Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak engem idegesít ha az...

Csak engem idegesít ha az anyuka vagy apuka többesszámmal beszél a gyerekéről?

Figyelt kérdés

nekünk ennyi fogunk van, fáj a pocink???

Megőrülök:)


2012. júl. 19. 13:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%
Engem is irritál, viszont néha én is ezen kapom magam, hogy így beszélek. :D
2012. júl. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
82%

Múltkor jött a védőnő és a következőt kérdezte:

És kakiltatok ma már?

nem bírtam ki, közöltem vele, hogy én már igen, a gyerek még nem.


Ettől én is ki tudnék szaladni a világból, 2 gyerekem van, de soha nem beszéltem ettől többesszámban ilyen értelemben. Autonóm személyiségek vagyunk, ez nem változik meg attól, hogy szülőkké válunk.

2012. júl. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem valahogy nem állt soha a számra hogy többesszámban beszéljek a gyerekemről. Nekem is bántja kicsit a fülemet, mikor így hallom, de azért nem szaladok tőle falnak. Akinek így tetszik, mondja így.
2012. júl. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
énis szoktam így beszélni bár ritkán de mégis idegesit ha valaki igy beszél
2012. júl. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Ettől azért ne őrülj meg. Lépj át az élet apró dolgain, szerintem....
2012. júl. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
70%
igen, rémes. Egyedül a nem aludtunk állja meg a helyét szerintem :)
2012. júl. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem használom így, valahogy nem jön.

De hátrányát sem látom annak, ha valaki így beszél, sőt nem is idegesít. Sokkal furcsább és rosszabb dolgok is vannak, amin idegeskedhetek, mint ez.

Amúgy egy anya együtt él, együtt lélegzik a gyerekével, sokszor épp ezért beszélnek többesszámban, mert ez jobban kifejezi számukra az összetartozást. Tudom, hogy nem ezen múlik, mert én is ragaszkodom a lányomhoz, de ha nekik így szép és így jó, akkor miért lennék én ettől ideges?

2012. júl. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

:D Nekem van egy dolog amiből felmentésem van: a fogzás, én bölcsülök, és évek óta folyamatosan nőnek a fogaim, így ez az egy dolog amiben többesszámot használok.

Csak olyankor van ennek értelme ha tényleg együtt csinálják a kicsivel, pl ma kúszunk egész nap, de az anyuka is...

De az alap ma 6*kakiltunk, ettünk 120mlt, aludtunk 2órát(anyuka nagyban vasalt) ezeket rossz hallgatni.

2012. júl. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
52%
Engem nem idegesít. Néha én is szoktam így beszélni.
2012. júl. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%
nekem sem nagyon tetszik ez, de az még rosszabb mikor "pocaklakóznak" vagy "manóznak" egy gyermeket.de ez csak az én véleményem.:)
2012. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!