Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalatokat szeretnék...

Tapasztalatokat szeretnék gyűjteni anyukáktól, akiknek átlaussza (ta) az éjszakákat a picijük egy éves kora előtt, illetve akiknek nem aludta át, és anyatejes babák voltak?

Figyelt kérdés
A kérdéseim: éjjel szoptattátok-e őket, ha felébredtek? Ha igen, meddig és hogyan szoktattátok le róla őket? Most 5 hós a fiam, és úgy vélem, már nincs szüksége arra, hogy éjjel 11kor, 2kor, 5kor egyen. Tegnap először csináltam, hogy csak ölbe vettem, majd vissza az ágyába, de 40 percig tartott, mire vissza tudott aludni cici nélkül . A másik két ébredésnél már sajnos nem volt kellő lélekjelenlétem.
2012. júl. 19. 08:22
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia!

A kisfiam kb 4 hós kora óta alussza át az éjszakát. Max. a nagy melegben ébred meg, akkor iszik egy kicsit és alszik tovább. Most 19 hós.

Koraszülött is volt.

Kezdetben 3 óránként evett, aztán nekem a gyerekorvos mondta, hogy azért elég sok, hogy 7x eszik, kb 2 hónapos lehetett akkor. Ráadásul evett bőven. Nem volt cicifüggő, főleg, hogy 6 hetesen kezdett csak szopizni, addig a lefejt tejet kapta. Eléggé fárasztó volt, mert volt, hogy két etetés között 1 órát aludtam.

Először mi az éjjeli etetést löttük ki úgy, hogy a napközbenieket eltoltuk (ez nálad a 2 órait jelenti), Majd a hajnalit, legutoljára pedig az estit/éjszakait (nekünk az este 10-kor volt). Szépen szoktattuk az új helyzethez, és nem is volt sírás. Így 4 hónapos korára evett 7-kor 10-kor, 13-kor, 16-kor és este 20-kor. Utána alvás reggelig. Bő 5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást a tízóraival, majd az uzsival. 7 hósan már az ebédet is kiváltottuk. Ez sem okozott változást az alvásban.

2012. júl. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok-sok választ. Nos , nálunk nappal igény szerint eszik a fiam, nem bizonyos órákban. Annyi, h délelőtt kap gyümölcsbébipapit illetve fürcsi előtt tejpépet , fürcsi után cicit. Úh. elvileg jóllakva alszik el. Sőt biztos vagyok benne.Igaz, h 5 hónaposan már 10 kg, de mivel nem fogy, hanem hízik, nem gondolom, hogy kevés lenne neki a kaja. (alkatilag ilyen, 4,5kg -el született) Továbbá arra is gondoltam, hogy este később tenném le aludni, hátha hajnalig nem ébred, de azzal több kárt tennék, mint hasznot mindkettőnknek. Egyrészt ő igényli az esti 7 órás fürcsit, alvást, nagyon nyűgös már olyankor. Másrészt, nekem is szükségem van rá, hogy korán elaludjon, h a 3,5 éves lánykámmal is tudjak játszani fürcsi után. ARról nem is beszélve, hogy a kisbabáknak korán ágyban a helyük szerintem. :) Lányom, emlékszem fél kilenckor aludt el mindig.
2012. júl. 19. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!