Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Annyira elegem van, miért...

Annyira elegem van, miért kell folyton beleszólni, hogy hogyan nevelem/táplálom a gyermekem?

Figyelt kérdés
A kislányom 10 hónapos. A helyzet az, hogy egészen 9 hónapos koráig működött a hozzátáplálás dolog tökéletesen. Majd ahogyan beköszöntött a nyár, elkezdte visszautasítani a főtt ételeket, bébiételeket, zöldségeket, gyümölcsöket. Néha-néha megeszegeti, de nagyon sokszor csak kiköpködi vagy elutasítja, csak az anyatejet, gyümölcsleveket fogadja el. Beszéltem akkor a védőnővel, amikor többször is bukott a babám például egy nap és azt mondta semmi baj nincs ezzel, most ilyen időszakot él meg, hogy csak az anyatejre vágyik. Mondta, hogy próbálgassak Neki más ételt is adni később, ha kicsit megnyugodott a gyomra de ha nem kéri, ne erőltessem. Nagyon jó húsban van a babám, semmiben nem szenved hiányt. Viszont a Párom nagymamája és anyja folyton azzal piszkálnak, hogy szerintük anyatejjel nem lakik jól a gyerek ennyi idősen és, hogy én nem etetem normálisan a kislányomat. Folyton jönnek, hogy hozzanak -e valamilyen ételt, ha én nem tudok adni a gyereknek normális kaját ... Például múlt hónap végén, amikor kicsit nehézkesebben éltünk, azzal jött hozzám anyósom, hogy vegyen -e valamilyen bébiételt mert ha én nem tudok enni adni a kislányomnak akkor nehogy éhes maradjon ... Annyira feldühít! És ne értsetek félre, nem a túlzott jószándék beszél belőle. Ugyanis a kezdetek kezdetén Ő nagyon ellene volt a gyermekvállalásnak, inkább az abortusz felé hajlott ... Mostmár szereti az unokáját, látom rajta, csak azt mondom, hogy nem volt ez mindig így. Tegnap is lejött hozzánk és megkérdezte, hogy tudtam -e valamit enni adni a gyereknek? Mintha én direkt éheztetném a gyereket ... Ma délben a nagymama kérdezte tőlem, hogy abból a krumpliból amit ő főzött nem akarok -e enni adni a gyereknek esetleg? A másik amivel folyton zaklatnak, hogy tejeset miért nem adok még Neki, holott ezerszer elmondtam már, hogy nálunk több allergiás is van a családban, nekem is allergia alapú az asthma-m, de folyton kérdezik, hogy egy kis tejszínes tésztát, vagy kinder tejszeletet miért nem adok Neki, hiszen semmi baja nem lesz tőle ... Annyira zavaró már ez a folytonos akadékoskodás és okoskodás. Rendben van, ha valaki jó tanácsokkal akar ellátni, de ha én nem úgy szeretném csinálni, hanem inkább a védőnőmmel, gyerekorvossal konzultálnék az miért baj?
2012. júl. 26. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős, nálunk apósom élettársa volt ilyen. Aztán egyszer meguntam és szépen (nem durván) kiosztottam. Megmagyaráztam neki, hogy ő az én gyermekem, úgy nevelem, azt adok neki amit akarok, és akkor amikor én akarok. Mert ő mindég az ő fiával példálózott, mert a Jocika már ezt és ezt evett ilyen idős korában.

Úgyhogy azt tanácsolom, hogy ülj le velük, és beszéljetek. Ha nem megy szépen akkor durvábban. Egyébként az én kisfiam 3,5 éves. De ő is alig evett a nyáron szilárd ételt. Inkább csak ivott. Tejes dolgot én is csak 1 éves kora után adtam neki. Addig nem is akartam, főleg hogy 25 hós koráig szopizott is. DE ha nálatok van allergiás, akkor szerintem te várhatsz akár 1,5 éves koráig is. De ezt egy védőnő vagy gyerekorvos jobban tudja.

Ha megsértődnek akkor így jártak. A gyermekedet nézd, ne őket, a gyermeked érdekeit tartsd szem előtt.

2012. júl. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, és ez valóban borzasztó lehet. Ha gondolod meséld el nekik milyen a tejallergia pl., sajnos nekem volt szerencsém hozzá. A kislányom az elejétől tápszert kap sajnos, 2,5 hónaposan jött ki a tejfehérje érzékenység. Iszonyú csúnya véres hasmenéssel, jópár napig járkáltunk a kórházba. Nos, ha ezután is a tejes cuccokkal kínálják, hajrá.

