Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cumi hiány? 8 és fél hónapos...

Cumi hiány? 8 és fél hónapos kislányom éjjelente rengetegszer kel fel. Mi azt gondoltuk sokáig hogy a cumi hiánya miatt (ha elalszik rendszerint kiköpi) mert ha megkapta aludt is vissza.

Figyelt kérdés
Ezek után fogtuk a mozgásfejlődésre, fogzásra mindenre. Van hogy egy óra nem telik el a két ébredés között. Érdekelne hogy más babája is szokott-e éjjelente ilyet csinálni. Megoldást nem tudok rá, de nagyon kimerültek vagyunk.
2012. júl. 24. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Fiam 2,5 évesen még mindig ugyan ezt csinálja. Cumi kell neki. Mammog rajta egyet-kettőt és visszaalszik (jobb esetben). DE ha nincs meg a cumi hirtelen, vagy üres akkor dühroham, és zaklatottság. Szerencsére már csak egyszer kétszer kel, de amikor 8 hós körül volt emlékszem minimum háromszor ébredt éjjel. :(
2012. júl. 24. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fiam 21 hónapos és még mindig kel 1-2-szer éjjelente. Nem akarlak elkeseríteni, de a Te babád is az a fajta, aki sokat kel. Lehet mindenfélére fogni, fogak, mozgásfejlődés, szeparációs szorongás, aztán megint fogak, és így tovább. Nálunk is ez volt és jelenleg is van. Én 21 hónapja egyetlen éjszakát sem aludtam át. Volt időszak amikor 10-szer kelt, volt amikor csak 1-szer. Ha valamilyen csoda folytán nem ébredt, én azért felébredtem, biztos ami biztos. :) És vártam, hogy keljen.

Amikor kiírtam hasonló kérdéseket, többségében azt a választ kaptam, hogy majd elmúlik, csak túl kell élni. Lehet, hogy csak 1-2 hónap, lehet, hogy évek. Úgy tűnik az utóbbi. Kibírom, sőt, már fel sem tűnik. Szóval csak annyit tudok mondani: lehet, hogy elmúlik 1-2 hét, hónap múlva, de inkább nem. :) Kitartás! Bele lehet rázódni az éjszakázásba is!

2012. júl. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a cumitól visszaalszik, akkor valószínű az kell neki. Nálunk is volt ilyen időszak, azért írom, hogy volt mert jobb egy fokkal, mivel megkeresi magának. Kisfiam nekem is 8,5 hónapos, több cumit is beteszek az ágyba, és csak akkor kell bemennem ha nem találja, mert mind kieset, ilyen is volt. Szerintem próbáld meg te is. Most is úgy aludt el a drágám, hogy szájában cumi, és mind a két kezében egy egy cumi. Hála az égnek nappal nem kell neki. Amúgy nekünk is nyammog rajta párat és kiesik a szájából.:)
2012. júl. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam ilyen volt végig, amíg le nem szokott teljesen a cumirjól 3,5 éves korában. Egyéves kora körül éjjelente 5-15x is ébredt, de ahogy visszakapta a cumit, már aludt is tovább, majd ahogy nőtt már egyre kevesebbet ébredt éjszaka a cumihiány miatt. De még 3 éves kora után is kiabált éjjelente 2-3x, hogy nincs cumi. De amint leszokott a cumiról azóta végigalussza az éjszakát.

A kicsi is cumizik, ő is kiköpi a cumit, ha már elalszik és ő nem kell fel érte, ő már féléves kora óta végigalussza az éjszakát.

2012. júl. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszaitokat.Egyébként készülök rá lelkiekben hogy ő ilyen.Kész,én minden fura vagy nem fura viselkedését elfogadom,nem próbálok változtatni azon ami nem rossz csak más mint a többi.

A cumitengert pedig megpróbálom,mert emlékszem rá hogy vele is mintha lett volna olyan hogy megtalálta.

Sajna rengeteget vándorol a kiságyban és félek nehogy megnyomja,de gondolom azért kikerüli ha kényelmetlen neki:)

2012. júl. 25. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!