Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalat szerint mennyivel...

Tapasztalat szerint mennyivel jobban terheli meg a családot anyagilag egy harmadik gyerek?

Figyelt kérdés
Sokkal több mint kettőnél?
2012. júl. 21. 14:42
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi 3-an vagyunk, most 26, 23 és 18 évesek.

Azt láttam, hogy eléggé, főleg a tanulás. Kellenek tollak, füzetek, tornafelszerelés, bérlet. Ha valamiben jobbak, akkor különóra, ahhoz könyv. Nekünk sikerült megszerezni a nyelvvizsgát különórák nélkül, de ebben fontos szerepet játszott hogy apukán szinte anyanyelvi szinten beszél németül. A legtöbb osztálytársam nyelvórákra is járt, az sem olcsó és ma már 1 nyelvvizsga szinte kevés.

Ahogy nagyobbak lettünk, szabadidős dolgok, nyaralás, mozi, korcsolyázás, biliárdozás barátokkal vagy az osztállyal.

Sosem voltak márkás ruháink. Én sportoltam, 2-3 havonta új cipőt kellett venni.

Amit a suliban kaptunk kaja nem volt elég, otthon is ettünk rendesen. Mellesleg a tápanyagtartalma sem túl magas, szóval mindenképpen kell zöldség, gyümölcs otthon.


Persze ezek egy része nem alapdolog, de szerintem fontos hogy egy kamasz el tudjon menni a barátaival erre-arra és ne kelljen szégyenkeznie a ruhája miatt.


Általában autót is kell cserélni, hogy a 3 ülés beférjen.

2012. júl. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi anno végiggondoltuk ezt töviről-hegyire és arra jutottunk, hogy bizony bármilyen meglepő, de pontosan annyival "kerül többe" egy 3. gyerek, mint anno a 2. :)

Persze azt feltételezve, hogy az első pár évben az egyszeri, nagyobb kiadásokat jelentő dolgok (kiságy, babakocsi, hordozó, ruhák stb) adottak és csak néhány apróságot kell venni, ill. ha nem lesz tápszeres és/vagy beteg :(

Amúgy a későbbiekben azzal lehet számolni, hogy évszakonként 2 helyett 3 pár új cipő és ruhatár kell, mert sajnos a nagyobbak már jobban elnyúzzák a ruhákat, főleg a fiúk, ez tapasztalat.

Ha bárhová megyünk, akkor mindenből 3 kell. Az iskolában 3 edzést és/vagy különórát kell fizetni, 3 osztálypénz, 3 tábor, ha esetleg betegek, akkor 3 adag gyógyszer stb, stb, stb. Szóval akárhogy is számolom, minden többe kerül.


Úgyhogy én nagyon nem értek egyet azzal, hogy ahol elfér kettő, ott elfér egy harmadik is, és így tovább. Ez csak az első évekre igaz, de csak akkor, ha semmiből nem kap újat és anyuka tud szoptatni.


Ja és biztosan fogják írni a családi adókedvezményt, de az egyrészről nem biztos, hogy megmarad, másrészről csak azoknak jó, akiknek magas a bejelentett bére.

2012. júl. 21. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy számolsz -e a jelenlegi adókedvezményekkel. Igénybe tudjátok -e venni.

Egy nagyon jól kereső apuka esetén, már a terhesség alatt havi 99 e ft-al is megdobhatja a családi adókedvezmény a kasszát.

Szóval ez sokmindentől függ, hogy ki mivel tud számolni.

2012. júl. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Átlagosan kereső apuka nem túl jól kereső anyuka (ez vagyok én) 40 ezerrel marad több a pénztárcánkban az adókedvezmény miatt (3 gyerek) de úgy van ahogy előttem írták, félre tudunk tenni valamennyit ,lakáskasszán gyűjtöm másfél éve 10 ezret de ezt leszámítva semmi se marad belőle. De ha elvonják a családi kedvezményt akkor ezt tuti nem tudom félretenni már.

A legnagyobbam fiú, a középsőm lány,a kicsi szintén fiú.

Évszakilag és a nem különbség miatt a ruhák cipők egymás utáni öröklése nehézkes. A legnagyobbam iszonyú módon nyűvi el a ruháit nem is nő olyan gyorsan már így hosszabb ideig hordja ugyanazokat, egy jó részét nem teszem már el a kisebb fiamnak mert mire rá jó lesz az még évek és mint írtam pl. most vettem elő a kabátokat, csizmákat, és hát véletlen se az a méret ami a fiam volt azon a telén.

A lányt se öltöztetném azért full fiúsan, persze van amit ráadok.

A turiban is nagy méretből már nem túl jó a felhozatal, egyre inkább rászorulunk a kínai boltra, meg tescóra ilyesmire. És ezek nem olcsók már.

Ahogy írták előttem ha különóra fejlesztés sport kell akkor azok díja azok eszközei 3szoros költségek.

Sose tudni milyen betegség jön, nekem a legnagyobbamnak kellett külön fejlesztés a suli előtt, a legkisebbnek meg lett egy ételallergiája.

Fodrász 3x annyi. kaja akárki akármit mond (ingyen étkezés az iskolában hát az nem ingyen hanem FÉLÁRON persze jó hogy van de nem ingyen) 3 gyerekre 3szor annyi gyümi, zöldség tejtermék nasi esetleg.

Pláne mikor lesz 2 kamasz fiam...bele se merek gondolni, még egyenlőre kicsik.

Amióta 3 kicsink van, többe kerül minden a boltban JÓVAL. Iszonyúan drágulnak a dolgok, így a mi kasszánkban a csaLÁDI kedvezmény egy része ezt az inflálódást és drágulást teszi lehetővé hogy kövessük...( pedig nem iszunk alkoholt, nem cigizünk).

Mi jobban megéreztük a 2ről 3 ra növekedést mint anno a 1-ről 2-re de persze nem vizsgálható egyértelműen mert azóta lett a válság is és kicsi a korkülönbség is.

2012. júl. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2 meglévő gyereknél hogy dobja meg 99e Ft-al a kasszát egy harmadik?

A meglévő kettőre van 20e/hó, akkor max. 80-nal lehet több, nem?

És ahhoz mekkora bejelentett bér kell, hogy valakinek csak az szja kitegyen 100e Ft-ot?

Na ez a nem mindegy! Persze azzal egyetértek, hogy jövedelemhez kössék, de azért ez is túlzás.

2012. júl. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 4 es vagyok, igen akinek ekkora jövedelme volt amúgy is hogy 100 ezer legyen 3 gyerekre a kedvezmény, azt szerintem nem az anyagiak tartották vissza a gyerekvállalástól. Vagy megfordítva akinek ennyi a jövedelme és szeretne 3-at az kedvezményre nem szorul már rá, akinek meg van ugyan ennyi jövedelme de sokank érez 3-at az nem ettől fog vállalni.
2012. júl. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Már olyan unalmasak az ilyen értelmes kérdések! De most komolyan! Aki nem tud vállalni 3. gyereket az ne vállaljon! Már régen rossz ha itt van megkérdezve a 3. gyerek sorsa!
2012. júl. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a hasznos infót már vártam, hogy savazzon valaki:)

Természetesen nem itt dől el a 3 baba sorsra de azért kérdezni lehet sztem erre van ez a fórum kitalálva.Köszi köszi

2012. júl. 21. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!