Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet 7 hónapos babámmal?

Mi lehet 7 hónapos babámmal?

Figyelt kérdés
Jókedvű, kiegyensúlyozott baba ( volt). Pár napja egyszerűen nem lehet letenni, ha leteszem azonnal sir. Eddig jól elvolt, egyedül, illetve a nővérével, persze eddig is szeretett ölben lenni. Most viszont még az ebédet sem tudom megmelegiteni. Ha felveszem, azonnal abbamarad a sirás. Nem beteg, a gyerekorvos látta. A nagyobbat még wc-re is alig tudom elvinni. Visszük a kicsit is magunkkal, de akkor is sir, ha letesszük. Hordozókendőbe nem szeretném tenni, kellene, hogy egy picit próbálgassa a kúszást.
2012. júl. 19. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs a viselkedésében semmi különös,csak neked sok(k)!:)Kitárult a világa,egyre több az új élmény,az ingerek,mozgolódnak a fogacskák,hideg van meleg van,fúj a szél,és anya...csak őt csak nála.Türelem kitartás!Idővel abbamarad és újra ellesz "egyedül",legyél mellette,de ne kapasd fel.:)
2012. júl. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is 7 hónapos /múlt/ és egy nap azt vettem észre, hogy, ahogy ellépek mellőle egyből elsírja magát. Kiderült, hogy felül nem a két első, hanem a két szemfoga jön neki és az bántja. Nálatok is lehet, hogy a foga bántja, lehet, hogy még csak az íny alatt, de attól is szenvedhet. Nincs mag duzzadva neki az ínye?
2012. júl. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Egyszerűen nem engedi, hogy benézzek a szájába. Még nincs fogacskája, igy már aktuális lenne, lehet, hogy ez zavarja. Esetleg még arra gondoltam, hogy szeretne már kúszni, de nem megy neki. Vagy mindkettő...

Köszi nektek!

2012. júl. 19. 13:33
 4/8 anonim ***** válasza:
A kúszásban segíthetsz neki, hogy valami nagyon érdekeset teszel le elé és a lábát megtámasztod, vagy a földhöz nyomod kicsit a talpát, behajlított lábbal és megtolod egy kicsit, hogy érezze, hogy kellene neki csinálnia. Én így segítettem neki.
2012. júl. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyan ez a helyzet, jovő héten lesz 7 hónapos, és nem lehet letenni. AZ éjszakák is megbolondultak, alvás sincs, sokat sír, nálunk is mintha a szemfogai jönnének. Ott fehérebb az ínye, de nem akarnak mégsem kibújni. Én sem tudok a nővérével foglalkozni szinte semmit, mert állandóan csak a kezemben van, se pihenőszék, se ágy, se szőnyeg, semmi. :-(
2012. júl. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Na mintha az én 7 hónaposomat írtad volna le!

Nekünk a cirkusz tegnapelőtt délutántól tart!:)

Bár nálunk úgy néz ki meg van a ludas, jön a felső foga! Alul már van kettő, azokkal nem szenvedett!

Még az enyém is csak próbálgatja a kúszást! A lábát már tolja, már csak a kezével kellene mitkezdenie!:)

2012. júl. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor nem vagyok egyedül:)! Engem főként a nagyobb miatt zavar ez a helyzet.Meg feszültebb is vagyok már, mindent kiboritok...
2012. júl. 19. 13:52
 8/8 anonim ***** válasza:

Én két dologra gondolok: az egyik elég kézenfekvő, a fogzás. Nyugtalan, fájdalma van, természetes, hogy hozzád fordul és nálad nyugszik meg. Ha már picit idegesítő, akkor érdemes arra gondolni, hogy neki milyen szar lehet, mennyire fájhat. Az pedig a jobbik eset, hogy megnyugszik.


A másik dolog: 6-7 hónapos korban jönnek rá arra a babák, hogy anya és a baba két külön ember. Még nem tudja azt felfogni, hogy ha pl kimész a szobából, akkor te nem eltűntél, csak odébb mentél. Bepánikol, mert azonnal hiányol és keresi, hogy hol vagy.

2012. júl. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!