Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha ugy érzem, hogy...

Baj, ha ugy érzem, hogy megbolondulok?

Figyelt kérdés
Imádom az 5hos babámat, nagyon szeretem, de reggeltől estig én vagyok vele folyamtosan. szeretnék én is egy kicsit tovább aludni 1 honapba legalább egyszer, vagy bemenni a medencébe, de nem tudok. az apja soha nics itthon sogornőm meg csak magával foglalkozik.Őnző vagyok?
2009. júl. 17. 17:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
persze hogy néha kiborulunk de ugy érzem nem tudod megoldani a problémádat . Babakocsiba rakod a kicsit v. plédre az árnyékba , és te bemész a medencébe , onnét ha én énekelnék figyelné a kicsim. Én szoktam napozni így reggel és délután is.Én ugy szoktattam hogy nekem kényelmes legyen . Én is várom mérgesen az ídőt mikkor jönn a férjem aztán koppanok mert Ö fáradt és kicsit lefekszik . Így még mellé se rakhatom a babát , még is oda viszem csak a gyerek nem marad ha nem szorakoztatja apuka.
2009. júl. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
nekem se szorakozik apuka a gyerekeivel :) mi vagyunk a mindenes .Ja ha elválnánk akkor velük is kiszurnánk mert látogatáskor gyerekek rajuk lognának így a családban meg ezt is meguszák a férfiak.
2009. júl. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Na megint betévedt ide néhány szuperanyuka :)). nem vagy önző! Mi lehet hogy szerencsések vagyunk, mert anyukámék itt laknak a közelben és sokszor rájuk tudom bízni. Mi minden héten kimozdulunk a férjemmel, mert erre igenis szüksége van az embernek. Ha nem kapcsolódik ki, akkor igenis be lehet sokallni. Néha próbáljátok meg rábízni valakire, barátnőre, szülőkre, ha a közelben laknak és mozduljatok ki.

Szuperanyukák: Attól még szeretem a gyermekemet hogy rábízom néha a szüleimre, nem kell a nap 24 óráját vele tölteni, ő nem ettől boldog!

2009. júl. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szeretet és a fárdtságból eredő türelmetlenség nem ugyan az!!!

Én nekem is sokszor elszakad a cérna.Napi 24órát vagyok vele.ha apa itthon van akkor eszik kb fél órát játszik vele-addig én a romokat takarítom el,mert sokszor szégyellem,hogy napközben nem érem utol magamat és utána ő ül le dolgozni megint...Most már egészen sok türemem van,de mikor kissebb volt nagyon kivoltam.Volt,hogy etse 20szor is felkelt,napközben fél órát ha aludt így nem volt időm egszerűen pihenni.Írtó kimerítő egyébként ez,hogy még este mikro aludnál sem tudsz.Most 1éves még mindig este olyan 3-5ször felkel,de már kicsit jobban viselem.Az kemény amikor apa elutazik egy hétre a munkája miatt és egyedül maradok vele és a kutyával,mert így a kutyust is le kell vinni napi 3szor és a gyereket is le kell vinni játszani.az egy kicsit megvisel,de kibírható.Tény ,hogy szeretem az estéket amikor kicsit én is leülhetek és nem önzőségből de egy anyának is pihenni kell ,különben nem tud a gyerekének sem,meg a férjének sem megfelelni.sztem ez nem önzőség és felelőtlenség.Az egész életünket rájuk áldozzuk,de azt a babával is meg kell tanítani,hogy amikor neked kell enni vagy fürdeni vagy bármit csinálni akkor ki kell várnia azt a pár percet.És sztem ez így jó.Nem kell benevelni,hogy nekem,hogy a legjobb de fel kell vennie neki is egy ritmust a családból.Lehet ez kicsit sírással lehet csak rászojatnni,de utána neki is és neked is könyebb lesz.jelzem az én fiam első perctől nem marad meg a kiságyban-7hónaposan lett rászoktatva,hogy ott aludjon nappal,ez egy darabig megy,hogy vele alszol aztán rájössz,hogy neked is sok az,hogy nappal alszol vele többször ,mert este csak forogni fogsz az ágyban és egy idő után a kicsi nem akar majd aludni csak játszani,de közben meg fáradt lesz stb..szval inkább a helyén aludjon és akkor lesz alvás idő rendesen..ja és olyan a kicsim,hogy 10hónaposan már elindult,most gey évesen már szinte szalad tehát én tényleg nem tudom azt megtenni mellette,hogy babakocsiba rakom és elvan....1éves baba mamája

