Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám gyarapodása a doki...

Babám gyarapodása a doki szerint az átlag alatt van. Aggódjak? 3,5 hónapos.

Figyelt kérdés

Voltunk vérvizsgálaton is, és minden rendben volt. Azt mondta a dokim, hogy 4 hónapos korában találkozunk és elkezdünk gyümit enni. Eddig csak anyatejet kap.

Jó kedélyű, jó alvó baba, csak a gyarapodása azóta is nagyon kevés, de nem fogy! Mondjuk ebben a melegben nem csodálom, hogy nincs nagyon étvágya.

Ugye elég lesz, ha a 4. hós vizsgálaton látja a doki? Nem kell előbb mennem csak mert továbbra sem kellően gyarapszik?.


2012. júl. 6. 21:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mennyivel született? Mennyi most?
2012. júl. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mennyivel született és hány kiló most?

A doki csak a 4. hónapban hívott vissza? Mert ha nagyobb baj lenne, gondolom már elküldött volna további kivizsgálásra.

Lányom amúgy lassan hízott, sőt a 4. és 5. hónap között stagnált, ekkor persze rám ijesztettek, aztán 5 hónaposan olyan hízásnak indult, hogy csak na.

2012. júl. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Mennyi a súlya? Én nem kezdeném el az anyatejes babám még mással etetni, kicsi még hozzá nem érett még a bélrendszere és még sok más a gyümölcs nem is gondolom, hogy hizlal.
2012. júl. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, alig hízott, olyan kis sovàny volt, mondtam én az orvosnak kevés a tejem, de nem kell, mert annyit termel a szervezet amennyi neki kell. 3,5 hónaposan vettem a dm-ben 4 hónapos kortól adható Tejpépet, azt kapta délelőtt délután, így a többi étkezésre elég volt a tejem. 4 hónaposan elkezdtem tízóraira a gyümölcsöt, 5 hónaposan pedig a déli főzeléket.

A tejpéptől olyan szépen elkezdett hízni, kikerekedett!

2012. júl. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Az átlag gyarapodásban pont az a lényeg, hogy vannak annál gyorsabban és lassabban gyarapodó babák.

Jó lenne, ha leírnád nekünk, mennyit hízik havonta a babád, mekkora súllyal született, mennyi most. Így nehéz korrekt választ adni. De van egy olyan érzésem, hogy a doki feleslegesen ijesztget téged.

2012. júl. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3360g-al született, 3070-el jöttünk ki a kórházból, és most 4660g. Én is vékonyka vagyok. de nagyon ügyes baba, már forgolódik, hihetetlenül jó kedvű és végig alussza az éjszakát.
2012. júl. 6. 23:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Húúú, tényleg nagyon kis soványka lehet!

Magasságra nő?

2012. júl. 7. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ha a vérvételen minden ok volt, akkor nincs okod aggódni. Az én lányom 4 hósan 5 kg volt épp és 57 cm, (2800 gr és 47 cm-rel született). Soha nem volt nagy, de vékony sem, mert alacsony is. Most 3,5 éve elmúlt, 92 cm és 12,5 kg. Volt vérvétele nemrég, más miatt, de nézettem teljes vérképet, mindent hogy tényleg rendben van e, ha már egyszer bökik, de minden ok. Ilyen. Én is ilyen óriási voltam. :-) És nem nőttem túl nagyra amúgy sem.

Hosszra mekkora a babád?

2012. júl. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Na, most olvastam megint. 4 hós korában találkoztok, akkor még nincs 4 hós. Mennyi idős is a kicsi most?

Utolsó voltam.

2012. júl. 7. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj, havi kb. 400 g hízás anyatejes babánál normálisnak mondható. Konzultálj a védőnővel is, és szerintem várd meg a hozzátáplálással a 6 hónapos kort.

Azt szokták mondani, hogy ha a baba nem sír egész nap éhesen, jókedvű, és van elég pisis-kakis pelus, akkor nincs gond. Nem kell minden babának 1 kilókat hízni havonta, és nem is szabad egy anyatejes babát tápszeres babákhoz hasonlítani.

2012. júl. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!