Nagy igazság, hogy a te gyermekednek TE tudod, hogy mi a jó, és a sok zavaros katyvasz helyett valóban jobb a gyerekgyógyásszal/védőnővel konzultálni.


Mi az elején lefektettük, hogy mit hogyan tervezünk, a szüleink is ehhez igazodnak. Jó lenne esetleg nálatok is egy nagy beszélgetés, amiben lefektettek pár szabályt. Sok sikert ehhez! :)

2012. júl. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk nem ennyire durva a helyzet, de... 5 hós korában voltunk nagyilátogatóban, erre mondja a dédi, hogy milyen jó lesz majd (!) a darált keksz a babának. Mondom erre, hogy az még sokára lesz, mert tej, tojás, meg egy csomó műszr van benne, nem igazán szeretném adni neki a közeljövőben. Dédike meg is értette, erre anyós: "hát már soha nem fog ez a gyerek semmit kapni?" Gyermekem akkor volt 73 centi és 8 kiló. Biztos éhezik, nem?


Nem szóltam semmit, de a Férjemmel megbeszéltük, hogy még egy ilyen és beszél vele, hogy eddig és ne tovább, ne stresszeljük az anyukát (engem :)). Egyébként az én anyósom jóindulatú, csak baromi okos :)))


Szerintem a pároddal, férjeddel beszélj, hogy ácsiztassa le őket. Te pedig próbáld az egyik füleden be, a másikon kiengedni.

2012. júl. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert mindig mindenki okosabb az anyukánál...

Sógornőm (akinek fingja sincs a csecsemőkről, nem is lesz sajátja), azt tanácsolta, hogy a 3 hónapos(!) gyerekemnek főzzek híg tejbegrízt, krumplipürét, és hogy a keresztlánya 3,5 hós korában csilisbabot evett kenyérrel. Megmondtam neki, hogy ÉN vagyok az anyja a kislánynak, és amíg ez így lesz, addig az lesz amit ÉN akarok, és azt eszi a gyerekem, amit ÉN és az APJA jónak lát. Ne próbáljon senki beleszólni, mert csak az idejét vesztegeti vele, úgysem fogom azt csinálni amit más akar. Értett a szóból. :)

Fektessétek le a szabályokat a férjeddel, ne hagyd, hogy beleszóljanak. :)

2012. júl. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
81%
Hm... úgy látom mindőnk találkozott már akkor ezekkel segítünk ha akarod ha nem emberekkel...! Én lányomnál kérdező pont a ti korotokban kezdődött ez a válogatok dolog.... Sokszor csak a tápszert fogadja el.. Erre, jönnek a rokonok és látják hogy ha mi eszünk két falat kínálása után (ami sikertelen) feladom és hagyom játszani! Hát persze hogy okoskodnak, ilyenekkel leggyakrabban :ha erélyesebb lennél, ne engedd felállni, mindet dugd bele stb stb.......! Meg a legjobb, ilyeneket miért nem kínálsz neki????? Kolbász, szalonna stb..... hozzáteszem 1 ÉVES :O persze mondom ilyenkor, pacalt akarok holnap kóstoltatni vele.... Áááááá sokszor kiakasztó ez de hát én vagyok az anyja, mást ugyse adok amit én nem akarok...
2012. júl. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

Na akkor a "mamák" engem keresztbe ennének meg, mert a lányom 16hónapig kb csak szopizott....

Na, alig evett valami "szilárdat" a gyerekem. Nem mintha most is zabálna, de érdekes szépen fejlődik.

Okosak, mindent tudnak. Akik már neveltek azért tudják, akik meg nem azok azért, ne aggódj csak mi ÉDESANYÁK vagyunk sülthülyék a gyerekeinkhez. "lexarom" tabletta:)

2012. júl. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
MOST LÉPTÜNK 17 HÓNAPBA ÉS MÉG MINDIG NAGYON SOKAT SZOPIZIK A KICSIKÉM.MOST KEZD APRÁNKÉNT ESZEGETNI.PÁR FALATKÁT.HA ÉHES UGYIS JEZLI A KICSID.MOND AZT ANYOSODNAK Ö MÁR FELNEVELT EGY GEREKET TE SZERETNÉD A TIÉDET.SZOPIZTASD AMIG CSAK LEHET AZ ANYATEJNÉL JOBB NINCS.
2012. júl. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Sokszor már csak azért erőltetném ezt az egész hozzátáplálást, hogy békén hagyjanak végre ... Szépen fejlődik a babám, nem marad le semmiről ha még nem eszik tejeset, vagy állandó jelleggel főtt ételt. (szerintem)
2012. júl. 27. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!