Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyucik, akik már nem szültök...

Anyucik, akik már nem szültök több gyereket, ti nem sajnáljátok, hogy nem élhetitek át újra a babázós korszakot, terhességet?

Figyelt kérdés
3 gyerekem van, legkisebb két éves. Olyan sokat agyalok azon, hogy milyen jó volt terhesnek lenni (pedig mindegyik problémás volt) és babázni imádtam. Sajnálom de nagyon, hogy nem élhetem át újra.
2012. júl. 11. 15:40
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Már azt hittem csak én vagyok így:)

3 gyermekem van,mindegyik császáros volt, a harmadiknál sterilizáltak.Én bizony néha nagyon szomorú vagyok,hogy nem lehet több gyermekem,hiszen még esély sincs rá.

Ilyenkor kitalálok valami gondolat elterelést.

A férjemmel még egy fiúcskát terveztünk, de nem úgy alakult:(

Most meg még sokkal nehezebben viselem,mert a barátnőm most fog szülni.

2012. júl. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Kicsit igen,kicsit nem!Én minden korszakukat imádtam/imádom,ezért nem szomorúan gondolok a múltra,hanem kíváncsi örömmel a jövőre!Minden kornak megvan a varázsa.És ezért készítettem rengeteg emléket,fotót hogy ha kedvem támad visszaidézem.A további babázós vágyaimat már csak a tesóim,sógoraim gyerekein fogom csillapítani :) másfél éves és mindjárt négy éves fiaim vannak
2012. júl. 11. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Kisfiam 4 éves lesz, pici lányom 5 hónapos múlt. A férjem azt hajtogatja, hogy elég lesz, de bennem ott motoszkál, hogy jó lenne mégegyszer utoljára átélni azt a 9 hónapot, a szülést és a baba korszakot. Mindig azon gondolkodom, hogy milyen jó lenne, ha mindkét gyermekem megmaradna annyi idősnek, mint amilyen idősek most. Akkor örökké lenne egy pici babám, és egy kis gézengúzom.
2012. júl. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Direkt örülök neki :) Kettőt terveztem, kis korküllel, hogy letudjam a babakort hamar. Szerintem egy beszélő-járó gyerekkel sokkal-sokkal könnyebb és több mindent is lehet csinálni vele.
2012. júl. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Néha átfut rajtam, hogy milyen jó volt, amikor még pici babák voltak a gyerekeim (5,5 és 2,5 éves fiúk) és olyankor elszomorodok, hogy valószínűleg soha többé nem fogom azt újra átélni :(

De legtöbbször inkább örülök neki, mert az öröm mellett rettenetesen fárasztó is egyben az a korszak, nekem legfőképpen a korlátozottság miatt, mert nem szeretem, ha nem mozoghatok szabadon, márpedig a szoptatás miatt az pont nem lehetséges :)

32 éves vagyok és éppen tegnap rakattam fel Mirena spirált, így valószínűleg már nem lesz több gyerekünk...

2012. júl. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

nekem van egy 3 évesem és egy pocaklakó kisfiam jövő hétfőre kiírva.

őszintén néha úgy érzem, bőven elég lesz a kettő, sőt biztos lesz, amikor azt mondom, egy is elég lett volna.

2 gyermeket terveztünk a férjemmel.

azért valahol mélyen bennem van, hogy nem lesz kislányom, ezt kicsit sajnálom.

de nem tervezem , hogy újra terhes legyek, nagyon nehéz volt az eleje, napi szinten 2-4 hányás, minusz 4 kiló, alacsony véérnyomás, folyamatos ájulás kerülget...

szval a terhesség nálam eléggé nehezek voltak.

a 3 kisfiammal már nagyon kényelmes az élet , lehet vele utazni, megbeszélni dolgokat, alszik-eszik rendesen. kicsit pörgős, de nincs okom panaszra.

hát legfeljebb majd veszek egy kiskutyát, ha nagyon baba hiányom lenne :)

