Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tegnap volt egyhetes a bébim,...

Tegnap volt egyhetes a bébim, miket kell tudnom?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok, hogy szopi időt mennyire tartsuk be? most ugy van hogy ha fel kel, tisztába rakom, szopi 15-20 percig (állitolag utána már csak játszik vele) és ha elalszik lefektetem és 3-3és fél óra mulva felkel.


kis köldökéről már majdnem leesett a csonk, lehet mire 2 óra mulva felkel, már nincs a helyén :) azzal mit kell tennem még? gyerek doki azt mondta hogy már nem kell hintőpor utána hanem csak alkohol de azt meddig?


hajlatokat mikor kell hintőporozni? csak fürcsi után este?


lesz még kérdésem, de remélem ezekre is kapok választ :)

előre is köszönöm

egy egy hetes Boldog de hulla fáradt anyuka :D



2012. aug. 1. 10:35
1 2 3
 11/23 Babeli Zurzavar ***** válasza:
100%

gratulalok a kis jovevenyhez!

mikozben olvastam par dolog eszembe jutott,ami meg elotted allhat.

1: ha zoldes lesz a kaki attol se ijedj meg, akkor egy picit tulette magat, fiamnak ez kb 2 honapos koraig elofordult.

2: a baba szereti a cicid. tiszta sor,egyelore ez adja Neki a biztonsagot, a kapcsot. a vilag most idegen,zajos,budos,vagy nagyon hideg vagy nagyob meleg. a cici allando es azon kivul hogy biztonsagos,meg jol is lakik tole,tokeletes, Neked is az volt/az lenne, ezert ha teheted ne foszd meg az elmenytol. ha majd szepen lassan kinyilik vilag,messzebbre fog latni,elkezdik erdekelni a korulotte levo dolgok, a karjaidon kivul is biztonsagban fogja magat erezni,akkor majd nem szopizik annyit.

3: a szuleinket,legokosabb es legjobb baratnoinket,sogornonket nagyon szeretjuk, mondanivalojukat meghallgatjuk,majd javaslom, tegyunk mindent ugy,ahogy az osztoneink sugjak...:-) jol esik ha a baba akit ennyi ideig tested reszekent vartal,most a tested eghosszabbitasakent csung rajtad? hat hagyd csungeni, ahogy mondtam hamarosan izgalmasabb lesz a vilag mint Te,es ha az az ido eljon (nalunk 2,5 honaposan) majd csak akkor fog ujra csungeni,ha oltast kap,vagy valami nagy banata van,vagy eppen anya hianyos:-) hidd el,hianyozni is fog!

4: ha most egy hetes akkor ideje elhitetned magadda szepen lassan, hogy itt van,megerkezett,es csak a Tietek! lehet,hogy amikor ez eloszor tudatosul akkor ugy fogod erezni,hogy ketteszakit az erzes,elbizonytalanodsz mindenben amit addig osztonbol jol csinaltal.Na akkor kell iazan kihagyni az okoskodokat es csak magadra es a gyerekedre koncntralni.


ja, az enyem ha kellett 2 oran keresztul is szopizott az elso hetekben es boldogan jelentem semmi gond a wc-re meneteli kepessegeimmel:-):-)


3hos fiu anyukaja

2012. aug. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

ha az a célod, hogy annyi tejed legyen, amennyi a babádnak kell, akkor nem kell fejni. fejéssel a maximum termelést tudod elérni (ez jól jöhet fejlődési ugrásnál, vagy ha fagyasztani akarsz anyatejet későbbre, vagy eladni...)


de a kereslet-kínálat úgy kerül egyensúlyba, ha a babádra bízod, memnyit, mikor akar enni.

az hogy 1 mellből, vagy 2 mellből jobb szoptatni, az sok tényezőtöl függ, mind2 jó megoldás lehet.

2012. aug. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

- Szerintem a sógornődnek igaza van! :)

- Felesleges fejni, ha nincs begyulladva a melled (ha csak nem akarsz tartalékolni). Ha sűrűn fejsz, akkor ez egy ördögi kör lesz, ugyanis annyi tej termelődik, mint amennyi elveszik a ciciből. - Így alakul ki később a kereslet - kínálat (fejés nélkül)

- Fiam 16 hónapos, de hintőport + olajat nem sűrűn használtam (felesleges).

2012. aug. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Szerintem se fej csak ha el akarsz tenni. Az első fiam kétszer annyi pelust használt mint a második. Ez is majd beáll.

A babakakijának színe attól is változhat hogy te mit eszel ne ijedj meg ha más árnyalatú.

Nagyon ügyesen csinálod fő hogy hallgass a megérzéseidre!

2012. aug. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

jaj lányok, nagyon kedvesek vagytok :) sokat segitetek nekem ezekkel a hozzászolásokkal :)

akkor csak akkor kell fejni ha el akarok rakni, vagy adni, amugy ha nincs begyulladva (ami ugye az hogy csomós) akkor nem kell fejni? Párom azt mondta hogy ügyes vagyok, de még mindig nem hiszem el, hogy itt van , meg jött :) lassan hozzá szokunk egymáshoz :) jaj egy nagy hir :) tegnap annyit beszéltem a köldökéről, hogy leesett a kis csonk :) ugyhogy már ez is meg van :) most már csak alkoholozom hintőpor nem kell, azt mondta a baba doki.

2012. aug. 2. 07:32
 16/23 A kérdező kommentje:

amugy mit kell tudnom az étrendemről? miket szabad és miket egyáltalán nem? enni-inni?

azt tudom hogy puffaszto dolgokat nem ehetek, meg műanyag innivalókat (pl: bolero)

2012. aug. 2. 08:34
 17/23 anonim ***** válasza:

13-as vagyok.


Ha melled gyullad, akkor fáj! - észre fogod venni. Akkor is érdemes még fejni, ha nagyon - nagyon feszül, mert ez is vezethet gyulladáshoz.


Étrend: kerüld a szénsavat, az apró magvas gyümölcsöket és azokat, amik téged puffasztanak! (k betűsök + egyebek).

Majd úgyis tapasztalni fogod, hogy mire érzékenyebb a babád hasa.

2012. aug. 2. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

hát igen csak elöre tudni akarom hogy ne is kelljen kitapasztalni :) már ha érted :)

szoval akkor mindenképp fejjem le? és akkor most hogyan? most fél óra mulva kel fel kb. szopizik mondjuk a balból és ha elaludt üresre szivom? és a másikkal mit tegyek?

2012. aug. 2. 15:07
 19/23 anonim ***** válasza:
Hááát... ez utóbbi kérdésed ellentétben áll azzal, amit írtam. Ne fejd mindenképpen! :)
2012. aug. 2. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

akkor kell lefejni, ha kezd begyulladni, ilyenkor fáj, csomós. de akkor csak 1x kell lefejni, vagy kiüríttetni.


a te étrendedről:

a legfontosabb, hogy sok vitamint, fehérjét egyél. nem szabad kerülni épp a gyümölcsöket, zöldségeket, hiszen ezek a legértékesebbek. csak figyeld a babád jelzéseid, és ha valamitől fájna a hasa, akkor azt később már mellőzd.


nálunk amúgy az 1.baba mindent bírt, csak a kakaót, csokit nem. a 2.baba meg mindent bír.

2012. aug. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!