Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Néhány napos/ hetes baba...

Néhány napos/ hetes baba mellett mehet a légkondi?

Figyelt kérdés

Nem tudom mi lenne a jó megoldás:( Tetőtérben lakunk, ráadásul Szegeden, ami ugye a napfény városa. Ha nem kapcsolom be a klímát, már reggel 9kor 28 fok van a lakásban, úgy, hogy egész éjjel nyitva volt előtte az ablak.

Éjszaka ráadásul szarrá csípnek a szúnyogok, a baba bölcső állványára (magas, lengő bölcső) beszereztem függönyt, de félek, hogy az alatt nem fog normálisan levegőzni. Szúnyoghálót nem lehet ezekre a billenős ablakokra feltenni...


Mit tegyek? A klíma mehetne éjszakára, hogy azért ne kelljen körbefüggönyözni a picim??? A másik szobában van, és onnan jönne át a hűvösebb levegő.


Nappal mit csináljak majd? Azért nem lehet egész nap csak a hálószobában. Ventillátorral, persze nem rá irányítva, lehet kicsit keringetni a levegőt?

Szerintem a baba is szenvedne egy 35 fokos lakásban.

Tapasztalat?


2009. júl. 17. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia.Orvosom azt mondta nem a babára irányitva mehet,de csak egy-két fokkal legyen kevesebbre állitva,mint a kinti idő.,és max.26fokra.
2009. júl. 17. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hát igen, így most 25,5 fok körül van nálunk a nappaliban, a szobában meg szerintem 27-28 lehet. Szerintem menni fog a klíma, mert egyébként nem lehet kibírni... Remélem enyhül kicsit az idő.

Egyébként 39+5 hetes kismama vagyok, szóval előre próbálok gondolkozni, h mi legyen.

2009. júl. 17. 13:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálam is megy a klima egész nap, igaz az enyém már 14 hós, de semmi baja. Tavaly a dokinéni azt mondta, hogy 25-26 fok legyen. Ha nem menne a klima min 31 fok lenne fenn, azt mondta az egy újszülöttnek is rengeteg.

Amúgy lehet tetőablakra szúnyoghálót venni. Igaz nekünk nics, de a szomszédba minden ablakon az van az emeleten. Sajna nem tudom hol vették és most meég megkérdezni sem tudom, mert elutaztak. Nézz utána a keresőben hátha találsz valamit.

2009. júl. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok. Nézd csak találtam neked szúnyoghálót, görgesd lejjeb, a lap legalján van.

[link]

2009. júl. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is szenved a baba 5 hós,5.emelet,zárószint.33 fok.Klíma nincs.Nálunk is billenős ablak van,ha egyre gondolunk.Ami keresztbe nyílik. Nálunk apukám csinált rá téglalap alakú szúnyoghálót.Egy ügyes asztalos megbírja csinálni,apa is az,csak nem dolgozik benne.Kicsit nyűgös feltenni,de megoldható.Apa mondta,hogy ajánlgassam a szúnyoghálókat,ha érdekel írj és megbeszéljük.Lehet,hogy vállalná.
2009. júl. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
NAgyobbik lányom tetőtéri lakásba született nyáron. A klíma ment (maga a gyerekorvos mondta, hogy nyugodtan), persze nem közvetlenül a babára. Semmi baja nem lett tőle. Azóta már 4 éves nagylány. :)
2009. júl. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy albiban lakunk, így ide nem akarok beszereltetni szúnyoghálót, szerintem nem örülne a tulaj, ha összefúrkálnánk az ablak környékét, aztán elvinnénk a hálót ha költözünk. Amúgy az a veluxos elég jó lenne, csak hát ilyen feltételek mellett az ára elég borsos. Szerintem akkor megoldjuk légkondival a dolgot, mert így lesz jobb a babámnak is. Már a 27-28 fok is elviselhető, de azért 33-35 fokban nem lenne jó neki.
2009. júl. 17. 15:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. Probald meg azt a megoldast, hogy ejszakara gezit feszitesz ki az ablakra, biztos ott is lehet kapni metararu vagy ehhez hasonlo uzletben, azt meg tudod celuxal vagy valami festoszigetelovel csiptetni a tokozathoz es akkor vedve vagytok a szunyik ellen, es akkor te is nyugodtabb vagy ami a babat illeti.
2009. júl. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!