2012. júl. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem. A terhességet nagyon imádtam, semmi bajom nem volt. Azt tényleg élveztem. Borzalmasan féltem a szüléstől, úgy alakult, hogy császár lett. A lányom kb 5 hónapos koráig 3-4x kelt éjjel, és még sokszor utána is kb kétszer, "ok nélkül". Most 17 hós, és most kb 1 hónapja van, hogy max heti 1x kel. Sosem vágytam több gyerekre, így teljes az életem. Nem vágyom újra összeesni a fáradságtól éjjel etetni. Én valahogy jobban élvezem hogy jön-megy, próbál kommunikálni, nyüzsög mellettem.
2012. júl. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
nem a terhesség/szülés hiányzik, abba vagyok belebetegedve, hogy ezeket a gyönyörű kis ruhákat, amiket kinőttek, már nem adom rá újabb babára. Pedig néhány nagyon szép darab alig volt rajtuk (0-6 hónapos kisruhákra gondolok elsősorban). Még nincs kizárva, hogy nem lesz-e 3., de ha fiú lesz, a kislányos ruhákat fogom sajnálni, ha kislány, akkor meg fordítva. Kívánom, hogy olyasvalakinek tudjam majd adni ezeket a kisruhákat, aki ugyanannyira fogja őket szeretni, mint én, és nem egy újabb halom babaholmi lesz, amit a 100. rokontól kap. Tényleg nagyon szép darabok is vannak köztük. Ez a szívfájdalmam. Volt rá példa, hogy meg is sirattam 1-1 darabot, mikor kinőtte:)
2012. júl. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem, nem, nem sajnálom! A két gyermekem közt 11 év korkülönbség van. Az első terhességem is veszélyeztetett volt, de akkor még 25 évesen nagyon élveztem a babázás minden percét! Akkor úgy döntöttünk, nem lesz másik, mi így vagyunk egy kerek kis család. 6 év múlva majd bele pusztultam, annyira vágytam még egy babára!! Párom hajthatatlan volt. Eltelt újabb 5 év, és láss csodát, Apuka kifordult önmagából, és újra bele akart vágni a babázásba!! Csakhogy ekkorra én már teljesen lemondtam róla, és olyan szinten bebeszéltem magamnak, hogy nem és nem lesz másik, és így vagyunk mi jól, hogy nem akartam. De rábeszélt, és én is magamat.:) Még fel sem fogtam, hogy kismama vagyok, máris veszélyeztetett terhesként feküdtem fenyegető vetéléssel a kórházban. Pont mint azelsőnél... Csakhogy most nagyobb volt a baj, és mire elkezdtem volna barátkozni a pocaklakómmal, már túl is voltam az életmentő császáron, lett egy 1 kilós korababánk... Aki most már jól van, másfél éves lett, utolérte magát, DE nem és nem, és soha többet!!! És szégyenlem, sokszor eszembe jutott, főleg az elején, amikor annyit szenvedtünk, hogy miért kellett mégis belefogni... Nagyon szeretjük a pirinyót, csodálatos, hogy van, az is csoda,ahogy küzdött, hogy életben maradt, és most okos és imádom, de... fizikailag és lelkileg is tropa vagyok.:(
2012. júl. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ! Látom nagyon megoszlanak a vélemények. :) Mint irtam nekem is mindegyik terhességem veszélyeztetett volt, utolsónál magzatvizvétel is kellett, sok barnázás, izgulás, vesztés, halvaszülés, kellett ez nekem gondolat és mégis most igy visszagondolva igy érzek. Két nagy lány 10 és 7 éves mellé született az öcsike két éve. Emlékszem a lányok után is volt ez az érzés, de nem ilyen folytonosan, talán azért mert annak ellenére hogy nem terveztünk harmadik babát, szivem mélyén tudtam hogy még egy kisfiút szeretnék. De most hogy tudom hogy biztos nem lesz, annyira tud fájni. Én nagyon imádtam a babakorszakot, talán azért mert nekem mind3 baba jó kisbaba volt, gyorsan átaludták az éjszakákat, és talán ezért is bennem csak szép emlékek vannak. Ismerek olyanokat én is akik évekig nem alszanak és olyannak elhiszem ha ez nem marad olyan szép emlék.

Minden jót nektek! :))

2012. júl. 12. 15:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!