Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom lassan 10 hónapos...

Kislányom lassan 10 hónapos és nincsenek könnyei. Ez baj? Mikortól "szoktak" könnyezni a babák?

Figyelt kérdés
2012. júl. 24. 20:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Az én 8 hós fiam is kb.egy hónapja sír könnyekkel,nem születése óta.

De van olyan is,hogy nem könnyezik sírás közben.

Szerintem még ne stresszelj rá,holnap megkérded az orvost.

De én nem hiszem,hogy bajt jelentene ez.

2012. júl. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%
a minap volt a dr. hous-ban egy lány akinek nem voltak könnyei mert nem érzett fájdalmat. én vinném dokihoz mihamarabb
2012. júl. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, kicsit lehiggadtam, de azért holnap a dokinál nyitok.
2012. júl. 24. 22:32
 14/20 anonim válasza:
0%

Szegény anyukát tisztára megijesztitek... Nálunk a nagyon közeli ismerősök között van védőnő meg gyermekorvos is, mindkettőt megkérdeztem, és nem baj!!!! Az kárt nem tehet, ha megmutatod dokinak, de sztem nem lesz semmi baja. Az én kishúgom meg kisöcsém is később kezdett könnyezni...

Húgom 1,5 évesen, öcsém pedig 2 is elmúlt. Ne aggódj!!!

2012. júl. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
31%

Kedves 12-es, bődületes ostobaságokat nem fontos leírni, az a gyermek, aki nem érez fájdalmat, azaz velszületett szenzoros és autonóm neuropátiában szenved (CIPA), 10 hónapos korára óriási sérüléseken van túl. Ezenkívül az anhidrózis, amivel jár, nem a könnyekben nyilvánul meg, hanem a verejtékezés hiányában. A könnyek hiányának az oka 10 hónapos korban az elégtelen könnytermelés, tehát felesleges halálra rémíteni a kérdezőt. Teljesen megszokott jelenség, 1,5 éves gyermek is van, aki könnyek nélkül sír.

/Az én lányom sem sír könnyekkel a születése óta./


A Dr. House pedig nagyon jó sorozat, csak a szakmaisága eléggé alá van rendelve a forgatókönyvnek. Ez nem baj, de nem érdemes ez alapján diagnosztizálni mindenféle hozzáértés nélkül egy tök banális dolgot CIPA-gyanúsnak (amely betegség egyébként az askenázi zsidók között fordul elő).

2012. júl. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
35%
nem csak ott fordul elő,és a könnyhiány is tünet
2012. júl. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
33%

Ugye ezt nem gondolod azért komolyan? Láthatóan semmi közöd az orvosláshoz, de mindegy, csak nem kellene mások számára potenciálisan ijesztő hülyeségeket írnod. Nagyon egyszerű a kérdés egyébként, ha már ekkora diagnoszta vagy: kedves kérdező, sírt már oltáskor a lányod? Fájt valaha a pocija? Fázott már valamikor? Ütötte már meg valamijét, ami miatt sírva fakadt? Nyilván igen a válasz, mert a könnyek hiánya SEMMILYEN rendellenességre nem utal ebben a korban.


Backgroun information, ha már ennyire CIPA mániás vagy:

CIPA betegek szülei nem a könnyek hiányával fordulnak először orvoshoz (ami nem tünet, ismétlem, mert a fájdalomérző és a hőérző idegrostok érintettek, akármit is mond dr. house). Mo-n egyébként nem diagnosztizáltak még ilyet, sőt, az egész világon 60 ismert eset létezik, mindegyik Ázsiában fordult elő (10-et leszámítva, ezek Új-Zélandon, vagy az USA-ban, de zsidó gyermekek között, mivel a nem túl nagy genetikai változatosság predesztinálja a betegséget).


Csak még egy kép, arról, hogy hogyan is fest egy CIPA beteg (mert nagyon felhúztál, már ne is haragudj): [link]


Sorozatos törésektől deformált csontok, állandó zúzódások stb. Gondolom a dr. Houseban nem egy félig nyomorék valaki alakítota a CIPA beteg fiút/lányt, hanem egy igen csinos/helyes valaki. 3 éves korukra általában egyébként meghalnak ezek a gyerekek, már csak azért is, mert egy olyan meleg nyár, ami az utóbbi hetekben fordult elő Mo.-n tulajdonképpen -hogy csúnyán fogalmazzak- elolvasztja őket, hiszen nem képesek hőszabályzásra.



Kedves Anyuka, ne kérdezz itt ilyesmit, mert Mo-n mindenki hiszi, hogy orvos, és a vészhelyzetből, grac klinikából, dr houseból (ízlés szerint) simán diagnosztizál akármit). Ha megnyugtat, vidd orvoshoz a Manót, de semmi baja.

2012. júl. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
most tulajdonképpen téged melyik válaszoló húzott fel ennyire utolsó?
2012. júl. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

A Dr. House-os válaszoló húzott fel, és elnézést, ha indulatos voltam, de felháborítónak tartom, hogy valaki nulla ismerettel ilyen rémségekkel ijesztget, amiről azt sem tudja, hogy mi fán terem. Annyira általános ez egyébként, ez a "netes orvoslás", hogy már-már ijesztő. Ügyeletbe is kész diagnózissal érkezik mindenki - sokat izzad, verejtékezik, akkor leukémiás, mert olvasta, hogy ez is lehet tünet, akinek fáj a feje, az rögtön stroke-os (bár a stroke nem okoz fájdalmat), akinek görcsöl a hasa az vastagbélrákos. Ez mind-mind netes kutatások eredménye, és valós eset, ezért húz fel az, hogy egy banális problémát egy névtelen idegen potenciálisan veleszületett idegrendszeri mutációként értelmez.


Még egyszer elnézést érte, de óriási őrültség ilyet írni.

2012. júl. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

könnycsatorna elzáródásnál ÁLL a KÖNNY a baba szemében, mindkét gyerekemnek 2x volt, 2x átmosták.

Nem az a baja.

szerintem kérdezz rá, de nem biztos, hogy gond van vele, bár az én gyerekeim csecsemő koruk óta, krokodil könnyekkel sírnak, kivéve ha hiszti van.

2012. júl. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!