Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy működik az a "gonosz"...

Hogy működik az a "gonosz" módszer altatásnál?

Figyelt kérdés
Valami olyasmire emlékszem, hogy sír a baba (itt: 10 hónapos), aztán be kell menni 5 perc múlva, de nem szabad felvenni, aztán be kell menni 10 perc múlva.. Nem tudom tovább. kérem írja le, aki tudja, mert kitépem már az összes hajam.
2012. júl. 3. 22:48
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
elnézést a hibákért a billentyűzetemet le kell cserélnem,mert nem működik rendesen.
2012. júl. 4. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom....én nem tudnám sírni hagyni, max. 1 percig, ha épp bef*sok, vagy bármi nagy bajom van és muszáj.


Az első 3 hónapban volt, hogy hajnali 4-től reggel 8-ig ölben, állva, járkálva ringattam, már a fejemet vertem a falba és imádkoztam, hgy átaludja mmár végre az éjszakát, különben megőrülök!!! De nem tudtam letenni sírni hagyni!


Nagyon rossz volt. Aztán egyszercsak egyik napról a másikra elaludt magától esténként. Fürdés után esti tápszer és letettem a kiságyába és aludt is. Kb. 8 hónapos korától.

2012. júl. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát... Nálunk ez a módszer tuti nem működne, ugyanis az én babámat (6 hós) NEM LEHET csak szavakkal megnyugtatni, ha üvölt a kiságyban. Ha elkezd nyöszörögni és nem veszem ki akkor egyre rosszabb lesz míg a végén már nagyon durván üvölt, forgolódik, szinte nem kap levegőt... Ha kiveszem kb. 1 perc és megnyugszik, ha más baja nincs még vissza is tudom fektetni a kiságyba.


Ennek a módszernek még az is a hátránya szerintem, hogy nem igazán veszi figyelembe a baba igényeit. Gondolok én arra pl., hogy nálunk az esti elalvás szopi után van. Viszont van kb. kéthetente, hogy lerakom a babát szopi után és nem tud elaludni, hanem csak forgolódik még fél óra múlva is. Ilyenkor még akar szopizni kicsit, valszínű, hogy nem lakott jól, és ekkor az újabb szopin azonnal bealszik. Ha ilyenkor nem venném ki szopizni éhesen vergődne a kiságyban órákat...


Persze aki már mindent kipróbált és úgysem akar elaludni a babája ki lehet próbálni ezt a "gonosz" módszert, csak úgy is szem előtt kell tartani a baba igényeit.

2012. júl. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
26%
7. vagyok. Az idióta barom magyarázza már el, hogy mi volt a problémája a válaszommal! Ez most kivételesen tényleg érdekelne.
2012. júl. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Csak bekukkantani van időm.

Kedves 7. válaszoló! Sajnálom a lepontozást!

Számomra nagyon hasznos a válaszod, köszönöm!!

2012. júl. 4. 12:37
 16/22 anonim ***** válasza:
43%
En keptelen lennek erre.... Ha azert sir, mert ram van szuksege, hagyjam, hogy ossze hanyja magat????? En osszebujva alszok a tunderkemmel és tudja, hogy én mindig ott vagyok neki. A gyerekvallalas sok lemondassal jar... Vannak babak, akik igenylik anyuci kozelseget, vannak akik nem. Akarmilyen nehez is, nekem sosem lenne szivem ehhez. Majd ket eves kora korul kulon szobaba szoktatom, addig meg imadom, hogy itt szuszog a fejemnel :)))))
2012. júl. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
48%
Remélem, segített. A barom meg hadd örüljön, kell ebben a melegben a hülyéknek is szórakozás :) Persze, választ nem fog adni.
2012. júl. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
53%
Ja es minden reggel puszival ebreszt.... Pedig meg csak 13 hos. Ezeket a pillanatokat nem hagynam ki :)
2012. júl. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Az én gyerekem nem hányja össze magát, ez csak az 1. válaszoló agyszüleménye volt.

Kedves utolsó, örülök, hogy minden reggel puszit kapsz..

Én csak harapást, mert puszit még nem tud adni. Ugyanis minden éjjeli ébredése után magam mellé teszem.

A nagytól meg még sosem kaptam puszit, mert autista.

Nem vagyunk tökéletesek, de örömmel olvasom, hogy van , ahol minden flottul megy, és tündérke a gyerek.

2012. júl. 4. 23:47
 20/22 anonim ***** válasza:
64%
Nalunk sem megy minden flottul, hidd el. Kinek ez, kinek az jut. Nincs tokeletes baba :) Mi 3 honapot kuzdottunk a hasfajassal, csak ringatva aludt, orditva :) sokszor csak reggel sikerult elaltatnom. Hulla faradt voltam. Kozben kiderult, hogy affektiv apnoes, vagyis siras közben nem vesz levegot, elajulhat. A doki azt mondta nem hagyhatom sirni. Nem volt egyszeru idoszak, de elmult... Mostmar ringatni se kell, lerakom es alszik. Nem lehet konnyu dolgod, minden elismeresem! Gondolj arra, hogy idovel majd konnyebb lesz! :)
2012. júl. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!