Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem megy még? Kisfiam...

Miért nem megy még? Kisfiam 13 hónapos elmúlt, és egyáltalán nem akar járni önállóan.

Figyelt kérdés
Bútorok mellett ügyesen jön megy, fel és lemászik a kanapéra, lépcsőre, de egyszerűen nem hajlandó elindulni. Vigyem esetleg orvoshoz? Az összes vele egyidős kissrác már jár van aki akár 2 hónapja is, és az anyukák folyamatosan azt súlykolják, hogy valami nem stimmel, mert csak ő nem jár még.
2012. júl. 26. 09:12
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a megnyugtató válaszokat. Én nem is aggódnék...sőt, de az a baj, hogy ezek az anyukák nap mint nap "adagolják" : Na ma elindult már? Ó ma sem??? Nincs baj? Nézd meg Pityukát, ő már 2 hónapja egyedül közlekedik...stb stb.És ettől frusztrált leszek.
2012. júl. 26. 11:03
 12/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, teljesen megértem, hogy zavar, de tényleg nincs okod aggódni. A fiam olyan későn kezdett mászni,hogy már gyógytornászhoz vittük, mégis előbb indult el, amint az a baba, aki 3 hónappal előbb mászott. mindenki máshogy fejlődik, de előbb utóbb járni fognak.


Kislányom 30-án lesz 13 hós, egy kezünket fogva szépen megy, ha egymással szembe ülünk is átsétál (egy ideig, aztán bohóckodni kezd), de egyedül nem akar menni...


9-es! Amikor olvastam a kommented, elgondolkodtam, hogy nem én írtam-e... ugyan ez a szitu... Már nincs dohányzó asztalunk, a számítógép asztal eltettük az ágy mellől (tegnap onnan esett le), de ez sem segít, ma úgy gondolta ébredés után, hogy jó móka lenne átrepülni az asztalra, szóval leesett... fél percig nem figyelek, és már fent van valahol. Te hogy kezeled?

2012. júl. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

9. vagyok

hát most még elég jól, mert van egy 10 éves bátyja aki mindig figyel rá :-D ( nem én mondom neki, hanem egyszerűen annyira imádja, hogy születése óa mindig mellette van, játszik vele )

Aztán mire kezdődik a suli talán már enyhül.

2012. júl. 26. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

9es!

Nekem 5 évesem van mellette, ő is figyel azért rá, 10ből 9szer szól, ha baj van, ő ugye még leszedni nem tudja. a maradéknál pedig leesik...

2012. júl. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Claudia075 válasza:
Amennyiben úgy érzed, ösztönből, hogy minden rendben a gyerkőccel, akkor - szerintem - minden OKÉ vele! A kislányom, igaz, másfél hónappal korábban született, de mégsem számoltak vele koraszülöttként. Már rég abba kellett volna hagynom, hogy a gyerekgyógyászhoz és a gyógytornászhoz járjunk, mert semmi értelme nem volt már! A babám 8 hónaposan ült fel először, 13 hónaposan kezdett mászni, és rá 3-4 hónapra felállt, kissé görbén ugyan, de egyedül, támaszték mellett. Már nagyon ügyesen, néha lazán kapaszkodva, áll, de még nem jár. Másfél éves lesz okt. 25-én. Minden stáción végigment, a MAGA RITMUSÁBAN. Hagyd a gyereket a maga ritmusában fejlődni. Ja, és a mászásra a kislányunkat 6-7 hónaposan akarták rávezetni! Tett rá magasról, majd, ha neki jól esik, és láss csodát, ment minden rendben a maga útján:)))
2012. okt. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!