Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegnap volt egyhetes a bébim,...

Tegnap volt egyhetes a bébim, miket kell tudnom?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok, hogy szopi időt mennyire tartsuk be? most ugy van hogy ha fel kel, tisztába rakom, szopi 15-20 percig (állitolag utána már csak játszik vele) és ha elalszik lefektetem és 3-3és fél óra mulva felkel.


kis köldökéről már majdnem leesett a csonk, lehet mire 2 óra mulva felkel, már nincs a helyén :) azzal mit kell tennem még? gyerek doki azt mondta hogy már nem kell hintőpor utána hanem csak alkohol de azt meddig?


hajlatokat mikor kell hintőporozni? csak fürcsi után este?


lesz még kérdésem, de remélem ezekre is kapok választ :)

előre is köszönöm

egy egy hetes Boldog de hulla fáradt anyuka :D



2012. aug. 1. 10:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Először is gratulálok a csöppségedhez! :)

Én amikor szoptattam akkor adtam neki amikor kérte volt hogy két szopi között eltelt akár 4 óra is. Én soha nem keltettem fel csak azért hogy egyen. Amíg szépen fejlődik nincs semmi gond. A szopi időt te látod ha belealszik akkor elveszed a cicid és kész. Ha viszont igényli nyugodtan hagyhatod szopizni tovább is.

A köldököt addig kell ápolni amíg be nem gyógyul. Te még egy darabig kenegesd alkohollal és figyeld hogy nem váladékozik-e. úgyis mentek oltásra nyugodtan kérdezd meg a dokit hogy kell-e még kened? Ez gyerek függő meddig kell ezt csinálni.

Én csak este hintő poroztam a hajlatokat. Meg ha láttam hogy piros neki.

Remélem tudtam segíteni. Ezek az én tapasztalataim.

Két gyerekes anyuka

2012. aug. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
47%

Szopihoz ezeket olvasgasd:), mindenre választ kapsz:

[link]

[link]

Egyébként jó, ahogy csinálod, aza alényeg, hogy mindig tedd mellre ha kéri, hiszen meleg is van, picurka is, szóval sokat kell szopiznia, nem mellesleg 99százalékbanaz igény szerinti zsoptatás a sikeres szoptatás kulcsa(az anyatej a mellbimbót érő inger hatására az oxitocin hormon segítségével termelődik).

A köldökét akkor alkoholozd csak ha levedzik, ha szép száraz a "seb", akkor hagyd sokat levegőzni, nem kell semmit rákenni.

Nem kötelező a hintőpor csak akkor ha nem tudod teljesen szárazra törölni a babádat, illetve ha nagyon meleg van. Válassz gyógyszertári, nem illatosított hintőport(iritáció elkerülése végett).

KÉrdezz nyugodtan tovább:).

2012. aug. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszi nektek, végülis jól csinálom ahogy nézem, mert jóformán ugyanazt írtátok mint ahogy én csinálom, attól vagyok csak megijedve hogy sokat kakil, sárgás a szine ami a doki szerint jo, de van hogy fel kel tisztába rakom mert alvás közben kaki volt, amig szopizunk akkor is rottyant egyet :) és van amikor nem alszik el még 20 perc cici után sem , és nyomat nekem még egyet. Ez rossz vagy pont hogy jo?
2012. aug. 1. 11:04
 4/23 anonim ***** válasza:

Gratula a picihez! ;-)

Én szopi terén nem tudok segíteni, mert 1 ml tejem sem volt, tápszeres babám van.

Köldökét még 2 hétig tisztogattam alkohollal, de csak az esti fürcsi után.

Lehet meg fogsz lepődni de nem használtam a bőrére hintőport, se babaolajat! Nem is mondták, hogy kellene.

Viszont semmi baja nem lesz tőle. ;-)

Én azt tanácsolnám, ha ilyen jó alvó baba, hogy napközben feküdj le te is pihenni, később sokkal fárasztóbb lesz. Kellenek a tartalékok!

Minden jót nektek!

2012. aug. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Anyatejes babaknal normalis a sok kaki:) Ugyanakkor majd kesobb a heti 1 is normalis lesz:) De az meg odebb van:)
2012. aug. 1. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Ha többször kakil az nem baj! Gyorsan emésztenek még, de ez hétről-hétre változni fog.
2012. aug. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Isten éltesse!

a szopival indul be az emésztés, ezért kakilnak sokszor szopi közben is. ilyenkor én várok egy picit (egyrészt, hogy az egész adag kijöjjön, másrészt hogy ne tornásszam ki belőle a kaját), kb.fél óra múlva kimosom a fenekét és tisztába teszem.


hajlatokat én nem hintőporozok, doki néni se javasolta. talán inkább régen volt ez szokás, mert anyósom is ezt mondogatja.


szopi időt nem kell szigorúan tartani, mi sem eszünk mindig azonos időközönként.

nálunk az vált be, hogy szopi kezdetétől számolva 2 órát legalább várok a következő szopiig, de amúgy ő dönti el, hogy 2-3-4 óránként kér-e enni.


boldog babázást!

2012. aug. 1. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
78%

Második vagyok.

Az aranysárga kaki tökéletes:), a mennyiség is rendben van. Az anyatej nagyon könnyen emészthető táplálék, másfél- két óra alatt ürül(het), ezért sem kell tartani pl. a túletetéstől vagy a túl gyakori szopizástól:). Arra figyelj, hogy ha 2 órán belül mellre kéretőzik, akkor azt a melledet add amiből előtte evett, hogy a tápláló, gazdag ún. hátsó tejhez is hozzájusson, ne csak a szomjoltó első tejhez:). Ezzel nagy eséllyel kevésbé lesz hasfájós is.

Mindezek mellett még nagyon éretlen az emésztőrendszere, ezért is lehet gyakori a széklet. Ha továbbra is kizárólag anyatejjel táplálod, akkor szépen kiépül a bélflórája és ritkulni fog a kaki is.

2012. aug. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

jaj nagyon köszönöm a gratulációkat, nagyon vártuk már a bébit és most hogy itt van el sem hiszem...nem fogtam még fel :)

akkor ne aggodjak ha mondjuk egyik nap délben kel fel akkor szopizik másik nap meg mondjuk 2kor? mert végülis ő tudja mikor éhes :)

ha nagyon nem akar elaludni mit tegyek? csak akkor nyugszik meg ha vissza rakom cicire, de sogornőm azt mondta ne szoktassam rá mert késöbb wcre sem tudok menni töle annyira hozzászokik :-S

2012. aug. 1. 11:26
 10/23 A kérdező kommentje:
én most ugy csinálom, hogy egyszer az egyik cici, következöleg a másik és mindig amikor elalszik az éppen "aktuális" :)) cicit lefejem hogy üres legyen, minél előbb ujra termelődjön. ezt jol teszem? vagy ha nem csomos a cicim akkor ne fejjem?
2012. aug. 1. 11:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!