Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyivel lett nehezebb a...

Szisztöp kérdése:

Mennyivel lett nehezebb a családotok élete a harmadik gyerek után anyagilag? Sokkal nehezebb mint kettővel? Nagyon szeretnénk még de félek hogy vajon mennyivel nehezebb/ főleg anyagilag érdekel/

Figyelt kérdés
2012. júl. 8. 13:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát nekem még nincs gyerekem, de szerintem olcsóbb mintha 1-2 gyereked lenne. Igaz, hogy etetni kell őket, és a vízdíj is több DE: a ruhákat megörökölhetik egymástól, kapnak valami nagycsaládos segélyt, illetve kedvezményt. A tankönyvek ami 50-ezrre jön ki, ingyen megkapják. A suliban az étkeztetés is ingyen van.
2012. júl. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem 3 gyerekem van.A suliban az étkezés nincs ingyen.Féláron kapjuk.A tankönyv tényleg ingyen van.De a gyógyszert teljes áron kell megvenned.A ruhák öröklése sem jön be mindig.Sőt nálunk egyáltalán nem.A lányok között 10 év van tehát nem tudott a kicsi örökölni már rég nem voltak meg a ruhái.A két kisebb között 1,5 év de ellentétes neműek és egy súlyúak így nem tudunk a ruhával spórolni.Szerintem pár évig nem érzel sok különbséget anyagilag később lesz nagyon nehéz amikor elkezdik a középiskolát ill a nagyobb a főiskolát.
2012. júl. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amit első ír, az butaság. Jó, hogy van támogatás, de hogy jobb lenne 3 gyerekkel... Jó vicc, bár így lenne :)


Nekem kis korkülönbség van, és csak lányok, de mégis kellett teljes nyári ruhatár a picinek, mert a tesók ezt a méretet télen hordták. Nem adhatok rá hosszú ujjút. A gyógyszerek drágák, és a tesó hazahozza az oviból a bacikat. Még egy sima megfázásnál is sokezret hagytam a patikában. Már csak az ovi miatt is beadattam a kicsinek nemkötelező oltásokat, szintén nem olcsó.

Akkor most készülünk új autós ülést venni, mert a hordozót kinövi a baba, de a tesónak még kell az eggyel nagyobb ülés. A sima 5 személyes autóban nem mindben fér el 3 ülés. A mienkben igen, de elég szűkös, le is szeretnénk cserélni egy 6 v 7 személyesre. Nyaralás 3 gyerekkel? Nem kötelező persze, de azért jó, ha el tud menni kicsit az ember. 2-vel még elvoltunk egy szállodai szobában, 3-al már kell a családi (egybenyitható) szoba, sokkal drágább lesz így ez is.

És mindig van valami váratlan kiadás is oviban majd a különórák pl. Lehet, hogy az ebéd féláras, de úszást-tornát és a többit 3 gyerekre kell majd befizetni.


Én is sokat vacilláltam a 3. gyerek előtt. Csak úgy vállaltam, hogy továbbra is mindent meg tudjunk adni nekik, és ne romoljon az életszínvonalunk. Tehát el tudjunk menni nyaralni, ne legyen probléma, ha bármiből újat kell venni váratlanul.


Nagyon jó a 3 gyerekkel, de nagyon költséges is ám. És nem tudom, hogy fogok majd tudni visszamenni dolgozni, mert már védettség sincs ugye, és ha tegyük fel nem vesznek vissza, akkor 3 gyerekkel nem fogok állást találni...

2012. júl. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az elsőnek üzenem, hogy rohadtul nincs így, és akkor nyilatkozzon ha legalább 1 gyereke van..:) Egyébként a másik két válaszolóval egyetértek!
2012. júl. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem még szeptemberben születik a 3. és a másik kettő is pici (2,4 évesek) de a kaja nagy tévhit hogy ingyen van. A 3 gyerekre annyit fogok fizetni bölcsibe/oviba mint a 2 gyerekre teljeset. Az első 2 lány és tele vagyunk rózsaszín cuccal. AZokat elajándékoztam olyannak akik szerintem megérdemlik, mivel most fiút várunk. Igaz kaptam is, de venni is kellett hozzá. A matracra új huzat kellett vagy egy új matrac. Aztán 3 gyereknek kell most már a kocsiba ülés. A pici hordozóba lesz, a középső marad az ülésbe, de a nagynak venni kell legalább egy ülésmagasítót. Kell még egy szekrényt vagyis én komódot akarok, mert a gardrób csurig van a ruhánkkal. Hirtlen ennyi jutott eszembe, de később tuti nőni fog még a kiadásunk. Ez csak a pillanatnyi ami most jár a fejembe.
2012. júl. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!