Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Étvágytalan 1 év körüli...

Étvágytalan 1 év körüli babádnak adsz/adtál valamilyen vitamint, étvágyjavítót? (persze orvosi javaslatra)

Figyelt kérdés

2012. júl. 5. 14:15
 1/9 anonim ***** válasza:
Cebion-C vitamin és mellé béres csepp.Nekünk írt fel a dokink még valami plusz vitamint is,de az én gyerekem beteges volt.Ha csak étvágytalanság arra elég a C vit.béres csepp is.
2012. júl. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ. Először is a miértre próbálj rájönni. Az én fiam amikor étágytalan szinte 100%, hogy fogzik. Szóval én ebből indulok ki: Ha fogzik, természetes, hogy nem eszik annyit mint alap esetben, ha adnék neki étvágyjavítót jól megkínoznám vele, mert lenne ugyan étvágya,de lehet hogy mégsem tudna enni mert fáj neki a foga.

Ha beteg: Akkor minek, meggyógyul és lesz étvágya.

Szóval mi a baja? Alapjáratpn étvágytalan? Keveset eszik, vékonyka, erőtlen, fejletlen? Vagy csak 1 hete 2 napja étvágytalan, azaz kevesebbet eszik, esetleg csak folyadékot kíván?

Meleg? Fogzás? Torokfájás?

2012. júl. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Alapjáraton étvágytalan, ha eszik is csak nagyon keveset, éppen ezért vékonyka, erőtlen és ebből kifolyólag fejletlen.

Hasi UH rendben, vérkép rendben. Nem beteg, nem fogzik. Lehetne fogni, melegre vagy akármi másra, ha csak egy-két napos étvágytalanság lenne, de ez van hónapok óta, sőt már a születése utáni első hónapokban is kevesebbet szopott a korához képest. Amióta hozzátáplálom, kész rémálom minden egyes etetés. A doki azt mondja nem adhatok semmi étvágyjavítót, vitamint. Akkor mit csináljak, majd megőrülök...(másnál sem eszik)

2012. júl. 5. 15:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.Nos nem értem miért nem adhatol neki vitamint vagy étvágyjavítót,nem indokolta meg a doki?Mert talán rá kellene kérdezned!Az én kislányom annyira gyengécske volt,hogy 2 évesen egy sima torokgyuszi miatt kórházba kerültünk leukémia gyanuval,mert nem volt védekezőképessége és a vérképe katasztrófális volt.Én akkor kezdtem el adni neki magamtól a béres cseppet,mondtam a dokinak és ő még plussz kiegészítette,de magától ő sem mondta volna,hogy"anyuka tuningolja a gyereket".Azót 9 éves a lányom minden rendben van vele megerősödött és évente egyszer kell orvoshoz vinnem.Nekünk biztosan a béres csepp segített.

Kérdezz rá nyugodtan az orvostól miért nem lehet valamit adni?

2012. júl. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
állítólag azért, mert vele csak ártok. Mivel átesünk majd a ló túloldalára. Nagy étvágya lesz, dagi kislány és innen kezdődik a gyermekkori elhízás. Ma vettem Béres cseppet és C vitamint. A baj csak az, hogy még nincs 10 kg sem a lányom, a cseppen pedig azt írja, hogy 10 kg feletti gyerekeknek adható. Gondoltam, adok kisebb dózist, nem annyit mint amennyit egy 10 kg-os gyereknek kapnia kellene...
2012. júl. 5. 16:04
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekünk Vitacolan emulziót ajánlott a doktornő, amikor felhoztam ezt a témát. Kisfiam is rettentő keveset eszik, 16,5 hónapos és alig több, mint 9 kg. Nem beteg, jó kedélyű, szép formás baba. Egész nap le-fel futkos, mint a mérgezett egér. Reggel fél 7 - 7-től (a déli egy-másfél órás alvást leszámítva) este fél 7-ig, mint akit felhúztak, meg nem állna. Tegnap kezdtük el enni, úgyhogy még nem tudok róla beszámolni hogy ér-e valamit, de mivel tiszta vitamin ártani biztos nem árt. Egyébként 1 éves kortól adható.
2012. júl. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Beszeltem a vedonovel, a gyermekorvosunk szabadsagon van, azt igerte, hogy beszel meg o is az orvossal, mit lehet tenni ilyen esetben. En minden tanacsadason elmondom, hogy nem akar semmit sem enni , de erdemleges valaszt sajnos nem kaptam. Ugy erzem zart ajton kopogok, sokszor mar az idegbaj-agyverzes-ketsegbeeses kerulget.
2012. júl. 5. 17:36
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek a valaszat. Rakerdezek majd az orvosnal erre a Vitacolan.ra, jovo honapban lesz 1 eves a lanyom.
2012. júl. 5. 17:39
 9/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Hogyan alakult azóta kislányod étvágya, súlya? Mi segített végül?

2014. szept. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!