Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell elkezdeni "nevelni"...

Mikor kell elkezdeni "nevelni" egy babát? Hogy kezdjünk hozzá? Mikortól érti már egyáltalán?

Figyelt kérdés
Barátnőm a minap a fejemhez vágta, hogy túl sok mindent megengedek 9,5 hónapos fiamnak és a fejemre fog nőni. Az tény hogy kisfiam eléggé eleven, akaratos és igazából mindig eléri a célját. Szoktuk neki mondani, ha valami rosszat csinál, hogy nem szabad és rázzuk a fejünket, de ő csak mosolyog rajta és tojik ránk. Nagyon meglepődtem ezen a megjegyzésen, mert azt hittem evvel még ráérünk bőven, de most nagyon elgondolkodtatott. Máris elkéstünk volna vele? Érti már egyáltalán a baba?

2012. júl. 20. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

istenem megint egy tul okos anyuka(nem te kérdezö) kb 2 éves kor körül mikor már önönmagára ismer és tudja hogy feszegetheti a határait na akkor lehet el kezdeni ugymond nevelni!

de az is nevelés ha mászni tudo baba a konnektort nyalogatná és a tüzhellyel babrál na akkor meg lehet tanitani ezt meg ezt nem szabad

2012. júl. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nekem 13 hónapos a kisfiam, és bizony sokszor már igencsak rá kell szólni, sőt szerintem őt már lehet nevelgetni. Muszáj, mert különben a fejemre nő. :) Nagyon akaratos, hisztis a fiam, de szerencsére úgy ahogy szót fogad. Sosem tiltottunk neki dolgokat, csak rászóltunk ha valami rosszat csinál, és elmagyaráztuk neki, hogy miért nem szabad. És lehet, hogy ennyi idősen még nem teljesen érti meg, de még is beválik a módszer, mert ha valamire nem-et mondok, meg érti, nem úgy mint a barátnőm egy idős fia, aki kiröhögi az anyját.
2012. júl. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Erre azt kérdeztem tőle epésen, hogy miért, verjem meg? Na erre nem válaszolt, persze sose bántanám a babám.

Akkor ha mondom neki, hogy nem szabad és rázom a fejem az jó? Még ha látszólag nem is érti. :)

2012. júl. 20. 17:05
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanaz a helyzet, mint a 2. válaszolónál, csak kislányban :).

Ő már rég lebontotta / felgyújtotta volna a házat, ha csak úgy ráhagytunk volna mindent annyival, hogy "nem szabad". Azt látja és érzi a gyerek, ha még te sem vagy biztos a dolgodban. Nálunk a nem szabad, az azt is jelentette, hogy a veszélyes vagy tilos helyszínről / tárgytól el, és elmesélni miért (akár ezerszer is). Lassan beérik, de ne 2 évesen akarj nekiállni, mert addigra rég a fejedre nőtt, ha olyan típus.

2012. júl. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Egy pszichológust megkérdezett egy anya, hogy mikor lehet a gyermek nevelését megkezdeni. Mennyi idős a gyermek?-4 hónapos. -Asszonyom, már elkésett vele:)

Ahogy az előző hozzászóló írta, nem nevelni kell, hanem példát mutatni. Mindig indokolni,pl. ne ugrál, MERT leesel, ne fogd meg, MERT megégeted a kezed, és érezze, hogy mi az, amit valóban nem szabad, tilos, szó sem lehet róla, és ez ne legyen sok dolog. Az örökös nem, tiltás elveszti a súlyát.Sok mindent ésszerűen kell a szobában berendezni: vakdugók, vázák magasra helyezése, asztal sarkok kütyükkel kipárnázva. Szokások kialakítása, amihez következetesen ragaszkodunk.És nem szóval papolni! Ha rosszat csinál, határozottan kivenni a kezéből, elvinni onnan. Szigorúan, határozottan, de nem durván rászólni.Okosak ők, ráéreznek, hogy mi az, amiben nem enged a szülő.

2012. júl. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen a lakás biztonságossá tétele már folyamatban van, sak csak nem egyszerű mindent eltüntetni. Pl. az asztali számítógép, eldugott újságtartó babrálása a sláger. Mondjuk bevallom olyankor már nekem is feszegeti a határaimat, amikor 5-jére is földhöz vágja az etetőtálcát, és vigyorog. :) Akkor asszem mégis elkéstem már. :)

2012. júl. 20. 17:20
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Épp ez a kor a legveszélyesebb, mert mindentől kísértésbe esik, mindent ki akar próbálni. Mi egy is "kerítést" készíttettünk a számítógép asztal köré. Nem szép egy szobában, de legalább nem hozza ránk a frászt, hogy mit csinál abban a pillanatban, míg kint vagyunk a konyhában. Ha vigyorogva ledobja a tányért, akkor te felveszed százszor, és azt mondod nyugodtan, hogy a tálcát nem dobáljuk. Verni nem érdemes, magyarázni sem célra vezető, csak lássa a rosszallásodat, és azt, hogy nem hoz ki a sodrodból, s aztán megunja előbb-utóbb, hogy ilyen dologgal felesleges a hatalmát fitogtatni, mert nem vált ki olyan nagy érzelmeket belőled, ami tetszhet neki.Nem könnyű - ez tény.De inkább tisztogatni, megszervezni előre a helyszínt, mint utólag sopánkodni.
2012. júl. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ááá, eszem ágában sincs verni.

Akkor határozottság, nyugodtság, normális hangnem a célravezető. Kipróbálom, köszi.

2012. júl. 20. 17:49
 9/9 anonim ***** válasza:
88%

szerintem is ilyen korban már nevelni kell :)

persze nem verésre gondolok csak egy kis következetes irányításra mert ha ezt most nem teszed meg akkor nyilván később fogja megérteni mi is az a nem szabad.

vannak dolgok amikhez ugye nem nyúlhat, pl. a konnektor. ha hozzáér akkor mindig elmondod hogy nem szabad mert veszélyes és elhozod onnan.

ami a lényeg, hogy amire egyszer azt mondod, hogy az tilos ahhoz mindig tartasd magad. akkor is mikor már baromi ki vagy merülve mert mondjuk 500.szorra szedted le 10 perc alatt a kanapéról, de azt akkor sem szabad :)

később ezek a dolgok nagyon meghálálják magukat, én most látom ezt a 2,5 évesemen igazán :)

6 hónaposan kezdett el mászni, akkor kezdődtek a szabályok és tényleg következetesen nem engedtük azokat a dolgokat és most elég egyszer szólni ha valami új bejön, a régieket meg tiszteletben tartja, nem próbálja meg áthágni a szabályokat :)

2012. júl. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!