2009. júl. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Js és még annyit,hogy a nagyszülők 300km re laknak és semmi segítségem nekem sem,de kitartást túl lesztek ezen a nehéz időn is..
2009. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is gyakran érzem, hogy megbolondulok, mindenki érez így, aki pedig azt állítja, hogy nem, az egyszerűen hazudik, mint a vízfolyás, ne foglalkozz vele :)
2009. júl. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Én a mai nap után érzek így -azt hiszem- először. (9 hós a kisfiam) Imádom, de van, hogy az embernek már zakatol az agya! (Szerintem annak is, aki nem vallja be és mást pocskondiáz..na, mindegy!) Én ma kértem apától kimenőt holnap estére.. Annyira ő sem veti bele magát a gyerek körüli teendőkbe, de -nehezen ugyan- belement!!
2009. júl. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Épp ma reggel akartam hasonló kérdést feltenni:(!

Az én kisfiam ma 8 hónapos.

2 hónapja nincs rendszerünk,össze-vissza alszik,eszik.

Apa nálunk is állandóan dolgozik,ha pedig itthon van,akkor pihen.Igaz én nem várok tőle sokat,mert tudom,hogy majd akkor lesz aktív,ha a kisfiunk elmúlt 1,5 éves,addig nem tud vele mit kezdeni.

Főleg most,mert a fiúcska 3 hete csak velem hajlandó bármit is csinálni.Még az apjánál is ordít.

2 hónapja nem alszom,mert éjjel óránként felébred,nappal pedig állandóan szemmel kell tartani,amióta mászik, felállt és elkezdett lépegetni.

A fáradtság inkább este jön ki rajtam,amikor még 20.altatásra sem alszik,este 10kor még hintázik.

Ha elalszik végre,akkor intézem a napi teendőimet,pl.tegnap is este 11kor vasaltam.

Az egyetlen szórakozásom az,ha a barátnőmmel találkozom,akinek hasonló korú a kisfia.


Én nem szeretek/akarok a babámtól távol lenni,csak arra vágyom,hogy ugyanúgy le tudjam tenni aludni este 7kor-8kor,mint 2 hónappal ezelőtt,és aludjon legalább folyamatosan 10 órát.



Szerintem sem vagy önző,a gyerekeknek egy kipihent szülőre lenne szükségük!

2009. júl. 18. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kedves 20:44!

A csendespihenő nálunk 13-16 óra között van.

Majdnem minden délután alszom. A picike még délelőtt is alszik 1 órát 9-10-ig. Az éjszakát is végigalussza 20-06-ig.

Nekem akkor van problémám amikor napközben minden szart nekem kell csinálni és inkább még beteszek egy adag ruhát, ne maradjon másnapra, mert másnap főznöm kell, és inkább csak mindig házimunkázok, minthogy hajat mossak, szemöldököt tépkedjek, keresztrelytvényt fejtsek vagy bármi amivel magamat kényeztetném.

És itt pont ezen van a hangsúly. Amikor 2 gyerek kiabál egyfolytában megállás nélkül, hogy "anyúúúú nézdddd" még wc-re sem tud elmenni az ember. Mert ott is csak azt hallja, hogy "annyúúúú".

És az apukáknak nem az lenne a dolguk, hogy fáradtan hazajönnek és pihennek. Igenis egy 3 hónapossal is kell apának foglalkozni, mert különben a gyerek később szarba sem fogja venni. Azt majd néz apuka nagyokat, hogy nem fogad szót a gyereke.

2009. júl. 18. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!