Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás közben harapás? II....

Szoptatás közben harapás? II. rész

Figyelt kérdés

"Kisfiam - amióta kinőtt az első 2 foga - nagyon ritkán harapta meg a mellbimbóimat.

Most 11 hónapos és van 8 foga. Pár napja szinte minden szoptatásnál mindkét bimbómat megharapja.

Lehet, hogy most jön a többi fog és viszket neki az ínye? Vagy már nem szeretne szopni?"


Ezt már egyszer megkérdeztem.

Most is próbálkozunk a szopival. Rászólok és kiveszem a szájából, amikor harap. Ő meg megmakacsolja magát és nem kéri a cicit.

Ilyenkor mi a teendő?



2012. júl. 5. 14:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Én azt tenném - szoktam is - hogy amikor megharap kiveszem a cicit és mondom hogy anyának ez fáj nem szabad harapni a cicit. és felülök . fél -egy percig nem kap cicit . nem sír miatta látszólag értelmezi a dolgot utánna megsimogatom mondom Neki hogy legyél jó baba/ gyerek ne harapd meg anyát.

szv. büntetve nincs a szó szoros értelmében de van gondolkodási idő és mindig célzottan mondom hogy mi a bajom .


a fiamnak 4 foga van nemsokára 13 hónapos .

2012. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Minden alkalommal amikor megharap el kell mondani neki, hogy ez neked fáj, ne csinálja. Én meg is mutattam a lányomnak a kis fogacskái nyomát a bőrömön és pár nap alatt megértette, hogy ne csinálja. Első körben... aztán olyan 14 hónaposan megint kezdte, és akkor újra kellett neki pár nap erre. Ebben az időszakban ha megharapott, akkor megmutattam neki a nyomokat és elvettem tőle a cicit. Nem 1 percre, hanem hosszú időre - 2-3 órára is. ő akkor már csak elalváshoz + komfort szopizott.... Aztán szépen megértette, hogy ha kell még neki a cici, akkor ne harapjon. Még 4 hónapig szoptattam így és most másfél évesen választottam el végleg.

Szerintem mást nem nagyon tudsz tenni.... Ha kell neki a cici, pár nap alatt megérti, ha meg nem.... 11 hónaposan már nem tragikus abbahagyni sem a szoptatást :)

2012. júl. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!