Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más férje is megváltozott a...

Más férje is megváltozott a gyerek születése után?

Figyelt kérdés
amiota megvan a baba szinte csak anya vagyok meg cselèdlàny. a férjem semmit nem akar venni a gyerekünknek mindenért csak kiabàl hogy felesleges minek az. 4 hós a fiunk és van kb 10 jàtéka azt is anyukàmtol kaptuk. mindenért levagyok kiabálva. multkor mondja higy süssek neki hust pont nyűgi volt a gyerek megkértem süssön ő felvan szelve füsuerezve van csak ki kell sütni. erre nekiált csapkodni meg kiabálni velem hogy nem csinalok semmit ennyire nem vagyok kepes akkir minek vagyok itt takarodjak el a gyerekkel együtt meg ilyenek.àllandoan piszkál hogy fogyjak sokszor addig csesztet dolgokkal hogy már szó szerint bögök. és még sorolhatnàm. nem értem mért van ez tervezett baba volt a fiunk . előtte nem volt ilyen. ma kiborult a bili elegem lett kicsit több tápszer kellett ebben a hónapban és erre nem szàmitottam igy két dobozzal az ő fizujàbol kelett vennem erre nekiál velem orditozni hogy mit képzelek magamrol örűljek hogy egyàltalán kapok pénzt azért hogy itthon ülők meg menjek vissza dolgozni és akkor lesz pénzem . hát itt lett elegem fogtam a gyereket és eljőttem. ez helyes volt szerintetek.
2012. júl. 27. 17:10
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
84%
Nagyon sajnalom. En is ledobbentem, hogy van ilyen. Persze, hogy jol dontottel. Efellol ne is legyenek ketsegeid. Kitartast kivanok nektek es legyetek erosek. Tudom, hogy ez nem fog vigasztalni csak hirtelen eszembe jutottak nagypapam szavai aki mar sajnos nincs kozottunk. Mikor meg kisgyerek voltam es neha elestem akkor o mindig ezt mondta: "Miert esunk el neha? Hat azert, hogy megtanuljunk felallni." Gyerekkent mindig ugy ereztem furcsasagokat beszel de, ha az eletben nehez helyzetbe kerultem mindig eszembe jutottak a szavai es ekkor jottem ra igazan az ertelmere es sokszor erot adtak.
2012. júl. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
75%
Igen van ilyen,nálunk is ugyanez volt.elötte segitett mindenben,megszületett a baba,és 180 fokos fordulat,haverozott is,minden más fontosabb volt nálunk...szex 0 volt,mert nem is tekintett rám nőként.meguntam,eljöttem,mert rájöttem,nem igy akarok megöregedni...azota uj kapcsolatom van.
2012. júl. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
70%

hallgass rám: a férfiak 80%-a megváltozik a gyerek megszületése után, és ezek további 50%-a ilyen hülye lesz, mint a te férjed :-) két szóval jellemezhető ez az állapot: DEPIS! és FÉLTÉKENY! ennyi.

ebben benne van az irántad érzett féltékenység (csak a gyerek fontos neked, ő sem fizikailag, sem lelkileg nem jelent neked most semmit, másról sincs szó, csak a gyerekről, senkit nem érdekel, neki mi a baja, mi történt vele aznap, stb.), és a szerepefosztottság is (hirtelen nem tudja, hol a helye, mit kell neki tenni, az oké, h apa lett, de ez most mit jelent, hogyan határozza meg magát ebben a szerepben, szóval full para az ember ilyenkor, ráadásul most, h férfiúi csábja és tekintélye sincs, visszavedlik dacos kölyökké).

persze, kell hozzá egy adag stressz meg kialvatlanság meg para a jövőtől, hiába volt tervezve a gyerek, a férfiak legtöbbje el se tudja képzelni, milyen az, mindegyiknek egy szép álom él a fejében egy helyes 5 éves forma fiúcskáról, aki felnéz rá, miközben tanítgatja neki az autóalkatrészek neveit. kábé. legtöbbje már az első hetekben kiborul, mások húzzák pár hónapig. ez sajnos ilyen. aztán alkati és jólneveltségi kérdés, magukban tartják-e vagy kiokádják ezt az érzést.

azt jól tetted, h most leléptél, de ne add fel, ez még nincs veszve szerintem. én a helyedben elmennék az édesanyjához (anyósodhoz), vagy ha ő nem él, akkor valaki közelijéhez, és előadnám a dolgot + megkérném, beszéljen a fejével.egy istenes "pofon" kellene az uradnak, h magához térjen, mert elszaladt vele a ló, és nem bír lépést tartani az eseményekkel. lehet a "pofon" szóbeli is, vagy az, h elé rakod a választást: visszaváltozik normálissá, vagy ágyő, mehet világgá.

ja és nem ti mentek, hanem ő megy.

a továbbiakban, ha ez a dolog rendeződni látszik, és a férjed helyrerázódott, fű alatt megsúgom, h egy kicsit ravaszan kell ezt csinálni, mert Apa sokszor olyan, mint egy nagy gyerek a dackorszakban, szóval legalább kicsit úgy kell tenni, mintha ő roppant fontos, tekintélyes személy lenne a családban. és figyelni kell rá, néha kitalálni a gondolatait (nem nehéz...) és/v teljesíteni a kívánságait. persze, nem a 4 hós gyerek mellett, majd később. egy melegen tálalt vacsi minimum 1 hétre befogja a szájukat. sajna ez ilyen :-)

egyszóval: ha tudsz rá hatni, beszélj te vele, ha nem, kérd meg anyját, rokonát. adj neki 2. esélyt, ha helyretette a gondolatait. utána meg figyelj rá egy kicsit jobban. végül is a gyereked apja. mégha ilyen hülyén viselkedik is. ha lehet, ne váljatok el emiatt.

