Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3hós babám 4napja folyamatosan...

3hós babám 4napja folyamatosan szopja az öklét és az ujját. Valószínű hogy ujj szopós lesz?

Figyelt kérdés
mikor és hogyan lehet majd leszoktatni?nem akarom hogy a fogacskái ki álljanak
2012. júl. 6. 07:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy mocorognak az első fogacskái. Vegyél neki egy rágókát, és akkor nem a kezét fogja rágni, és még a fogainak is jól fog esni.
2012. júl. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányomnak 2 hónaposan jutott eszébe az ujja. Gyorsan vettünk is cumit, hogy kiváltsam az ujját(mert akkor már inkább az), de nem nagyon akarta elfogadni. Lehet, ha kicsit erőszakosabb lettem volna.., de nem tudtam:-)! Mi kesztyűt húztunk rá, de vagy leszedte, vagy azon keresztül szopizta az ujját. Én sem akartam ezt, de már beletörődtem. A hüvelykujjával kezdte, de azóta áttért a gyűrűs és a középső ujj együttes cumizására:-)! Szerencsére csak elalvásnál szopizza az ujjait. Szóval az én javaslatom: kesztyű és cumi. De mondom nálunk azért nem sikerült, mert nem tudtam elég drasztikus lenni, és annyira az ujját akarta. A fogak miatt én is félek, de mivel csak elalváshoz használja, talán nem lesz gond.
2012. júl. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!!! az előző hozzászólónak is írnám:Nekem a nagylányom 5 éves,első perctől cumit kapott,éppen ezen indokból,hogy akkor már inkább ez,mint az ujja.Nos,mind a mai napig nem tudom elvenni a cumit,jó,csak alváshoz kell neki,de nem hajlandó elhagyni.A fogai természetesen kifelé állnak,nem vészesen,azt mondta a fogorvos,valószínűleg nem fog kelleni fogszabályozó,de akkor is látszik.A kicsi lányom most 4 hónapos,abszolút nem fogadta el a cumit,a kezecskéjét kb.1 hónapos kora óta "megtalálta",azóta ha nagyon fáradt,az ujját szopja.Én azt mondom,inkább ezt tegye,már csak a nagyból kiindulva is.Persze 2 gyerek sem egyforma,van,aki hamar elhagyja a cumit,sajna nálunk nem ez történt.De ha belegondolsz,kell a picinek valami megnyugtató cselekvés,ezért szopja az ujját,vagy cumizik.Olyan szerintem nem igen van,hogy egyiket sem teszi.Csak van aki rövidebb,van aki hosszabb ideig.

Napközben a picinek én is vettem hűthető rágókát,azt rágcsálja a keze helyett,mert valószínűleg az ínye is viszket már,elég fehérnek tűnik nekem.

2012. júl. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem biztos, hogy ujjszopós lesz, de a kislányom szintén 3 hónapos volt mikor megtalálta az ujját.Próbáltam én is a cumit, de nem adta az ujját.... Most 2és fél éves de nem bánom hogy ujjszopós.Eddig semmi probléma a fogaival szép egyenesek és az ujját is csak elalváskor szopja. Most a kis öcsi 3 hónapos és egyáltalán nem fogadja el a cumit.Még szopizik. Ő is lassan megtalálja az ujját már néha bekapja.Egyáltalán nem bánnám ha ő is ujjszopós lenne.Nekem is sok dolog volt ami miatt elgondolkoztam hogy jó e ha ujjszopós (ferdék lesznek a fogai, koszos ujját bekapja...stb.)de inkább az ujjszopás mellett vagyok.A leszokás szerintem rajta áll, lehet próbálni keserű körömlakkal, csípős paprikát is hallottam, de szerintem nincs értelme.Leteszi majd ha úgy érzi nincs szüksége már rá.
2012. júl. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is ezt csinálta 3 hónaposan! Most 7 hónapos és szinte már egyáltalán nem csinálja. Cumi is csak elalváshoz kb. fél órára kell neki!
2012. júl. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A második hozzászóló vagyok. Az első lányom cumizott, és 3 évesen szoktattuk le úgy, hogy megbeszéltül Vele, jön az ovi, ilyen nagy lánynak már nem kell cumizni, na meg oviba már nem lehet bevinni. Számoltuk vissza a napokat (mert kijelöltünk még az ovi előtt egyet). Az első este nagyon sírt, sajnáltam is, de nem akartam megmásítani amit megbeszéltünk. Második este alig, a harmadik nap meg teljesen simán elaludt! Aztán meg már büszke volt magára, hogy milyen nagy, neki már nincs szüksége cumira.

Azért gondolom, hogy az ujj "rosszabb", mert az ugye ott van kéznél:). Én úgy tudom, aki ujjszopós, az elég sokáig csinálja (6-8év is akár). Hát majd meglátjuk, a picinek csak elalváshoz kell az ujja.

Na meg ugye nem tudunk olyan felnőttröl aki cumizna, vagy szopná az ujját:D!

2012. júl. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!