Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor tegyem különszobába a...

Mikor tegyem különszobába a gyereket?

Figyelt kérdés
1 éves lányom van. Eddig velünk egy szobában aludt, mert ragaszkodtam hozzá, de nem tudom, hogy mikor és hogyan kezdjem átszoktatni a kis kuckójába? Ja és még azt is kérdezném, hogy a ti gyerekeitek 1 évesen még gyerekágyban aludt, vagy esetleg másfajta kiságyon? Köszönöm :)
2012. júl. 10. 10:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Én azt olvastam, hogy 6 hónapos korában kezdi el a kisbaba érzékelni a körülötte lévőket, így addigra célszerű saját szobába rakni, mert utána nehezebb. Sajna nálunk addig nem is volt baj, de 6 hónaposan már nagyban fogzott, így elég gyakran kelt éjszaka, olyankor magam mellé vettem, megszoptattam és rendszerint el is aludtunk mind a ketten, szóval nemhogy a saját szobájába szokott, hanem a mi ágyunkba szokott be. :) Amúgy mindig a saját szobájába raktam le aludni, csak éjszaka-hajnalban került át. 1 éves kora után kezdtem leszoktatni a sok éjszakai kelésről, így egyre többet maradt a saját ágyában. Egyébként 2 éves koráig aludt rácsos ágyban, 2 éves korában kapott egy leesésgátlós fenyő ágyat, ami hosszabbítható, így kamaszkoráig jó lesz.
2012. júl. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
mi csak átvittük az ágyát és kész. Lefeküdt, aludt. Először nappal, utána éjjel sem volt gond. Ha hívott, bementem, többször is egy éjjel. Mindig mondtam, hogy aludjon. 15 hósan kapott gyerekágyat, először csak bent volt a szobában, játszott rajta, aztán mikor megbarátkozott vele, akkor eltettük a rácsos ágyat a kistesónak ő meg aludt a gyerekágyon. Persze kb. 2 éves korig matrac volt az ágy mellett, így ha leesett, nem ébredt fel, tovább aludt a földön.
2012. júl. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
8 hónapos volt, amikor megcsináltuk a szobáját. Első napon a nappali alvással indítottunk, majd éjszaka is zökkenőmentes volt. Nagyjából egyidejűleg hagyta abba a szopizást, azóta végigaludja az éjszakát. Mindenkinek sokkal jobb így.
2012. júl. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is 1 éves a kislányom. Mi 6 hónaposan tettük külön szobába. Bár addig is csak éjjel aludt mellettünk a bölcsőben, nappal a szobájában a kiságyban. Simán megszokta, hogy a szobájában alszik (nekem nehezebb volt, hogy nem szuszog mellettem). Viszont sokkal jobban aludt Ő és mi is onnantól, és nem kelt fel éjjel. Nem zavartuk egymást az alvásban. 1 évesen valószínű azért nehezebb lesz átszoktatnod. Én pont azért csináltam így, hogy ne szenvedjen nagyobb korában az átszoktatással. Persze az is előfordulhat, hogy könnyen megszokja. :) 2 éves korában szeretném az ágyát átalakítani rendes ággyá.
2012. júl. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nekem a kislányom 5 hónapos horáig külön szobaba aludt,aztán kezdett ejszaka sirni többször is,és akkor 2 éves koráig hozzánk költözött.2 éves szülinapjára kapott egy kiságyat,rácsok nélkül,azota abba alszik külön.Aztan a másik lányom addig aludt velünk amig akart,ö 3 évesen követelte hogy ö átköltözik a szobájába,már megvolt minden csak a pillanatot vártuk.Vele semmi baj nemvolt,eggyik napról a másikra átszokott.
2013. júl. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!