Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hová forduljak, hol tudnának...

Hová forduljak, hol tudnának segíteni?

Figyelt kérdés

7hónapos babám csak szopni akar,nem fogad el semmit,se kanállal,pohárból,cumisüvegből.Most voltunk 2.5 hétig kórházba,kapott infúziót,szondán keresztül is etették.Végül szopás mellett,úgy tudták etetni hogy mikor bőgött beletömték közben,a pépet és a főzeléket.Nem volt semmi kezdés mindenből mindjárt 40ml,aztán fél üveg húsos főzelék.És mivel így megvolt a napi folyadék,hétfőn hazaengedtek.De tegnap délutánra ismét narancssárga folt lett a pelusán(kevés folyadék miatt)és tegnap estétől reggelig egyszer pisilt.Reggel voltunk a körzetinknél,ő nem talált semmit,mert vidám a babám,csak enni nem akar.Persze ha holnapig nem változik semmi mehet vissza a kórházba.Mivel mi vidékiek vagyunk és az első héten nem történt semmi itt a mi kórházunkban,saját felelősségre elhoztuk.Másnap felvittük a Heim Pálba ott voltunk 10napot .De ott fizetni kell napi 3000-et az ágyért,és ezt mi már tovább nem engedhetjük meg magunknak.:-(

Teljesen kétségbe vagyok már esve,és persze kivagyok már idegileg,ettől hogy már ennyi idő eltelt mégse történt változás.Hová mehetnék még vele:?Mit csinálhatnék?Mert szopni is csak 30,-60ml-között szopik csak,egyszerre napi 8-9 szopás van.Ha nincs semmi baja miért szopik csak ennyit???Mert ha befejezi ráraknám a másik mellemre is,de azt se fogadja el mindig.:-( Miért nem éhes??


2012. júl. 26. 18:07
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:

Ez nem biztos, hogy segít. :(

Amikor mellgyulladásom volt, tej nuku jött a mellemből, viszont a fiam nem volt hajlandó cumisüvegből inni (lefejt anyatejet sem), akkor javasolta a szoptatási tanácsadó, hogy egy vékony műanyag cső (vékony katéter - adott is) bele a cumisüvegbe, legyen lejjebb, mint én, és szoptatás közben észrevétlenül belecsúsztatni a szájába a cső végét a mellbimbóm mellé - azt hiszi szopik, közben szívja a cumisüveget is. Persze ez 2 hónapos korában volt, nem 7 hónaposan, Neked meg persze az lenne jó, ha elkezdene inni/enni :(

Amúgy az én fiam is 7 hónapos most és mi is szenvedünk azzal, hogy nem hajlandó inni, se kanálból, se pohárból, se csőrös pohárbó, se cumisüvegből... Már cserepes a szája, repedezik, de nem... (lefejt tejet sem, nem csak vizet!!) Mam-os ivást tanító cumisüvegfélével erőlködünk most már 1,5 hónapja lassan, most jutottunk el oda, hogy megszerette (rágcsálni), néha lemegy néhány korty is, de inkább azt élvezi, hogy telemegy a szája vízzel, aztán kicsorgatja. :( De leaglább ezt már beveszi a szájába, mert a többitől szájzárat kap kb...

Amikor 40 fok volt huzamosabb ideig 1,5 óránként szoptattam, hogy legyen benne folyadék - közben totátl száraz és kirepedt volt a szája, keveset pisilt, én meg halálra paráztam, hogy nem szárad-e ki, elég-e a tejem...


Mindenhol azt lehet olvasni, nehogy cumisüveget vegyen az ember elő, mert cumizavaros lesz a csecsemő, a fordítottjáról - hogy semmiből nem hajlandó inni, csak szopni - persze nem.

Én megfogadtam, következő gyerekemet igenis hozzászoktatom a cumisüveghez és kész.

Jaj, remélem találtok megoldást, nem mondtak semmit az orvosok??? Kérdezz rá az összes védőnőnél, orvosnál, szoptatási tanácsadónál, hátha valakinek van ötlete!!

Az én védőnőm pl. a medelas etetőkanalas poharat javasolta, esetleg azt is kipróbálhatod...

Drukkolok!

2012. júl. 26. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

11 -es vagyok, bocs, most látom már írtad, mindent próbáltatok, amit a dokik javasoltak.

Súlyra nő egyébként? Az én fiam nem is hízott 5 és 6 hónapos kora köz.

