Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hová forduljak, hol tudnának...

Hová forduljak, hol tudnának segíteni?

Figyelt kérdés

7hónapos babám csak szopni akar,nem fogad el semmit,se kanállal,pohárból,cumisüvegből.Most voltunk 2.5 hétig kórházba,kapott infúziót,szondán keresztül is etették.Végül szopás mellett,úgy tudták etetni hogy mikor bőgött beletömték közben,a pépet és a főzeléket.Nem volt semmi kezdés mindenből mindjárt 40ml,aztán fél üveg húsos főzelék.És mivel így megvolt a napi folyadék,hétfőn hazaengedtek.De tegnap délutánra ismét narancssárga folt lett a pelusán(kevés folyadék miatt)és tegnap estétől reggelig egyszer pisilt.Reggel voltunk a körzetinknél,ő nem talált semmit,mert vidám a babám,csak enni nem akar.Persze ha holnapig nem változik semmi mehet vissza a kórházba.Mivel mi vidékiek vagyunk és az első héten nem történt semmi itt a mi kórházunkban,saját felelősségre elhoztuk.Másnap felvittük a Heim Pálba ott voltunk 10napot .De ott fizetni kell napi 3000-et az ágyért,és ezt mi már tovább nem engedhetjük meg magunknak.:-(

Teljesen kétségbe vagyok már esve,és persze kivagyok már idegileg,ettől hogy már ennyi idő eltelt mégse történt változás.Hová mehetnék még vele:?Mit csinálhatnék?Mert szopni is csak 30,-60ml-között szopik csak,egyszerre napi 8-9 szopás van.Ha nincs semmi baja miért szopik csak ennyit???Mert ha befejezi ráraknám a másik mellemre is,de azt se fogadja el mindig.:-( Miért nem éhes??


2012. júl. 26. 18:07
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy kivagy ettől, én is ki lennék :(

A kis üveges Jana babavizet próbáltad neki adni? Az én Kicsim ügyesen kiszopizza belőle a vizet. Hátha ezt elfogadja és legalább ki nem száradna így szegény :(


Nem lehet, hogy a fogai miatt nincs étvágya? Nem azok gyötrik szegényt? Csak tippelgetek :(


Minden jót Nektek!

2012. júl. 26. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamiből tudnád itatni, még a HIPP ORS 200-at ajánlanám, Rossmannban láttam. Bár ezt hasmenéses babiknak ajánlják, de kiszáradás ellen van.


Jaj basszus, de szeretnék segíteni :(

2012. júl. 26. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%

Glutén és tejérzékenységet nézték?

Mekkora a babád?Súlyfeljődés hogy alakult?Mozgása?Élénk,érdeklődő?Éjszaka alszik?

2012. júl. 26. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Eddig sem evett/ ivott semmi mást, vagy csak egy ideje?
2012. júl. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon kitartóan próbálkoznék, mindennel, amit csak kaphat. Gyümölcslevek, gyerektea (elveimmel ellentétben kis cukorral), babapiskóta rágni, gyümölcspépek, tejpép.

Tudom, van tejed, de én megpróbálkoznék akár a tápszerrel is, csak folyadékhoz, táplálékhoz jusson.

2012. júl. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg mindent, amit csak lehet. Másfajta cumisüveg? (Tommee Tippie-t ajánlanám, azt, aminek a kialakítása mellbimbó formájú, nagyon jó, és a babák is szeretik.)

Tejpép jobban felvizezve, babapiskóta, bármi! Sajnos nem tudok tanácsot adni, de nagyon szeretnék segíteni! Remélem, rendben lesz a picitek!

2012. júl. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Szia! Te szegény, borzasztó lehet. Próbáld meg vagy sima fecskendőbe vagy a Nurofenes fecskendőbe felszívni az almalevet, őszilevet, tápszert, akármit, és azt bedugni a szájába és belenyomni, hátha valamit le is nyelne. Kutacsa nincs besüppedve? Ne hagyd lerázni magad a ti kórházatokba, keress másik orvost!
2012. júl. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Én is a Nurofenes fecskendőt ajánlanám, vagy kérjél a gyerekorvostól injekciós fecskendőt, hátha úgy valamennyit bele tudsz diktálni.
2012. júl. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Fogzással hogy álltok? A lányom sem volt nagy evő. 7 hónaposan jöttek fölül elöl a fogai. Nagyon érzékeny volt az ínye, rögtön ellenkezett ha valami hozzá ért. Mivel a cumi, és a kanál, és az étel is hozzá ért, igencsak nehezen ment az evés. Én többször kis adag, de tápláló ételt adtam neki nagy lyukú cumisüvegből. Evés előtt kb. 10 perccel bekentem az ínét Dentinox géllel. Így a nagy cumin hamar beszaladt a sűrű kaja, így az alatt a pár perc alatt ameddig hajlandó volt enni elég "nagy" adag bele került. Az étel legtöbbször Sinlac-al dúsított tápszer volt.

2012. júl. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:
6 hónaposan kezdtem a gyümölcs adásával,de kiköpte,aztán narancssárga lett a vizelettől a pelus,akkor elkezdtük vízzel kínálni.De a cumis üveget el se fogadta,pedig 4 féle cumit is próbáltunk,majd pohár,és csőrős itató,de egyiket se fogadta el.Aztán a kórházba is folyton próbálták a cumisüveggel tömni.Most már ott tartottunk,hogy ha csak a szájához tesszük visítva bőg.Próbáltam már fecskendővel is, kanállal is itatni,de kifolyatja a száján.A kórházba először azt mondták kevés a tej,de volt,hogy szopott 10-et!!!és én kifejtem még 60-at.Tehát szerintem mégsem azért nem evett.De volt fül vizsgálat,vérvétel,hasi ultrahang mind negatív.Mégsem eszik többet,és nem is fogad el mást sem.:-(
2012. júl. 26. 19:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!