Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen jogon szól bele egy...

Milyen jogon szól bele egy idegen, hogy hogyan nevelem a gyerekemet?

Figyelt kérdés

A lányomnak volt egy időszaka, amikor pár perc után megunta a babakocsit. Úgy döntöttünk a férjemmel, hogy nem vesszük ki, hisztizik 5-10 percet aztán úgyis megnyugszik. Ezalatt az idő alatt azonban többen megszóltak minket, hogy vegyem ki a kocsiból, adjak neki enni-inni, biztos fázik/melege van stb.


Nem értem, hogy tehet ilyet valaki. Tudom, hogy most az a divat hogy fél perc nyekergés után kikapjuk a gyereket a kocsiból, de én nem akartam cipelgetni mindenhová és le is szokott róla 2 hét alatt. Nem ártottam vele a gyereknek.


Nektek is szoktak beszólni idegenek? Hogy reagáltok?


2012. júl. 10. 12:54
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
43%

Most off leszek, de szerintem is kegyetlenség hagyni a gyereket üvölteni a babakocsiban. Az enyém is utálja, egyedül érzi magát, pár hetes kora óta üvöltött a babakocsiban. Nem kínoztam tovább, kenguruval sétálunk, azóta vigyorogva kukucskál ki a kenguruból, amikor sétálunk. Ettől függetlenül én nem szólok be más anyukáknak, amikor látom, hogy szerencsétlen gyerek magán kívül van és üvölt a babakocsiban, csak magamban sajnálom a gyereket. Mindenkinek a saját dolga, hogy hogyan neveli a gyerekét, semmi közöm hozzá.

Ja mégvalami. Nem azért nem hagyom üvölteni a gyerekemet, mert most "ez a divat". 4,5 hónapos a kisfiam, én is megkaptam már pár beszólást, hogy "el lesz kapatva". Egy ilyen korú baba még nem tud manipulálni, ha sír, akkor valami baja van, még ha csak annyi is, hogy egy kis szeretgetésre, testközelségre vágyik. Hát én nem tudok olyan kegyetlen lenni, hogy ezt megvonom tőle.

Lehet lepontozni.

2012. júl. 11. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
nem pontozlak le, kedves utolsó :) A kenguru jó ötlet, főleg tömegközlekedéskor, de mondjuk ha sok cuccod van+vásárolsz+melletted egy totyogó, akkor néha muszáj kocsizni is.
2012. júl. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
48%
Hát ez az, egy gyerekkel még lehet kenguruzni, de hárommal + bevásárlószatyrok az már elég necces. Cipelni a kaját, a gyereket és még két másiknak fogni a kezét. Szóval ne ítélkezz meggondolatlanul, mert kegyetlenség, csak szükség. Azért egy 4,5 hónapsat valamivel könnyebb cipelni, mint egy másfél-kétévest, ebbe is gondolj bele. Rosszabb lesz neki, ha majd másfél évesen szembesül azzal, hogy anya nem bír mindig cipelni.
2012. júl. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!