2012. júl. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
Eddig sem sokat hízott mielőtt a kórházba került,fogyott is.Ma megmértük a dokinál ugyan annyi volt mint a kórházi zárójelentésén,ami hétfőn volt mérve.Amíg nem volt ilyen a pisi én is azt hittem eleget iszik-eszik mert én is igény szerint szoptattam.Ma is már óránként ráteszem és iszom a tejszaporító teát is újra.
2012. júl. 26. 21:01
 14/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a sok választ.Aranyosak vagytok.
2012. júl. 26. 21:02
 15/32 anonim ***** válasza:
100%

lehet olyanokat irok amit mar probaltal, de hatha segit:

anyatejet tettel mar fecskendobe, vagy uvegbe? Vagy enyhen cukrozott vizet. Tudom, hogy probalod eroltetni, de inkabb gyakran ajanlom kinalgatni es ha nagyon tiltakozik akkor inkabb kesobb ujraprobalni. Szerintem a hozzataplalast vissza fogja utasitani, mivel nem szokta az uj izeket, es eroltetve is volt.Talan egy kicsit en hanyagolnam, de te latod mennyire hajlik ra, vagy mennyit sikerul igy megennie. Ami még lehet, hogy lassan megjon a menstruaciod, megvaltozik a tej ize, nem izlik neki. Probalja mas is itatni ha van aki segit, probalj fekve szoptatni, valtoztatni a pozicion, ha mar kikopi a cicit. Fejjed a tejed, minden szopi utan fel oran keresztul, megha nemjon semmi sem. Inkabb legyen tobb tejed es ne kelljen neki, mint az legyen a baj, hogy amikor erolkodnie kell akkor mar nem kell neki. Ha tudsz alaposan nezz korbe a szajaba, nincs e valahol rejtett afta, feher folt, a nyelv alatt, vagy barhol. Ha felalomban van akkor is tedd cicire, akkor jobban szopnak. Tudom, hogy nehez, mi is kuzkodtunk 6honaposan, mert 3napig semmit nem evett, aztan nagyon nehezen kezdett ujra, de akkor en voltam a beteg es teljesen elment a tejem. Lehet venni rehidratacios port amit vizbe kell tenni, irto rossz ize van, de valami oknal fogva a lanyomnak az izlett.

Kitartast! Probalj segitseget szerezni, mert egy ember ezt nem tudja csinalni, mi 3 voltunk a picire.

2012. júl. 26. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

bocs azt meg elfelejtettem:

[link]

eddig akinek ezt ajanlottam, meg minden baba elfogadta

ha van esetleg kerdesed arrol amit irtam akkor nyogodtan irj privit

2012. júl. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
68%

mi szerencsére nem így jártunk, de közel voltunk hozzá.


olvasgattam sokat ezt az oldalt terhesen, már akkor is ment a "ne itassuk a babát csak szoptassuk" hülyeség.

háát, én meg hallgattam rájuk, aztán a doki mondta, hogy anyuka, ugye itatja vízzel?

azt mondta tegyek bele cukrot vagy tök mindegy, csak itassam szoptatás mellett mert jön a nyár és nem fogja meginni a vizet és ki fog száradni, sok babát kellett már beküldenie a kórházba emiatt.

kipróbáltunk mindent, végül 4 hónapos korától a mamos cumisüvgből elfogadta a kecskeméti baracklét.

tényleg csak azt tudom mondani, hogy ne add fel, próbálj meg mindent, és sok erőt kívánok hozzá!

2012. júl. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Még egy valami eszembe jutott: a Medelának van egy Calma nevű etetőrendszere. Olyan, mint egy cumisüveg, csak épp nem dől belőle a cucc, dolgozni kell érte, mint a cicin. Nem épp olcsó sajnos, de a Fiam szereti.


Egyébként lehet, hogy azért szopizik csak annyit, mert elfárad :S


Említették előttem a Kecskeméti itókát, nálunk abból az alma-körte nagyon bejött :)

Esetleg a Medela pici itatópoharát még kipróbálhatjátok, kifelé hajlik a széle, hátha...


Kitartás, jó éjt!

#1

2012. júl. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

Minél jobban erőlteted annál rosszabb lesz..mostmár fél is mert a korházba megtömték szegénykét..ez nem marad nyom nélkül..

Napi kismillioszor vigyél neki egy kis vizet fecskendőbe csinálj valami vicceset pörögj forogj ugrálj állj fejen tereld el a figyelmét csinálj ugy mint aki iszik a fecskendőből és kináld oda "kérsz te is?hmmm de fincsii" vagy vmi hasonlo baromság..ha elforditja a fejét vidd el a közeléből és mond hogy jó ha nem szeretnél akkor nem adok..aztán 10 perc mulvamás mutatvánnyal ujra probálod..nővérem kisfia állt igy sokszor(őt se itatták csak cicizett)..nálunk ez bevált..néha a tv elé tettük és ugy sunyiba dugtunk a szájába valami kajcsit..ha szerencsénk volt nem köpte ki..amugy mikor elkezdett fogzani jobb lett a helyzet mert igényelte a rágcsizást!Kitartás..

2012. júl. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos én is csak szoptattam,már bánom nagyon,hogy teát se kapott,mert mindenhol azt hallottam a cumi miatt leszokna a ciciről,meg megzavarja a gyereket.De most már ott tartok,hogy nem bánom már azt se ha egyáltalán nem szopna,csak egyen már végre.Már gondoltam nem is adok neki cicit akkor csak el kell fogadnia a cumis üveget.Nem???
2012. júl. 27. 07:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!