Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisbaba ruháit miért vasaljá...

A kisbaba ruháit miért vasalják sokan? Bennem ez fel nem merült soha, hogy vasalni kéne. Sokan azt mondják erre, hogy a fertőtlenítés miatt. De minek kéne fertőtleníteni a ruháit?

Figyelt kérdés
2012. júl. 10. 22:21
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
48%
mert a 40 fokon való mosás nem viszi ki a kórokozókat! vagy mosod 90 fokon, vagy vasalod. vagy egyik sem, de csúnya bőrirritáció léphet fel bármikor.
2012. júl. 10. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom, én se értem. A különmosást se. Nem vagyok rühes, a férjem se az, mi baja lesz a gyereknek ha a ruháit egybe mosom a mieinkkel? És még csak nem is vasalok. Kész fertő. :D
2012. júl. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Én mikor terhes voltam még egy vasalódeszkát is beszereztem,(előtte az asztalon vasaltam.:) Kivasaltam az összes ruhácskáját,pedig világ életemben utáltam vasalni,mert azt halottam hogy ezt így kell.

Aztán mikor megszületett vagy 4hetes koráig vasaltam,utána elmaradt. Viszont 1,5éves koráig külön mostam a ruháit neki való mosószerrel,és öblítővel,40-60fokon. A textil pelusokat,a törölközőjét,és az előkéket mostam 90fokon.

2012. júl. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
72%
Már válaszoltam, hogy vasalok. és miért baj az? és mi köze ennek a sexhez? 3 naponta egy ora vasalástól még nem esek össze. amugy meg a bababarát mosószer meg öblitö nem fertötlenit csak gyengédebb a börhöz és a legtöbb ruha 40 fokon mosható csak attól meg a bacik ottmaradnak. és igen vasalni is fogok, mert sokkal szebbek a ruhák vasaltan.
2012. júl. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
58%
Azért gyűrötten nem adom a babára sem a ruhát, mint ahogy én sem veszem fel. Akkor meg ezért.:)
2012. júl. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is vasaltam 3 hónapos koráig minden ruhácskáját. Nekem azért ennyi plussz munka belefért, hogy amíg ilyen pici véletlenül sem legyen semmi gond. Nem esett le a gyűrű az ujjamról, és a szex sem maradt el a vasalás miatt :)
2012. júl. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Igaz, mosógéptől is függ. Régebben olyan gépünk volt, ami nagyon gyűrte a ruhát.

Amúgy sok ruha bírja a 60 fokos mosást, hiába van ráírva kevesebb. De hát, kinek hogy tetszik. Tőlem vasalhat, aki akar. Amúgy nekem csak rossz tapasztalatom van a vasalásról. Volt olyan felsőm, amit miután elkezdtem vasalni (még a rossz mosógép idejében, pár hónapig én is vasaltam), kifényesedett az anyaga, tönkretette.

2012. júl. 10. 23:26
 18/26 anonim ***** válasza:
60%

Én vasalok. Sőőőt: még a még a felnőtt ruhákat is!

...és nincs gond a szexuális életünkkel sem :)


A kérdés tök felesleges, hisz' már meg is válaszoltad magadnak. Akárki, akármit ír - lássuk be: nem fogsz vasalni :)

2012. júl. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Én azért vasalok, mert szeretem a vasalt ruhákat. Régebben utáltam vasalni, de a munkámból kifolyólag mindig kosztümöt, blúzt hordtam, így vasaltam eleget, és valahogy megszoktam. Nem a fertőtlenítés miatt vasalok, hanem mert nekem úgy tetszik a ruha.
2012. júl. 11. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
66%

Kisfiam koraszülött lett, 3 hónapos volt, amikor végre haza hozhattuk a kórházból, a steril környezetből...

Vasaltam mindenét, mert a koraszülött osztályon ezt tanácsolták, és arcvédő, ruhacsere nélkül még mi, anyukák sem mehettünk be a babáinkhoz. Persze itthon nagy dózisban kapta az arcmaszk és lábzsák nélküli anyukáját :) , ez elég is volt ahhoz, hogy pár hét itthonlét után máris benyeljen valami semmitmondó kórokozót, amivel addig még nem találkozott a szervezete, és hasmenése lett. Az újszülöttek (nem csak a korababák), amikor haza kerülnek 3-5 nap után a kórházból, gyengécske, tapasztalatlan immunrendszerükkel nincsenek felkészülve sem anyu, sem apu (egyébként természetes) testi váladékára mondjuk a használt alsóneműkből, ágyneműből, ruhából... Ezért nem mossák sokan együtt a maguk ruháit a babaruhákkal néhány hétig. Sem 40, sem 60 fokon, sem szuper szenzitíven, sem dehogy. :) Csak külön. Egyeseknek ez túlzott óvatosság, másnak pedig így természetes. Van, aki rendszerető, van, aki rendmániás, és olyan is van, akit az sem zavar, ha a kedves vendég, miután levette a cipőjét nála, 3 hetes morzsahalmokra tapos a lakás padlóján...:))) Különbözőek vagyunk, nem gondolom, hogy aki külön mossa a babaruhát, az mind "rühes" lenne, ahogy itt valaki említette, és azt sem, hogy impotens, aki szeret vasalni.:)) Szóval igény szerint, ezen nincs mit vitázni...:)))

2012. júl. 11. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!