Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a fiúk lassabbak, később érnek?

Figyelt kérdés
Én nem ezt tapasztalom a környezetemben lévő fiúk babákkal kapcsolatosan.És mindig azt hallom hogy azért mert fiú nehezebb vele, sírósabb, később jár, szóval csak egy kislány lehet tüdérke és egy fiú meg kínlódás?Annyira idegesít ez.
2009. júl. 18. 12:23
 1/8 anonim ***** válasza:

:)

nekem is fiam van, 14 hónapos. tény, h a természete nem egyszerű:)))

ezen kívül gyorsabban fejlődik mint 1 lány és hihetetlen okos. szóval 1 időben engem is idegesített ez, de mostmár csak röhögök az ilyen beszólásokon:)

2009. júl. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyerek akkor kínlódás.és akkor sír állandóan ha az anyuka elrontja a babát,mindegy hogy fiú vagy lány.Viszont igaz,hogy a fiúk sokszor lassabbak,később beszélnek,mint a lányok.De később behozzák a lemaradást.
2009. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem is idegesít megnyugatlak, de mikor a fiam ár 9 hónaposan járt, és most 1 éves és 10 szót tud tudatosan használni kicsit ledöbbennek. A másik meg, hogy mindig megkérdik lány, ezen aztán úgy kiakadok....
2009. júl. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én csak azt hallottam, hogy a fiúk többsége később kezd el beszélni és később lesz szobatiszta. Ez szerintem igaz is. A mozgásfejlődésben szerintem nincs különbség. De azért nem lehet általánosítani. Pl az én lányom 2 évesen még nem szobatiszta, viszont van olyan kisfiú, aki igen. Azért nagyon- nagyon - nagyon szeretném, ha a pocaklakóm fiú lenne!

15 hetes km, 26 hós kislány anyukája

2009. júl. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én is csak nevetek az ilyeneken.
2009. júl. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez pont olyan, mint a "fiús formájó pocak" kérdése. Nekem fiam van, de nem hiszem, hogy későnérő típus lenne. Most 9 hós és már lépeget a bútorok mellett. Az enyém kicsit sírósabb, főleg mióta a foga jön, viszont a barátnőm kisfiának például egy hangja sincsen. Szóval ez nagyon gyerekfüggő szerintem. Én kislányként elég hisztis voltam, ha valaki azt mondja, hogy egy kislány tündérke, akkor nézett volna meg engem. Sok múlik a nevelésen is, meg a gyerek temperamentumán, de semmiképpen nem a nemétől függ, hogy mennyire korán/későn érik a gyerek.
2009. júl. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem fiam is van, és lányom is. Az én kislányom mentálisan sokkal fejlettebb és éretteb volt a fiamnál ugyanabban az életkori szakaszban. (pl.: Hamarabb kommunkikált, hamarabb mosolygott.) De szerintem ez teljes mértékben egyén- /és nevelés/függő.
2009. júl. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
oh ilyet nekem két tündéri fiucskám van .
2009. júl. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!