembe, meg a törióra. Úgyhogy az sem jó.

2012. júl. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

14-es vagyok

De,igazad van,tényleg Jamie és a csodalámpa volt a címe és Sajó volt a kutya. :-)

2012. júl. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Gerda: Nekem nagyon tetszett ez a név mindig is de mióta az egyik osztálytársam Gerda és kibírhatatlan azóta szinte kiráz a hideg ettől a névtől.

Júlia: Szép , nőies , elegáns név de ha lesz gyermekem és lány lesz akkor nem adnám neki.Nem az én stílusom , nekem túl elegáns.

Döniz: Magyar név , nekem tetszik és szerintem nem is olyan gyakori.

Sajó: Nem tudom mért de nem tetszik.Nekem a Sajó abc jut róla eszembe és így kicsit hülyén hangzik szerintem.

Farkas: Határeset...De kicsit furcsán hangzana ha sétálnék egy parkban és egyszer csak egy kisgyereknek így szólna az anyukája : Faaarkaaaaaaas!! Gyere vissza kicsiiim!

Géza: Eléggé szép név , emlékeztet Géza fejedelemre.

2012. júl. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Júlia (de csak így szép. Mikor Juliskázzák vagy Julcsázzák, az elég lehangoló tud lenni... A Julcsi elmegy.)

A másik kettő nem tetszik.


A Géza magyaros, manapság ritka, és szép, nem értem, miért lenne közönséges.

A Sajó meg a Farkas viszont valóban nem lenne jó választás (ahogy egyik olyan név sem, ami mást is jelent, kivéve talán a virágnevek.)

2012. júl. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!