Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek a gyümölcshöz...

Mit tegyek a gyümölcshöz tízóraira, hogy táplálóbb legyen?

Figyelt kérdés
Nemsokára ki szeretném váltani a tízórai tápszerét 4 hós babámnak.A gyümölcstől önmagában nem igazán hiszem, hogy jól lakna...
2012. júl. 24. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Keverj bele reszelt kekszet.
2012. júl. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
4 hónaposnak nem lehet még.Vagy igen?
2012. júl. 24. 22:40
 3/11 anonim ***** válasza:
52%

Lehet kapni darált kekszet - nyugodtam adhatod (csak azt is lassan vezesd be), hisz' már 4 hónapos kortól ajánlják a glutén bevezetését!


De! Lehet kapni 7 gabonás zabpelyhet - kimondottam babáknak. Nem tom melyik cég gyártja.

2012. júl. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Hát nem igazán.

Sinlac, Similac, én ezek közül ajánlom valamelyiket. Receptre lehet megvenni, és nagyon finom.

2012. júl. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
71%
A legújabb ajánlások szerint lehet adni glutént a 4 hónapos babának. Sőt, kell is! A Milupától kapott tájékoztatóban van, hogy 4 és 6 hónapos kor között kell bevezetni, az esetleges allergia kialakulásának megelőzése érdekében. Úgyhogy nyugodtan adhatsz a babádnak darált kekszet, vagy az előbb említett Sinlacot is. A Sinlac kalóriadúsabb, mert annak meg a dobozára az van írva, hogy 15 gramm 60 kcal-val emeli a tápértéket.
2012. júl. 25. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 sumergo ***** válasza:
71%
A lányom lassan 9 hónapos lesz. A tízóraija csak gyümölcs, de persze egyre nagyobb mennyiségeket eszik. Jól lakik vele, ezt onnan tudom, hogy van még anyatejem, mindig kínálom neki tízórai után, de szinte sosem kéri, elég neki a gyümi. Szerintem te is meg fogod tapasztalni, hiszen először te is fogsz adni mellé tápszert. :-)
2012. júl. 25. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én 6 hónapos babám is csak gyümit kap tízóraira, és elég neki.Én az uzsonnához keverek darált kekszet vagy tejpépet, de amikor csúszik az uzsonna, akkor csak simán gyümi, hogy legyen helye a vacsinak:)
2012. júl. 25. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Megkérdezem majd tanácsadáson a doktornőt erről a sinlacról vagy, hogy mit gondol a keksz bevezetéséről.Igazából nem tudom eldönteni, hogy adjak-e mellé.. jó kis lepontozgatások történtek itt!Mindenesetre nekem mindegyikőtök válasza hasznos(zöld kezes):)
2012. júl. 25. 11:27
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszi :-) (5-ös válaszoló)
2012. júl. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

10 órai azért gyümölcs mert az csak köztes étkezés, ugye a reggeli-ebéd és a vacsora a főétkzés, nem kell megtömni a babát napi 5x-6x :)

10órai és ebéd között 1,5 óra telik el, ennyi idő alatt emészti meg a gyümölcsöt, nem kell keverni. persze lehet keksszel is meg sinlaccal is, de szerintem felesleges ha nem sovány

2012. júl. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!