Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elmennétek a rokonokhoz...

Elmennétek a rokonokhoz látogatóba ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Férjem szülei és testvéréék vidéken élnek. Már rég megígértük hogy lemegyünk a hétvégén a 3 hónapos Babánkkal, mert eddíg még csak kétszer látták. Viszont a kis unokatestvér óvodájában bárányhimlő-veszély van ( szinte mindenki megkapta, ő még nem ) A lappangási idő a doki szerint 7-21 nap, így attól függetlenül hogy nincs tünete, még kijöhet rajta. Nem szeretném ha megfertőzné a Babámat így 3 hónaposan, de túlaggodni sem akarom, és a rokonok látni szeretnék. Szerintetek?????
2009. júl. 16. 22:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ez nem tulaggodas, de en nem elveznem, ha a 12 hetes fiam himlos lenne. A keresztfiunk babalatas utan 2 nappal lett holyagos himlos es a csoportban o volt az utolso, aki elkapta. Az akkor 6 hetes fiam miatt tukon ultem 3 hetig, hogy nehogy himlos legyen. Az jo, ha koran kapja el, de ennyire? Napkozis koraban meg eler. Rokon ide, rokon oda, en nem vinnem el. Jojjenek es nezzek meg, de szandekosan nem vinnem a himlos kozegben.
2009. júl. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én se vinném el, nem hiányozna, h elkapja. Azért a gyerekünk mindennél fontosabb, ezt a rokonok is megérthetik. Biztos, h nem fognak ezen megharagudni, mondd meg nekik, h félsz.

2009. júl. 16. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A bárányhimlő a lappangási idő alatt fertőz.Tehát ha a kicsin még nincsen egy pötty sem de elkapta,akkor megfertőzheti a babádat is.Lehet,hogy csak pár nap vagy hét után jön ki rajta.

Én nem mennék a helyetekben,ilyen kicsinek nem hiányzik ez még.Ezt megérthetik a rokonok is,majd mentek máskor.

2009. júl. 16. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem vinném, és nem érdekelnének a rokonok.

A bárányhimlő nagyon veszélyes tud lenni, mondjuk ezt nem reklámozzák, de ha utána olvasol megdöbbentő szövődmények alakulhatnak ki. (barátnőm kislánya is kórházba került)

Ráadásul egy csecsemő akinek nincs immunrendszere, szóval ne vidd oda a gyereket, ráér az 3-4 hét múlva is.

2009. júl. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vinném le. És a rokonoktól sem szép dolog, ha emiatt megsértődnek. Ez nem túlaggódás, ilyen pici babának nagyon veszélyes lehet egy bárányhimlő.
2009. júl. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
a rokonok ráérnek, egy-két ide vagy oda. mennyivel jobb, hogy elkapja a pici? ne vidd el, ha elkapja utána csak magad fogod marcangolni, hogy miért. rokonok meg úgyis megértik, ha nem az ő bajuk. :)
2009. júl. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Anno, amikor a doktornénit a nem kötelező védőoltásokról kérdeztük, az mondta, hogy ő a bárányhimlő ellenit csak akkor javasolja beadatni a nagyobb gyermeknek, ha a testvér megszületéséig nem esett át a fertőzésen. Az első 3 hónapban ugyanis nagyon meg tudja viselni a csecsemőket ez a himlő. Emiatt én semmiképp nem vinnék egy 3 hónapos babát himlős közegbe. A rokonok biztos meg fogják érteni.
2009. júl. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az a baj hogy már lent voltunk. Addig erősködtek míg én barom belementem. ( persze azért el volt hallgatva pár info az egésszel kapcsolatban )És most meg aggódhatok mert az unokatesó elkapta persze. A kérdést azért tettem fel mert a férjem és családja szerint így is én vagyok a túlaggódó anyuka, mert ennyi erővel akkor sose megyünk le mert oviban mindíg lesz valami. Kíváncsi voltam hogy mik a vélemények. Kérlek drukkoljatok hogy ne kapjuk meg, nem szeretném ha most kéne átesnünk rajta!!! Azt mondják az anyatej azért véd valamennyire, hát nagyon-nagyon remélem!!!!!!!!
2009. júl. 17. 13:18
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyon szurkolok nektek, próbálj meg megnyugodni! Most már nem tehetsz úgysem semmit. Reméljük, nem kaptátok el. Azért a kedves rokonok is belegondolhatnának, hogy egy gyenge immunrendszerű emberre halálos is lehet a bárányhimlő a szövődményeivel együtt.
2009. júl. 17. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, próbálok tényleg nyugodt lenni, és nagyon-nagyon-nagyon remélem hogy nem kapjuk el!!!!! Az anyatej állítólag azért véd ellene valamennyire. Hát remélem!!!!!
2009. júl. 17. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!