Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valami jó módszer az altatásra?

Valami jó módszer az altatásra?

Figyelt kérdés

A fiam most 10 hónapos,elég sokáig a kezembe aludt el ringatva és a nagy ágyba mellettünk.Egy jó ideje már a saját ágyikójába alszik viszont a kezembe már nem akar sehogyse bevezettük a kocsit abba tologatom,de hát brutál.

Már legalább 2 hónapja ez megy,szeretném leszoktatni.Vélemények,tapasztalatok??


2012. júl. 10. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha elalszik a kiságyába, akkor miért nem ott altatjátok?!

Én örülnék a helyedben, hogy nem akar kézben elaludni!

Felesleges volt a babakocsis alvást bevezetni.

Még a legjobb alvó gyerek is (otthon, menet közben) kb. 6-7 hónapos koráig alszik csak el hosszabb időre babakocsiba.

A gyermekedet érdekli a külvilág.


Rakjátok be a kiságyba és simogassátok a hátát, fejét szépen lassan.

2012. júl. 10. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Kerria ***** válasza:

Mit szeretnél elérni?

- arra kell lassan 'átnevelni'


Olyat válassz ami hosszabb távon is tud működni. Én pl nem altatom, napközben csak játszik, és amikor nyűgösebb lesz, akkor elalszik.

Este van egy bevett szokásunk, egy menetrendünk, és az esti ivás/evés után mesélek neki, ő pedig közben elalszik (néha a melegtől nyűglődik, de szerencsére ez nem általános)

2012. júl. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is azt tudom javasolni, hogy a kiságyban aludjon el úgy hogy vele vagy, simized, vagy csak ott ülsz mellette. Amikor a kislányom kinőtte a karomat kb. 1-1,5 hónapja (most 9 hónapos), azóta Ő is a kiságyban alszik el ringatás nélkül. Előtte csak a kezemben tudott. Most kap a kiságyban fekve tápszert vagy teát elalvás előtt a kiságyban fekve, majd megkapja a cumiját és már tudja, hogy alvás következik. Még forgolódik egy darabig, van, hogy fel is ül néhányszor, de végül mindig elalszik. A lényeg, hogy tényleg álmos legyen, amikor ágyba kerül.
2012. júl. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 xStefix ***** válasza:
Én együttalvás-párti vagyok, de szerintem nem erre gondoltál. Pedig jó módszer. :)
2012. júl. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó (xStefix)! Miért vagy ennyire együttalvás párti? Egyáltalán miért jó egy gyereknek ez? Ha alszik nem mindegy neki hogy van-e ott valaki? Szerintem veszélyes. Én nem merném a mi ágyunkban altatni. Az én fogalmaim szerint ez a gyermek veszélyeztetése lenne. Pl. ráfekszünk, lemászik és leesik...stb. Wc-re nem mernék így kimenni. Vagy ti rácsos ágyban alszotok a gyerekeitekkel?? Ja és akkor a házaséletről még nem is beszélve...
2012. júl. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xStefix ***** válasza:

Kedves előző. Van egy nagyon jó könyv, amit ajánlok a figyelmedbe, ha tényleg érdekel a téma: Dr. William Sears: Éjszakai gondoskodás. Én ennek a hatására lettem együttalvás-párti.

De "röviden" válaszolok: Azért jó a gyereknek, mert neki jóóó sokáig napi 24 órás szüksége van arra, hogy mellette legyünk. Nemcsak ébren, hanem alvás közben is. Gondolj bele, hányszor és mi minden miatt is ébredhet egy baba (de akár egy kisgyerek is) éjjel: éhes, szomjas, fázik, melege van, tele a pelus, rosszat álmodott, megijedt, fáj valamije, oltást kapott, fogzik, megébreszti valami zaj, anyaigénye van (ebből ugye korszak is van, nem is egy)... Szóval, ha így nézed, majdnem az a "normálisabb", de legalábbis gyakoribb, ha egy baba kel éjjel, mint az, ha nem. Namost ha te távol vagy tőle, főleg másik légtérben, csak jóval később veszed észre, hogy baja van és később tudsz csak reagálni. Ez pedig kevésbé szerencsés, talán ezzel egyetértesz. (És itt nem az elkapatásról van szó - a fentiek mind szükségletek, amiket ki kell elégíteni. Ennek nincs köze az elkényeztetéshez, ez a szükséges gondoskodás.)

Továbbá, ha közel vannak egymáshoz, az az anyukának is jobb, kényelmesebb, hiszen nem akkora "macera" így felkelni és ellátni a babát. Megint gondolj azokra, akiknek sokáig és sokszor ébred a babájuk; nekik nagyon nem mindegy egy idő után, hogy milyen messzire kell menni éjszaka, hogy ülni kell a fotelban órákat, ringatni stb.

Nem tudom, neked mik a tapasztalataid, de én úgy látom, hogy az így (hordozva, szoptatva, kötődően stb.) gondozott babák általában kiegyensúlyozottabbak, mint azok, akiket máshogyan látnak el. (Ez persze nem szentírás, de nagy átlagban én ezt látom.) Én mindkét gyerekemet így nevelem és a nagyobbal, aki 4 éves, sose voltak pl. alvási nehézségeink; ami viszont visszatérő probléma és kérdés itt a fórumon is. Sose volt kérdés se az elaltatás, se a visszaaltatás: szoptattam este és éjjel is, fekve és ennyi.

Az együttalvás semmivel nem veszélyesebb, mint a különalvás, sőt. Erről külön fejezet szól a könyvben. Itt csak annyit, hogy vannak szabályok, amiket érdemes betartani; és emiatt mondjuk nem is mindenkinél és minden körülmény között működik ez a módszer. De aki szeretné és meg tudja oldani, bátran bevállalhatja, ha odafigyel ezekre a dolgokra.

A házaséletünk pedig nem gyerekfüggő, de erről már írtam egy másik kérdésnél is. Minket nem zavar, hogy ott van mellettünk a pici, sőt, anno a lányunk se zavart, pedig 2 évig aludt velünk. Olyankor nem arra figyelünk. Igaz, valószínűleg jó alvó is volt és mi se hangoskodtunk (ott). :)

2012. júl. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:

Ezt érdemes lenne elolvasni:

[link]

2012. júl. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Elolvastam. Szép-szép, de szerintem egy állatkölyköt aki kb 6 hetes korára (pl. kutyák) eljut odáig hogy nem szorul a mamája gondozására nem hiszem hogy össze kellene hasonlítani egy emberpalántával. Ez persze önmagában semmit sem jelent. Én a tökéletes ellenpéldája vagyok az alábbi cikknek. A babám csak egyedül alszik normálisan a kiságyában és az ölemben sem marad el. Az elején sírós baba volt, nem tudom van-e összefüggés. Pedig próbálkoztam magam mellett altatni 0 sikerrel.
2012. júl. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:

Persze, ellenpélda mindig akad, de erősíti a szabályt. ;)

De nagy általánosságban szerintem igaz.

2012. júl. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!