Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 napos baba, tápszer probléma?

4 napos baba, tápszer probléma?

Figyelt kérdés
Szoptatom a kisfiam, de még nincs elég tejem és folyton ordít, így tegnap elkezdtem neki adni tápszert, a tejemet pedig fejem(már, ami van). Hogyan van ez? Mikor lehet adni a tápszert, ha anyatejet is kap? A tápszert csak minden 4 órában és közötte bármikor az anyatejet, amikor igényli? Éjjelre most csak a tápszer volt, az baj, ha úgy adtam neki, hogy egy evéssel csak kb. a felét ette meg, 2 óra múlva újra kelt, így odaadtam neki a másik felét, rá 2 órájára megint kelt, akkor pedig a 2. 4órás egyik felét itta meg, és így tovább, tehát 2 óránként kapott tápszert, 2x 45ml-t. Ezt így lehet?
2012. júl. 27. 08:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Persze, igen. :) Sok sikert nektek! :)
2012. júl. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És a hasznos tanácsokat is:) De ártani akkor nem ártottam ezzel az éjszakai akcióval, ugye? 2óránként 45ml tápszer. Majdcsak összejön, és lesz valami rutinunk is, mert most még nagyon összevisszaság van:)
2012. júl. 27. 09:38
 13/15 anonim ***** válasza:
Én szopi után adtam neki tápszert csak kiegészítésnek! És 3óránként!
2012. júl. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

ha így csinálod, egyenes út, hogy pár nap múlva semmi tejed ne legyen.

vegyél bimbó védőt és szoptasd a babát. tápszert pedig akkor lehet adni ha mindkét melleden volt fél-fél órát de nem lakott jól, akkor egy fél adag tápszert adhatsz neki.

de szopi helyett tápszerezni, az nagy baj, ne hagyj ki egy szoptatást se.

amúgy egy 4 napos babának akkora a gyomra mint egy szilva mag, ha 2 óránként "megtömöd" tápszerrel, plusz anyatejjel időnként akkor csak a gyomra fog kitágulni, nagyon nem jó így, nem mondták ott ahol vetted a tápszert?

2012. júl. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Hasonló probléma volt nálunk és én is "összevissza" adtam neki a tápszert, akkor amikor éhes volt és nem volt elég tejem, és annyit amennyit kért.Minden evés előtt és után lemértem a súlyát,ezt felírtam. A 4. hónapban (!) lett annyi tejem,amennyi elég lett,elhagytuk a tápszert,sőt, 23 hónapos és még mindig szoptatom.Egészséges, vidám,jó étvágyú :-) Kitartás,minden rendben lesz!!!
2012. aug. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!