Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy csináltátok/csinálnáto...

Ti hogy csináltátok/csinálnátok járni tanuló babával?

Figyelt kérdés
14 hónapos a kisfiam, és úgy 1 hónapja megy úgy, hogy fogom a két kezét. Magától már megáll egy darabig, illetve állásból leguggol, de nem megy még egyedül. Újabban egész nap azt akarja, hogy vezetgessem itthon is, ha nem fogom a kezét akkor hisztizik, már kezdem nem bírni. Semmit nem tudok csinálni, illetve egész nap csak nyűglődik, ha nem fogom meg a kezét és nem sétálok Vele. Valamelyik nap egy lépést már tett önállóan, de azóta se volt semmi. Most is itt üvölt és közben képi a kezemet, hogy menjünk. Tényleg kezdem nem bírni már idegekkel. Szerintetek mit csináljak, illetve Ti mit csináltatok ha volt hasonló helyzet?

2012. júl. 14. 07:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező. Jól olvastam, hogy a két kezét fogod? Próbáld meg, hogy csak az egyikkel vezetgeted, mert úgy gyorsabban megtanulja, hogy egyensúlyozzon. Bár a kislányom is sokáig csak úgy ment, hogy fogni kellett a kezét, bár nagyon stabilan, de gyáva volt. Mondjuk én nem vezetgettem olyan sokat. Aztán egyszer csak elindult és azóta nem is mászik már egyáltalán, pedig 6,5 hónapos korától meg nem állt. Most 13 hónapos. Egyfolytában megy, egy percre nem áll meg. És nem esik kel, ahogy valaki írta, hogy onnantól rosszabb. Sokkal jobb így. Próbálgasd azt is hogy leállítod, pár méterrel elé állsz és hívd magadhoz. Ezt gyakorold vele. Szerintem nem sokára elindul, ne keseredj el. Egy ugyancsak külföldön dolgozó férj felesége :)
2012. júl. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

A bébikompot most adtam el, mert nem akart már benne maradni :)

Igen, a két kezét fogom, ha nem veszi észre akkor elég az is, ha csak az egyiket fogom, úgyis megy, kicsit inog, de van, hogy nagyon szépen. Azt is szoktam mostanában, hogy felállítom és kicsit távolabb megyek, és hívom. Ez nagyon tetszik Neki, de végül mászva jön oda :)

Próbáltam, hogy hiába hisztizik, nem kísérgetem folyton, mert akkor hátha hamarabb sikerül Neki, de nem tudom megtenni, hogy hagyom sírni, mikor nyújtja felém a kezét :)

2012. júl. 14. 11:53
 13/17 anonim ***** válasza:
Az én lányomnál néha beválik, ha egy labdát adunk a kezébe. De ő is csak 1-2 lépést tesz meg egyedül.
2012. júl. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A labdásat is kipróbálom ma, bár gyanítom, hogy lefog guggolni vele :))
2012. júl. 14. 12:22
 15/17 anonim ***** válasza:

Nálunk ez két hónapig működött így, ráadásul anyás volt a fiam akkor, és meg hátfájós még mindig. Mire párom hazajött, kiegyenesedni nem bírtam, de az úrfit hiába hívta az apukája, ő csak velem volt hajlandó sétálni. Mikor aludt napközben, meg éjjel, akkor csináltam mindent amire napközben nem jutott idő. A vásárlást megoldottuk ketten, porszívózni segített, a mosógép meg ment magától. A többi akkor került sorra, ha aludt őméltósága. Nem könnyű időszak. Bébikompot nem használtunk, kaptunk egyet, de miután kétszer körbe rodeózta a lakást, köszönte szépen nem kért belőle. A babataxi volt segítség, azt ügyesen eltologatta néha, de a legfőbb járássegítő én voltam.

Aztán, ha elindul, akkor futhatsz utána :-) Kitartást, túl lesztek rajta.

2012. júl. 14. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Ami még eszembe jutott: csináltunk olyat is, hogy a lányom kezébe adtam két műanyag karikát (montessori toronyból való karikák voltak, de bármilyen jó lehet), abba kapaszkodott, meg én is azt fogtam, nem a kezét. Aztán egszer csak elengedtem a karikákat, ő meg simán azt gondolta, még mindig kapaszkodik, mert ugye a karika a kezében volt. Amíg nem jött rá, hogy nem fogom, addig ment, ha észrevette, lehuppant. De gyorsan rájött, hogy tulajdonképpen megy ez neki egyedül is...

Viszont csajok, tudom, hogy fárasztó folyton a kezüket fogni, de higgyétek el, eljön az a korszak is, amikor visszasírjátok. Amikor - úgy másfél-kétéves kor tájékán - nem akarja az istennek se megfogni a kezeteket, mindig egyedül akar menni, sőt, buli lesz számára, hogy elszaladhat... :-))

2012. júl. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

11. vagyok

Szerintem mindenképpen próbálgasd, hogy csak az egyik kezecskéjét fogod, mert akkor tud jobban egyensúlyozni és gyorsabban elindul majd egyedül is. Amíg mind a kettő kezét fogod,addig azért nem kell annyira egyensúlyozni. De egyébként meg ne aggódj, hamar elröppen az idő és nem fogsz bírni futni utána. :)

2012. júl. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!