Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Július végén Törökországi...

Július végén Törökországi nyaralás 17 hós babával?

Figyelt kérdés
Volt már valaki ennyire főszezonban? És ha igen hogy bírta a klímát a kicsi? Egyáltalán Törökországot ajánlanátok kisgyerekkel?
2012. júl. 7. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

Őrült meleg van ilyenkor - bár nem jobban mint most itthon :s

A szállodák (már a jobbak, szerintem min. 4*os, az európai 3-nak felel meg) nyugati színvonalúak, csapvizet ne igyatok, mosatlan gyümölcsöt ne egyetek, amúgy nem lehet gázabb mint mondjuk a Balcsi, bár én személy szerint enyhén szólva nem estem hanyatt a "török riviérától".

2012. júl. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi is Július végén megyünk Alanyába,vagy Bodrumba 18 hónaposommal!

Néztem az időjárást,és pár fokkal hűvösebb van mint itthon!

Én nyugodt szívvel megyek,olvastam gyerekesek véleményét,és csak jókat írtak!

2012. júl. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De jó hogy írtatok, kedves utolsó, Te nem parázol? Gondolok arra hogy beoltatni a gyereket pl. hepatitis A ellen? Hasmenés, meleg, itthoni rend borulása, egész nap a szabadban lenni, közös medence használat, stb.
2012. júl. 7. 21:48
 4/9 anonim ***** válasza:

Egyedül a betegségtől félek,de a gyerekorvos írt fel gyógyszert 20e ft. értékben!

Kérdeztem az orvost,hogy nem e kell beoltatni valami ellen,de azt mondta,hogy nem kell neki semmi,lesz gyógyszer ha baj van.

A napirend,hát igen,az borulni fog,de 1 hétig kibírjuk,remélem ha hazajövünk visszaáll minden a helyére.

2012. júl. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

Mi jövő héten megyünk Egyiptomba(Hurghada) a másfél éves és a 7 hónapos kislányainkkal 2 hétre. A nagyobikkal mi is voltunk Törökországban(Alanya) amikor 18 hónapos volt. 2 hétre mentünk. Napirend nálunk is teljesen felborult,de mikor hazajöttünk minden visszatért az eredeti kerékvágásba. A kicsi is nagyon jól érezte magát és mi is. Főleg a szállodában voltunk és fürödtünk,játszottunk,stb. A városba csak este mentünk be,amikor ő már aludt a babakocsiban. Nem tudom,hogy hova és milyen szállodába mentek,de én vittem neki Hipp bébiételt egy hétre elegendőt,mert nem mertem neki csak az ottani kaját adni. Ha Alanyába mentek akkor van egy nagy bevásárlóközpont a belvárosban. Van egy europai supermarket az aljában. Jó drága,de minőségi és európai árúk vannak. Elég sok dolgot vettünk ott a kicsinek is. Inni,gyümölcsöt,bébiételt,stb. A szállodai kajától sem volt baja. Nekem pár napig ment a hasam,de párom és kicsim jól voltak szerencsére. Én utazás előtt adtam a pindurkának prebiotikumot és vittünk "uti patikát" is.

Mi itt voltunk : [link]

Jó nyaralást nektek! :)

2012. júl. 8. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha még esetleg nem választottatok szállodát akkor mindenképpen a Granad Luxury Resort & Spa-t ajánlom. Csak jót tudok róla mondani. Itt van még több kép. [link]
2012. júl. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
32%
Igaz,hogy a mi babánk még csak 8 hónapos,de ismerősökkel voltunk tavaly náluk 20 hónapos volt a kicsike. Mi pont mához egy évre indultunk. 1 hetet voltunk. A kicsike miatt mi is sokat voltunk a szállodában,mert nehezen viselte a meleget és ki sem szállt volna a medencéből,ha rajta múlik. Mi párommal kettesben több fele eltudtunk menni,míg ismerőseink a szállodában gyerekeztek. Voltunk a Manavgat-vízesésnél,Alanya belvárosában esténként rengeteget sétáltunk/buliztunk,raftingolni is voltunk. Egyik nap egy egész napos hajókirándulásra mentünk. Itt jöttek velünk a kicsivel is. Lehetőségünk nyílt megnézni a Vörös Tornyot,a Kalózbarlangot, a Szerelmesek Barlangját és a Foszfor-barlangokat. Természetesen lehetőség volt,napozásra,búvárkodásra és fürdőzésre is. Ezt a baba is nagyon élvezte. Ha egész napos programra mentek akkor vagy valahol egy közértben vegyetek akár csak magába zsömlét,vagy reggeliről vigyetek fel valami péksütit,szendvicset,de amit ott adnak azt ti se nagyon egyétek,de a babátoknak pláne ne adjátok. Mi ettünk a raftingoláson és a hajókiránduláson is. Utána páromnak alul-felül vírusa lett,nekünk pedig hasmarsunk. Még szerencse,hogy a kicsinek nem az ottani ételt adtuk. A szállodai kajától nem volt bajunk,az teljesen rendben volt. Mi is vittünk 1000 fajta gyógyszert. Én azt merem mondani,hogy ajánlom Törökországot gyerekkel,bár igaz nem a mienk volt,de én úgy vettem észre,hogy a kicsi is élvezte. Ha még esetleg nem választottatok szállást akkor én mindenképpen 5_-os hotelt ajánlok,mert az egy 4*-osank felne meg. Mi a Maritim Hotel Club Alanturban voltunk ( [link] 400 méter a tengerparttól,de fél óránként közlekedik ingyenes,légkondícionált kis vonat a strand és hotel között. Érezzétek jól magatokat.
2012. júl. 8. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linkekekt, megnéztem a képeket ketten is ajánlottátok a Granda luxuryt. :) Nagyon szépek a szállodák. Még nem tudom melyiket választjuk.


A kérdesem a két gyerekes anyukához szólna, Te csak üveges bébiételt adtál a gyermekednek, vagy vegyesen: helyi+üveges? És hol tudtad megmelegíteni? Oltást adattál neki? Hepatitis A? Hastifusz ellen? Vagy ennyire nem kell túl parázni?


Mi májusban voltunk egyiptomban és 2 napig ment a hasam, úgy hogy széntabletta is volt nálam, ezért félek Én hogy nehogy összeszedjen valamit a csöppünk.

2012. júl. 8. 12:24
 9/9 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok,a 2 gyerekes anyuka. :D


Vegyesen. Na hát a megmelegítés az erdekes dolog volt. Vittünk vízforralót abba felforraltunk vizet és utána a forró vízbe tettük bele a bébiételt üvegesen és abban felmelegedett,ha pedig levittem neki az étterembe,akkor a pincért megkértük,hogy melegítse meg. Be lett oltva Hepatitis A ellen. Hastifusz ellen csak idén oltattuk be Egyiptom előtt a kistesóval együtt. Szerintem mindkettő ellen be oltathatod te is. :) Egyébként nem kell parázni. :D

2012. júl. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!