Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Második babádhoz könnyebben...

Második babádhoz könnyebben vagy nehezebben alakult ki a kötődésed? (kis korkülönbség)

Figyelt kérdés
2012. júl. 17. 20:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Bar nekem 9ev van a lanyaim kozott,de UGYANUGY!!!!imadom mind a kettot. Oszinten mondom,pedig en is feltem hogy fogom e annyira szeretni a kicsit,mert a nagy volt a mindenem!! De mar az elso szoptataskor ereztem hogy ez megint ugyanaz az erzes mint 9eve!!
2012. júl. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

talán egy kicsit gyorsabban,mert már tudtam mire számítsak.

attól félsz,hogy nem fogod úgy szeretni a 2.babádat,mint az elsőt?

2012. júl. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Valahogy úgy érzem, hogy ilyen kis kópé, ennivaló, szeretnivaló, gyönyörű gyerek nem lehet még egy, mint a kisfiam. Pár hét és itt a kislányom, de még mindig nem tudom felfogni...
2012. júl. 17. 21:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is úgy gondoltam, hogy a kistesót nem fogom tudni úgy szeretni, mint a nagyot. 3 év van a két fiú között, de a kicsit is ugyanúgy imádom, mint a bátyját.
2012. júl. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
sejtettem,hogy ezért kérdezed. mert én is ezt gondoltam,és szerintem a legtöbb anya úgy érzi,hogy nem tudja majd ugyanúgy szeretni a másik babáját. de megfogod hamarosan tapasztalni,hogy ez egyáltalán nem így van. napról-napra jobban fogsz kötődni hozzá is. mostmár mindegyiket imádom,de mindegyiket másért!
2012. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
64%

sose értettem, mikor itt válaszokban azt írták, hogy minden gyereküket ugyanúgy (értsd ugyanannyira), mégis teljesen máshogy szeretik. Én is féltem, mi lesz majd, hisz a fiam volt a mindenem, aztán most itt egy kislány is, akire a nagy miatt startból kevesebb időm jut. Imádom, de még nem kötődök úgy hozzá, mint a nagyhoz, legalábbis úgy érzem. Azzal magyarázom, hogy a nagyot soha be nem hozhatja, hiszen a nagyfiam startból két év előnnyel indul, sokkal több közös élményünk van, mint a picilányommal. A kapcsolatunknak például nagyon jót tett ebből a szempontból, hogy most épp fogzik, és nem tud jól aludni, ezért pár napra külön szobába költöztünk, mi csajok. Magamhoz öleltem, mikor elaltattam, éjszaka csak rá kellett figyelni, nem vonta el róla a figyelmemet semmi. Még nem igazi a kötődés még mindíg, de a picilány nagyon "igyekszik", úgy vigyorog, mint egy kis vadalma, meg kell zabálni. Egyszerűen nem lehet nem szeretni:) Minden áldott alkalommal nevet, ha meglát.


Zárójelben jegyzem meg, hogy a kisfiam is volt már 2-3 hónapos, mire a mechanikus ellátástól eljutottam arra a szintre, hogy szeretettel csináltam, amit kellett. A kislányom most 7 hónapos, és még mindíg nem tudom felfogni, hogy kétgyermekes anyuka vagyok.

2012. júl. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia! Osztom az előzőek véleményét. Nagyon aggódtam a második babám miatt. A terhességem alatt szinte alig éreztem iránta valamit, néha még lelkiismeret furdalást is éreztem miatta. Csak az első gyermekem létezett. Mikor megszültem, abban a pillanatban elöntöttek az anyai érzések, és rajongok a második pici babámért. 3 és fél év van a kettő gyermekem között. És szerintem nálam sokkal hamarabb alakultak ki az anyai érzések a második babánál.
2012. júl. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!