Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj, ha a kutya nyaldossa...

Nem baj, ha a kutya nyaldossa a baba lábát?

Figyelt kérdés
Lassan két hónapos a kisbabánk, és momentán a szüleimmel élünk együtt. Mikor a védőnő megtudta, hogy van egy kutyánk, óvatosságra intett minket ezzel kapcsolatban. Egy-két alkalommal előfordult, hogy a kutya megnyalta a kicsi lábát, és ezért nem annyira favorizáljuk azt, hogy ki legyen víve a szobánkból, ugyanakkor édesapám azt mondja, hogy a kutyától nem lesz semmi baja. Én úgy gondolom, hogy a kutya a sétálásnál egy csomó mindent megnyaldos, ezért elég sok baktérium lehet a nyelvén, édesapám viszont azon a véleményen van, hogy a kutya nyelve nemhogy nem fertőz, sokkal inkább fertőtlenítő hatásssal bír, mondván hogy a saját sebeit sem hiába nyaldossa. Nektek mi a véleményetek erről? Aggódnátok a nyaldosástól, illetve a kutyaszőrtől?
2012. júl. 8. 11:07
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Nálunk is van kutya.Igaz ő kinn van a kertben,a házba nem jöhet be.Viszont ha kinn vagyunk a kertben,akkor előszeretettel érdeklődik a kisfiúnk iránt :) (spániel).Nálunk is előfordul,hogy meg-meg nyaldossa a lábát.Én azt gondolom,amig a baba nem veszi szájába a lábát és nem nyalja le a kutya után,szerintem az ég adta világon semmi baja nem lesz.Ha esetleg mégis,akkor sem dől össze a világ.Mivel a TI kutyátok,gondolom gondozva van,rendben van tartva,oltatjátok,stb.Ha kóbor állat volna,az megint más.

Én azt tartom,hogy nem jó,ha mindentől védve vannak a picik (persze ésszerű keretek között),mert így nem alakul ki a megfelelő immunrendszerük és később jönnek elő sorra a betegségek,allergiák,stb.Egészséges,ha találkozik a külvilág dolgaival és nem "steril" környezetben nő fel.

Az én fiam 5 hónapos és soha ne volt még beteg!

Emelett a kutyának is fontos,hogy megismerje az új családtagot és megbarátkozzon vele!

2012. júl. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
17%
Hát én nem hagynám! Szeretem az állatokat, de ne nyaldossa már egy csecsemő lábát, aki még csak két hónapos! Nekünk is van kutyánk, de agyon is vágnám ha a közelébe menne a 7 hetesemnek.. Majd később! 2-3 éves korában játszhat vele... Ne engedd, a 2 hónapos baba még nagyon pici!
2012. júl. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Ha a lábát megnyalja a kutya abból tényleg nem lehet baj. Nekünk is van kutyák és bizony a kutya falkatagnak tekinti magát. Ha teljese kirekeszted akkor inkább egy területére betolakodót lát a babában. Viszont ha már a kezdetektől a kicsi örömöt jelent neki, hiszen megengedett egy-egy lábnyalintás és még simogatást is kap, akkor semmi baj nem lesz. Utána le tudod öblíteni, ha nagyon aggódsz. Ha a kutya rendese a kombináltal oltatva, rendszeresen van féregtelenítve tisztán van tartva akkor nem lesz gond.
2012. júl. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem, ha megnyalja a lábát, attól nem lesz baja a babának, de én nem engedném. Szeretem a kutyákat tényleg, de egy pár hetes vagy pár hónapos babát, azért ne nyalogasson. Majd ha már mászik, vagy megy a gyerek, akkor játszanak. De 1-2 nyalástól biztos nem lesz baja.
2012. júl. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

3 gyerekünk, 1 kutyánk és 2 macskánk él boldogságban békességben, soha nem tiltottuk őket egymástól.

Senki nem lett még beteg nálunk állattól.

2012. júl. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Arra kell egyedül ügyelni a kutyánál, hogy 3 havonta legyen féregtelenítve, illetve sétáltatás után mossátok le a lábát. A nyelve nem fog fertőzni (csak férget, ha nincsen féreghajtózva), a nyál elöli a bacikat. Azt nem mondom, hogy állandóan nyalogassa, de egy kis lábnyalitól bizti nem lesz semmi! Sokkal többet árt, ha sterilen nevelitek a gyereket. A mi kutyánk sajnos a baba fülére szokott rá. (és a hajas fejbőrre)

8 hós lesz és semmi baja.

2012. júl. 8. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lesz semmi baja, a lábát a kicsi nem tudja nyalogatni, tehát nem nyalja le a nyálat. Nyilván az arcát ne hagyd, hogy megnyalja. A lábát utána le is tudod mosni. Nekünk macskánk van, 2 hós a lányom, nem hagyom egyedül a macskát a babaszobában és ennyi. Nyilván a lányomat még nem érdekli a macska, a cica is el van. Amikor sír a kicsi, sokszor ott ül a gyerekszoba ajtaj előtt, és figyel. Bocs, az off-ért, de kedves 2. válaszoló, neked minek van kutyád, ha agyon tudnád ütni? Meg kell értetni a kutyával, hogy a baba tabu, de azért nem szabad túlzásba vinni, nehogy féltékeny legyen.
2012. júl. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
0%
Párom mamájáéknál élünk, és az ő kutyájuk, én nem bánnám ha már nem lenne...
2012. júl. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Rendesen nevelt és tartott kutyánál nem baj ! Oda is kell engedni MINDIG FELÜGYELET MELLET mert csak így ismerik meg egymást és fogadja el a babát. A baj mindig abból van hogy a kutya nincs nevelve és nincs bevonva az új családtag életébe,nem tudja hogyan közeledhet. Ha odaengeded a kutyát egy pillanat alatt meg lehet tanítani hogy ne nyaljon csak szagoljon , és jól megdicsérni. Nem agyonvágni kell meg eltiltani hanem ésszel nevelni,gyereket is kutyát is !!!
2012. júl. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
74%

8aska :

Oda költözöl más nyakára és még a kutyáját is eltökítenéd mert téged zavar ? Te jó ég milyen emberek vannak.

Teremtsd meg a saját egzisztenciád.

Ha a mama zavar őt is likvidálod vagy nem bánnád ha feldobná

a bocskort? Egoista ,hálátlan emberek vannak ...

2012. júl. 8. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!