Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás szülők, ti vesztek...

Kisbabás szülők, ti vesztek fel ruhát otthon a 31 fokos lakásba, hogy ne pucérkodjatok a gyerek elött?

Figyelt kérdés
2012. júl. 7. 18:33
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
43%
Köszönöm a lepontozást az őszinte válaszomért!
2012. júl. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen témájú kérdésnél mindig megy a lepontozás, tökmindegy ki mit ír.

3,5 éves a lányom, 2 éves a fiam, elsősorban higiéniai okokból adok rájuk kisbugyit, de pl pancsolás után míg megszáradnak lehetnek pucéran. Rajtam is van bugyi + top vagy melltartó napközben, de nem zavar, ha pl bejönnek míg fürdök vagy ha öltözöm és megnéznek/kérdeznek stb. Nálunk ez teljesen természetesen van kezelve, pláne, hogy ellentétes nemű tesók, tehát mióta feleszméltek a világra, tudják, hogy a fiúknak/lányoknak mijük van. A nagyobb az oviból már hazahozott néhány téves infómorzsát, úgyhogy neki - az ő kis szintjén- már részletesebben is elmagyaráztam ezt-azt. Sőt, mivel egyszer már a WC ajtót is rámtörte mikor betétet cseréltem, már a menstruációról is váltottunk pár mondatot. És megértette és elfogadta.

Szerintem nem az a megoldás, ha burokban tartjuk a gyereket, lásd a felvetett meztelenkedés kérdését. Sajna a mai világban annyi-de annyi ilyesféle inger ér minket elkerülhetetlenül, hogy szerintem jobb, ha inkább azt neveljük beléjük, hogy mi norma a testiséggel kapcsolatban.

2012. júl. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
68%
Az én fiam két éves. Nem pucérkodunk előtte. Apán rövidnadrág van, és én bevallom Apa atlétáját, valamint rövidnadrágot hordok, nem érezném magam kényelmesen fedetlen felsőtesttel. A kisfiam egy szál bugyiban flangál, megteheti, ő még kicsi ahhoz, hogy szemérmes legyen, és istentelen meleg van a lakásban.
2012. júl. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
84%

Én amúgy sem érzem magam kényelmesen pucéran. Valami mindig van alul-felül rajtam. Apán is van általában boxer, vagy rövidnaci. Nem vagyunk szégyenlősek a gyerek előtt, bejön amikor fürdök, nem zavar (13hós)

Off: Azért egy 50 éves nő, és egy 20 éves férfi (legyen anya-fia) szerintem normális, hogy "takargatják" magukat egymás előtt. Engem zavart volna, ha 10 évesen pl apám egy szál semmiben flangált volna előttem....

2012. júl. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
80%
Ez csupán attól függ hogy ki milyen elven lett nevelve! Az én szüleim még csak meg sem puszilták egymást előttünk amit hibának tartok most..... akkor az volt a furcsa ha barátnőmék szülei puszilgatták ölelgették egymást! Ugyanez van a meztelenséggel is......! Én nem így lettem nevelve így bennem meztelenül van egy nagy adag prűdség.....! Párom detto ilyen mert az ő szülei sem puccoskodtak! Viszont ha mindketten olyan családból jönnénk ahol ez természetes valószínünek tartom nekünk is az lenne a gyerek előtt! Ez sajnos egy emberben más másként kialakúlt felvett szokás! Akik úgy járkálnak szíve joguk! A nudista strandokat sem veszi igénybe mindenki épp az előbbi kifejtésem miatt!
2012. júl. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%
Engem és nővéremet úgy neveltek apámék,hogy sose legyen gond a családon belül a pucérkodás.Mikor kislányok voltunk apával fürödtünk.Apa folyton csupaszon szaladgált.Nagyon sokáig nem zavart bennünket a pucérkodás.Én kb 15 éves lehettem amikortól már szégyelős lettem...nem szerettem ha apa meglát pucéran.Anya nem zavart sosem mai napig sem.Viszont ha most meglátom apámat csupaszom nem zavar sőt teljesen természetes számomra.Pedig már 30 éves leszek.Mi férjemmel is szinte teljesen csupaszon vagyunk itthon a nagy melegbe.Férjemen egy boxer van rajtam egy bugyi.A gyerekem meg egy bugyi meg egy kisgatya.3 éves
2012. júl. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
55%

Nem kell a gyerekben idő előtt gátlásokat építeni ,majd lesz Ő szemérmes a kamasz kora elejétől...

Nem értem miért természetes ha nem pucérkodunk a gyerek előtt, nincs annál természetesebb ha valaki meztelen :)

Ebben a pokoli hőségben tetőtérben ,egy szál bugyiban vagyok apa alsó gatyában, gyerek pucéron .. nem így megyek boltba ,de otthon ne kelljen már hülye prüdségekhez alkalmazkodnom .

2012. júl. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a pucéran lenni a lakásban és aközött, hogy láthat-e meztelenül, azért van némi különbség. Én nem vagyok meztelen otthon egész nap, mert nem érzem úgy jól magam, de nem zavar, ha fürdés közben bejön. Azért ne keverjünk mindent össze.
2012. júl. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
41%
Természetesen rövid naci vagy bugyi és minimum melltartó, nagyon nem jó ha azt látja a gyerek hogy meztelenkedni normális.
2012. júl. 8. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindig van rajtunk ruha. Egyébként csak gondolj bele: leülsz a kanapéra, ahova tegnap a barátnőd, aki előtte a 200 fokban a buszon pont oda ült, ahova előtte egy nem túl kellemes alak... Nem csak pucérkodás, higiénia kérdése is szerintem.
2012. júl. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!