Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi legyen a neve a kisfiamnak?...

Mi legyen a neve a kisfiamnak? Flórián vagy Móric? Esetleg Flórián Móric, vagy Móric Flórián?

Figyelt kérdés

Két kislányom van, Emma és Rozi, illetve most vagyok várandós a kisfiammal, akinek nagy nehezen sikerült nevet találni. Már csak azt nem tudom, hogy Móric vagy Flórián legyen? Még lehetséges a Flórián Móric, vagy Móric Flórián verzió is, de inkább egy nevet adnék. Nektek melyik tetszik inkább, és miért (vagy éppen miért nem)?


:-)


2012. júl. 4. 13:41
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
44%

Flórián- mintha egy mesefigura lenne, olyan komolytalan.

Móric-Móricka, egész gyerekkorától ezzel szívatnák.

Szerintem legalább egy rendes neve lehetne, a másik lehetne ezek közül valamelyik, de ezek annyira viccesek:))) Főleg együtt:)

2012. júl. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
31%
Egyetértek, mindegyik gázos, de ha már a kettő közül, akkor Flórián.
2012. júl. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
40%

A Flórián szuper név, én is ezt szerettem volna, de a Férjem nem. Nagyon-nagyon jó név!!!

A Móric az tényleg gáz.

2012. júl. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Ne is mondd, kedves Első válaszoló! Kaptam már érte hideget-meleget (főleg a Flóriánért), de már nem engedek. Alig sikerült dűlőre jutnunk a párommal (a Flóriánról még nem is tudtam meggyőzni), de most már nincs tovább, ez a kettő van, és ezekből kell választanunk. De azért köszönöm, hogy leírtad az őszinte véleményedet, várom a további meglátásokat is. :-)
2012. júl. 4. 13:55
 5/41 anonim ***** válasza:
Esetleg a Móricból a Mór változat teszik. De arról meg a szerecsen ugrik be.Everything i do, i do it for you.....
2012. júl. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
33%

De most gondold el, egy 35 éves férfi Flóri? Mint egy papagáj.:)

Szerintem apának van igaza.

2012. júl. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:
Olyan fiúnevet úgysem lehet találni, amit ilyen-olyan módon ne tudnának csúfolni a gyerekek, vagy amibe ne tudnának belekötni. Sajnos úton-útfélen a „Flórián, üzletközpont Óbudán” szlogent hallom, de ezek ellen nem lehet mit tenni, mert ha tegyük fel Lacinak nevezném el, abba is bele lehetne kötni (Laci-paci, vagy Lackó, a malackó (volt egy ilyen mese még évekkel ezelőtt)).
2012. júl. 4. 13:58
 8/41 anonim ***** válasza:
100%
A Flóri mint férfi név sokkal jobb,mint mondjunk Kevin vagy Domi bácsi. Nekem ezek közül a Móric tetszik jobban. Unokaöcsém Mór,ez a változat jobban tetszik.
2012. júl. 4. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

# 6/7

Igen, ebben is van valami, és tényleg nagyon örülök, hogy őszintén leírjátok, mit gondoltok. :-)

Különben én ismerek egy 35 éves Flóriánt, és ha rá gondolok, még véletlenül se egy papagáj jut eszembe. Nézd csak: [link] ;-)

2012. júl. 4. 14:01
 10/41 anonim ***** válasza:
Persze, de egy Laci még mindig jobban hangzik, mint egy Flóri szerintem. Ezt tényleg neked kell tudni. Én egy nevem töröltettem, mert hasonlóan idióta volt, tök sokat szívattak vele. Örülök, hogy legalább egy normálisat adtak. Ha nem adtak volna, utálnám őket érte. :D
2012. júl. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!