2012. júl. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
58%

előző vagyok: tudd meg, h más családokban meg az anyuka borul meg a gyerek születése után, sokszor ugyanezen érzések miatt (depi, szerepzavarok, önértékelési zavarok). és az még rosszabb. a gyerek teljesen felforgatja a párocska életét, és amelyikük érzékenyebb meg labilisabb idegrendszerű, az nehezebben viseli. nálatok az urad az.

még egyszer elolvastam az írásodat, nyilvánvaló, h kötözködik, piszkál, gonoszkodik, h "észrevedd". egy kicsit, picikét próbáld nem komolyan venni, és megszánni, ahogy frankón a gyereket szokták, akkor is, ha tényleg mocsok r.hadék. csak azért, mert szereted. muszáj megadni az esélyt az embernek, nehéz világot élünk, kell a társ, neki is, neked is.

2012. júl. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
amig terhes voltam imàdott mwgadott mindent utolso 3 honapot àgyban töltöttem kiszolgált és hihetetlen türelmes volt velem. még igyis koraszülőtt lett a fiunk 10 napig voltunk korházban na ott kezdődött a gond alapbol is kivoltam kèszülve ő meg csesztetett hogy mért nem megyek haza. minden reggel 5 kor kelek elkèszitem a kajáját meloba mire hazaer van ebèd tiszta ház. hétvégén pár oràt anyuméknàl volt mibdig a kicsi hogy együtt tudjunk lenni. ennèl többet már nem tudtam tenni. nagyon sajnálom mert szeretem de igy teljesen kikészit.
2012. júl. 27. 18:49
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok aki hasonlo helyzetben volt.Mi többször átbeszéltük az egészet,2 napig jo volt utána minden,aztán ugyanaz ujra...szoval nem probáltam meg többször...
2012. júl. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
A te férjed egy idióta @llat! Azonnal lelépnék! ennyire nem változik meg egy ember egyik naprol a másikra!!!!!
2012. júl. 27. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
81%

Mintha a daját kérdésemet olvastam volna:(

és még mindig itt vagyok sajnos ,és már 2 éves a lányom és csak egyre rosszabb és rosszabb!

Menj és vissza se nézz!!!

2012. júl. 27. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
20%

13-14-es vagyok: hát igen, sajnos az is benne van a pakliban, h már menthetetlen a helyzet. nem tudom. amit 18-as ír, elgondolkodtató. onnét visszanézve minden további együtt töltött perc hiábavaló.

én mégis azt mondom, kérj/kérjetek segítséget.

családterápiára, pszichológushoz hajlandó lenne elmenni veled?

az ember nem változik meg ilyen könnyen és gyorsan. vagy mindig is ilyen veszett volt, csak jól leplezte, vagy ez csak átmeneti depresszió. mióta vagytok együtt? mit súg az ösztönöd?

2012. júl. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
47%
értem a logikát a dacos mellőzött nagy gyerek hozzászólásban,de aki egyszer beletapos a méltóságomba,annak az esélyt sem adnám meg h mégegyszer így járjak és el se hinném neki hogy ha ilyen állattá tud degradálódni,egyszer majd újra szerelmesen nézünk egymásra.A férjemmel 12éves múltra tekintünk vissza,ebben volt 2 szakítás,neki egy másik házasság,válás,majd velem együttélés,házasság,1gyerek,most útban a 2., szóval sokmindent megéltünk együtt vagy egymás miatt. Soha nem bántott,nem alázott meg sem kettesben,sem mások előtt és én sem őt,akkor sem amikor mással éltünk. Ha ez a kölcsönös tisztelet megbomlik,azzal a tüskével én nem bírnék együtt élni.Egy felnőtt férfi ha nem önző,végig kell tudja gondolni mit élhet át egy nő egy picibabával otthon,miközben a férfi szükségleteit is kielégíti.És ebbe ne is tegyük bele a nő lelki vívódásait,hormonális változásait,mert ezt csak az tudja igazán,akiben tombolnak. Akibe ennyi empátia nem szorul,az nem érdemel semmit,nemhogy új esélyt vagy még kis extrafigyelmet...Egy okos nő igyekszik lavírozni szülés után h mindenkinek jó legyen,de azért ha a fenti mondatok a hála az igyekezetért,az gáz.Apunak nem való gyerek.
2012. júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!