Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért baj, ha a gyerek a...

Miért baj, ha a gyerek a nagyszülőkkel van?

Figyelt kérdés

Egy ideje a lányom elvan a nagyszülőkkel, ezért rájuk is bízzuk. Nem értem, mi ezzel a baj. A játszótéren hihetetlen beszólásokat kapok. A legfinomabb, hogy a gyerek le van passzolva és szerencsés vagyok, hogy megtehetem. Miért, a nagyszülő meg a gyerek szenved közben? Nem, ők is élvezik hogy együtt vannak! Tegnap volt a csúcs, amit nem tudok megemészteni: "persze, passzold le nyugodtan, több ilyen nő is van aki nem magának hanem a nagyszülőnek szült". Heti 3-4 óráról van szó, nem napi 16-ról.

Teljesen kivagyok....


Ilyen beszólásokat csak ismeretlenektől kapok, barátoktól soha.


Ti elítélitek, ha a szülő a nagyszülőre bízza a gyereket? Ti rábízzátok? Miért kapok ilyen megjegyzéseket?


2012. júl. 5. 11:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Jaaaj! Hát legközelebb kérdez meg hogy minek irigykednek!


És dehogy ítélek el senkit. Bár nálunk nagyik messze laknak (200 km), így ritkán mennek úgy a gyerekek, hogy mi nem vagyunk ott, de pl a nagy 4 éves ha otthon vagyunk el is küld minket, hogy menjünk, ő mamázik, papázik. :)) De volt már nyaralni 1 hétre, vagy picit többre, nagyon jól érezte magát, és nekem is volt egy kis nyugalmam.


Épp a múltkor beszélgettem egy ismerősömmel, náluk nagyszülők 10 km-re laknak és a 4 éves lányzójuk nagyon szeret menni. Mondta is hogy biztos valamit rosszul csinál. Hát szerintem nem. A nagyszülők elkényeztetik picit az unokákat, ezt érzi is a gyerek. Ha tehetném én is oda adnám hetente minimum ennyire, de inkább többre, míg én normálisan, nyugodtan elvégzem itthon a dolgomat!


Szóval ne foglalkozz a fröcsögőkkel, ők biztos nagyon tökéletesek. :))

2012. júl. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Az én anyukám a mellettünk lévő lakásban lakik. Kisfiamat már pár hetes kora óta nagyon-nagyon sokat vitte sétálni, most, hogy már tud menni, szintén rengeteget mennek játszótérre, motorozni, vagy csak ide le a ház elé a "kertbe". Imádják egymást. Ha itthon vagyunk akkor is egy nap többször átmegy a mamához (Ő mutogatja az ajtót, hogy menne) van, hogy 5 perc múlva jönnek vissza, de van amikor fél, vagy akár 1 órát is "szomszédol". Miért ne mehetne/mehetnének, ha mindketten élvezik. Nekem is jó mert addig megtudom csinálni azokat a dolgokat itthon, amit a fiam mellett kissé körülményes és anyukámnak is jó mert van miért kimozdulnia, levegőn van, emberekkel ismerkedik, beszélget, a fiamnak meg PLÁNE jó. Ez véleményem szerint nem lepasszolást jelent, mert nem egész nap van anyukámmal és nem csak aludni jár haza. Nincs ebben semmi elítélendő. Aki emiatt beszól az szerintem is irigy mert össze van nőve a gyerekével és nincs 1 "nyugodt" perce sem. Ne foglalkozz vele, esetleg találj ki valami frappáns választ az ilyen esetekre és "szólj be" Te is :DDD
2012. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Azt nem értem, hogy idegen miért mondanak ilyesmit egymásnak? Amúgy ez nagy baromság, hogy lepasszolod, szerintem a gyerek még sokszor jobban is érzi magát a nagyszülőkkel akik aztán folyton a kedvében járnak.
2012. júl. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Soha nem értettem mi azzal a probléma, ha a nagyszülő vigyáz a gyermekre?Szerintem egyáltalán nem gond.

Kisfiam 2 és fél éves, 2 hét szünet van a bölcsiben, de mi úgy döntöttünk, hogy 6 hétig nem visszük, így lesz neki egy kis nyári szünete.

Nagmamák felváltva lesznek nálunk,felügyelni amíg mi dolgozunk a férjemmel, aztán mi leszünk szabin, megyünk nyaralni, majd,1-1 hét nagyszülőknél nyaralás(100kmre tőlünk.)Nekünk nagy segítség, nekik öröm, hogy kényeztethetik az unokájukat:)

2012. júl. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Van egy barátnőm,aki tényleg az anyjának szült...szinte minden áldott nap a nagyival van a gyerek!!!Most 7 hónapos.5 hónaposan már egy hétre ott hagyta!!!!!!Ő meg flangál,költi a férje pénzét stb.Igazi pics@!!!Csak azt tudnám mi a fenének szül az ilyen gyereket???????

DE az hogy heti 3-4 órát ott van,az teljesen oké....a gyereknek is és maminak is jó.De jó lenne ha én is megtehetném!!!!De a nagyszülők aktív dolgozók és nincs idejük vigyázni rá:((((Pedig nagyon élveznék!!!!!!

2012. júl. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Nálunk a nagyszülők alig várják a hétvégét, mert akkor végre unokázhatnak.

Messze lakunk egymástól, az egyik héten anyukám jön, a másikon anyósom vagy mi megyünk hozzájuk. Anyósom és anyukám belehalna, ha nem láthatná az unokát. Anyósom az a típus, aki szeret kettesben lenni a gyerekkel, csavarognak, játszóra mennek, bicikliznek. Anya nem "menőkés", ők általában az udvaron játszanak vagy együtt csinálunk valamit. Én addig főzök (ha a mamáknál vagyunk, akkor nekik, ha nálunk, akkor nekik is, "elvitelre"), általában egész hétre, mert a gyereknek én hordom a kaját bölcsibe allergia miatt.

Ennyi erővel azt is mondhatnák, hogy mikor az apjával van a gyerek, akkor lepasszoljuk!

És látod, itt tök normális anyukák válaszoltak, olyanok is, akiknek nincs segítségük, hiszen ők is tudják, hogy egy jó nagyszülő megfizethetetlen élmény (lenne/lehetne) a gyerek számára. (Meg persze nekünk is!)

2012. júl. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Irigyek. Így jó, hogy ott tudod hagyni, mindenkinek kell egy kis kikapcsolódás. Én fiam is szokott a nagyiknál lenni gyakran pár órát.
2012. júl. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!