Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes a kisfiam tápsteres...

2 hetes a kisfiam tápsteres sajnos mit adjak neki inni a vizet nem issza meg milyen teát csináljak?

Figyelt kérdés
2008. máj. 4. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Van egy tökjó tea, a Mecsek Baby tea, azt megisszák a babák általában. Kevés cukorral készítsd!
2008. máj. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
hol kapok ilyen teát
2008. máj. 4. 18:01
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a sima kamillateát javasolnám, és szerintem egyik babateába se tegyél cukrot, mert túlzottan megszokja az édes ízt a pici
2008. máj. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
En kezdettol fogva kamillateat adok a bebimnek izesites nelkul nekunk bevallt nagyon, hasfajosak sem vagyunk es szeklete is rendben. Persze biztos nem a kamillateatol de en ennek koszonom hogy boldog a babam meg en is.10 hetes baba anyukaja
2008. máj. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesz baja a cukortól...az anyatej is édes.Csak nem kell túlzásba vinni.

Mecsek babyt pedig gyógyszertárban szoktam venni. Vagy drogériában. Remélem beválik. Úgy tudom, kamillát nem szabad nagyon hosszú ideig és egyfolytában adni...

2008. máj. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Pici cukrot lehet bele tenni!

Üdv.: egy Gyermekorvos

2008. máj. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, a tápszer tartalmaz szacharózt!Kicsi cukor nem árthat!
2008. máj. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%

Az én babám is felnőtt "pici cukor" nélkül. Szerintem nem kell bele. Én is kamillateát itattam vele, ha nem szoktatod a cukorhoz nem is igényli. De ha nagyon az édesszájúakra akarsz hallgatni, akkor már 1dl/fél mokkás kanál. Nekem a védőnőm ezt mondta.

(Ne haragudj, ha goromba voltam, de ez a cukros dolog nagyon felbosszant. Aztán csodálkoznak az anyukák, ha nem eszi a főzeléket, vagy nap mint nap édességért könyörög a gyerek. De amúgysem, mert lehet, hogy a tejfogait majd elhagyja, attól még lehetne azokra is vigyázni. De ez már magánvélemény...)

2008. máj. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én édesítettem a teát, mégis imádja a fiam a főzeléket. Nekem azt mondta a gyerekorvos, meg a védőnő is, hogy olyan teából csináljam, amilyet mi is iszunk (eral grey, garzon, stb.), de csak egy pillanatra mártsam bele a filtert a vízbe, épp hogy színe legyen, és egy teáskanál cukor/dl. Meg pár csepp citromlé (valódi citrom). Jelentem nem lett édesszájú gyerek, pl. a jóéjtpapit sem nagyon eszi meg, pedig az édes. Nem ettől lesz édesszájú. Ha nem akarsz ilyen teát adni neki (ettől tudomásom szerint minden más orvosnak feláll a szőr a hátán, nem tudom, a miénk miért ezt javasolta, de nem lett tőle baja), akkor vehetsz neki instant babateát is, bár arra az van ráírva, hogy 4 hónapos kortól, de állítólag az újszülöttek is ihatják. Illetve nekem még a limonádét mondták, pár csepp citromlé, és szintn 1 tk. cukor/dl. Eredetileg én is azon az állásponton voltam, hogy ne kapjon semmibe se cukrot, de szerintem azért ebben is van egy mérték, amit be lehet tartani, és akkor nem lesz édesszájú.
2008. máj. 4. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Vannak kifejezetten baba teák. Az én kislányom nagyon szereti. 1 kis kanál gyümölcscukrot teszek bele.
2008. máj. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!