Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen jogon szól bele egy...

Milyen jogon szól bele egy idegen, hogy hogyan nevelem a gyerekemet?

Figyelt kérdés

A lányomnak volt egy időszaka, amikor pár perc után megunta a babakocsit. Úgy döntöttünk a férjemmel, hogy nem vesszük ki, hisztizik 5-10 percet aztán úgyis megnyugszik. Ezalatt az idő alatt azonban többen megszóltak minket, hogy vegyem ki a kocsiból, adjak neki enni-inni, biztos fázik/melege van stb.


Nem értem, hogy tehet ilyet valaki. Tudom, hogy most az a divat hogy fél perc nyekergés után kikapjuk a gyereket a kocsiból, de én nem akartam cipelgetni mindenhová és le is szokott róla 2 hét alatt. Nem ártottam vele a gyereknek.


Nektek is szoktak beszólni idegenek? Hogy reagáltok?


2012. júl. 10. 12:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
89%
Ja egyszer meg szálltunk le a villamosról és a kislány lépett le elöl, én meg utána. Egy felszállásra váró öregasszony (ki más) beszólt, hogy hogy lehet ilyen bénának lenni, mindjárt leesik a gyerek vagy én esem hasra benne vagy mittudomén. Mondtam neki, a saját életét próbálja meg rendbe hozni, az enyémet bízza ide :) Jól esett, hogy ilyen hirtelen eszembe jutott egy jó ütős válasz, álatlában köpni-nyelni nem tudok :)
2012. júl. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
70%

azt meg külön utálom, hogyha visszaszólsz, pl. vegye meg a babát a néni, ha annyira sajnálja a lányomat, akkor meg te vagy a bunkó....

Egyébként én meg a 2 évest sem veszem fel az utcán, max. ha beteg, mert tud menni a saját lábán. Aki 3-4 órát bír rohangálni, a mamánál, az tud 1,5 órát gyalogolni, többet úgysem szoktunk mászkálni.

2012. júl. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 krisztina27 ***** válasza:
100%
Nem szoktam zöldkezezni de most mindenkinek nyomtam, nagyon jók voltak a válaszok sajnos én is kerültem már ilyen helyzetbe, csak olyan váratlanul ér, hogy hirtelen köpni nyelni nem tudok csak hablatyolok valamit, a sarkamra kell álljak :))))))
2012. júl. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az első lányom született 20 éves voltam.Kimentünk babakocsival (augusztus)sétálni.Jön egy néni jaj megfázik takarjam még rá a takarót is ,betakartam.1perc múlva jön vki más jaj meggyullad a gyerek vegyem le róla a takarót.pólyában volt ráadásul szerencsétlen gyerekem.Aztán ha szopta a kezét biztos éhes én meg kis hülye rohangáltam mindenki tanácsára.Azóta van még két gyerkőcöm ha vki szól hogy nagyon lengén vagytok(szerinte hideg van)szoktam szólni ha fázik vegyen még egy pulóvert fel.Anyósom meg mindent így kezd hogy nem éhes ?nem szomjas?nem fázik.Erre egyszerű:mert nemmel kezdődő kérdésre nem a válsz:)
2012. júl. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
54%
Jó a kérdés és nagyon jók a válaszok!Egyszerűen nem is értem,mert én nem mernék idegen anyukáknak beszólogatni,elvégre ő tudja,az ő gyereke!Az én kisfiam utálta a babakocsit úgyhogy rengeteget mentünk hangos bőgéssel és gyűlöltem mások megvető tekintetét!Könyörgöm,tudom én,hogy hisztizik,de nem cipelhetem kézben örökké??Muszály néha hagyni!Ja és persze jön a nagy kérdés:talán éhes már??Sajnos nem tudtam jó kis korrekt válaszokat rögtönözni,de most mát tudnék!!:)
2012. júl. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
79%

Én mindig kivettem a babakocsiból, ha sírt, nem lett tőle őrjöngős a boltban, de ez most kicsit off volt.

Kicsi lányom 3 hetes volt, édesdeden aludt a babakocsiban. Odajött két öregasszony, azt mondja az egyik "Ez a gyerek éhes.", mire a másik "Szerintem büfizni akar." Én ott álltam, csak annyit tudtam mondani, hogy szerintem semmi baja. Ugyanis egyetlen hang nélkül aludt!!!

Szóval vannak vicces emberek.

2012. júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez kabaréba kívánkozik!!! :D
2012. júl. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
55%

Fogzáskor nyűgös volt a kisfiam, a játszóról jöttünk volna haza, beültettem a triciklibe és toltam. Ekkor már nem volt rajta a szandálja, mert 100x adtam rá, 100x rúgta le, majd eltettem a szandált, végülis mezítláb is hazatolhatom, úgyis ül. (most, nyáron!)


Erre megszólalnak a vénasszonyok, hogy "Jajj, miért nincs annak a gyereknek cipője??"

Mondtam, hogy "Hát sajnos, nincs rá pénz"

Majd odahajoltam a kisfiamhoz és mondtam neki sajnálkozó hangon, hogy "Drágám, nagyon sajnálom, hogy nincs cipőd, de a nénik majd vesznek neked egyet, jó?"

És jöttünk haza, vissza sem fordultam.

2012. júl. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Anyósommal sétáltunk náluk, ő tolta a babkocsit, benne az akkor 10 hónapos kisfiammal. Kora őszi idő volt, szépen sütött a nap, de ülve a kocsiban elbírta a fiam a vékony kardigánt. Az egyik utcán odakiáltott anyósomnak egy nő, hogy várja meg, megnézi az unokát. Ahogy odaért már messziről mondta: Jaj, te szegény, jól be vagy öltöztetve! - és már nyúlt, vette le a pulcsit a gyerekről. Szegény anyósom tudta, hogy ebből gond lesz, mert addigra már megtanultam, hogy ki kell állni magunkért (előtte fogcsikorgatva mosolyogtam, aztán otthon kipuffogtam magam), de végül csak annyit mondtam, hogy azért, mert én nem 15 évesen szültem, hanem 32, még meg tudom ítélni, hogy melege van-e a gyerekemnek vagy sem.
2012. júl. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

en be szoktam szolni. de nem az anyanak,hanem a gyerkocnek terelem el a figyelmet valamivel.

hogy miert?

mert valaki az en gyerekemmel is csinalta, es baromi halas voltam neki erte.

neha egy idegennek sokkal jobban megy a figyelemeltereles.



ugy beszolni,hogy megitelni a szulot meg ilyenek? nem, nekem is van gyerekem..csak olyat csinalnek mas gyerekevel aminek en is orulnek

2012. júl. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!