Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS, miért nem akar reggelizni...

SOS, miért nem akar reggelizni 14 hónapos fiam?

Figyelt kérdés

Eddig úgy alakult a reggel, hogy 6 óra körül félálomba megivott kb. 3 dl. tápszert, visszaaludt fél9-9 ig. 10óra körül evett pár falat gyümölcsöt, majd 12 körül ebéd.

4 napja nem kel föl 6 kor, hanem alszik 8 ig. Leülünk közösen reggelizni, de semmit nem hajlandó elfogadni. Tápszerből is csak pár kortyot hajlandó inni. Ebédig nem is akar enni semmit.

Már teljesen el vagyok keseredve, amúgy is elég rossz evő...


2012. aug. 2. 13:45
 1/7 anonim ***** válasza:
lehet, kezd kekeckedni :) nálunk is volt olyan, hogy az addig kedvenc kajáját nem akarta többé enni, csak lestem. Hagyd kicsit, meleg is van, lehet az a baja. Kínáld később, de ne csinálj belőle problémát, ha nem eszik, lehet csak szórakozik, hogy milyen képet vágsz. Azért figyeld, nem beteg-e.
2012. aug. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 csulcsi válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz.Az enyéim ezt csinálták jó darabig,aztán besokalltam.Most, hogy külön vagyunk és nagymami nem nyalja ki a hátsó részüket,azt teszem, hogy naponta meghatározott alkalommal van étkezés,akkor eléjük teszem,aztán ha nem kell nekik,éhesek maradnak.Ne félj, legközelebbi étkezésnél olyan éhes mindegyik,ha előtte nem evett.Néha kapnak régcsálnivalót,nasit is,de az nem számottevő.Meg ahogy elnézem,1 éves koruk körül kezdődik a tesztelés korszaka.Kifigyelik,kivel mit lehet tenni.A kisebbik most lesz 3 éves,de szerintem még 1 év, mire helyre rázódik.Még csak 4 hónapja vagyunk a magunk urai...

Ha most megengeded neki a kilengést, egy életre el tudod rontani.Meg lehet,megunta az ízeket,az is benne lehet.A kisfiam banánmániás volt, aztán egyszer csak,mintha elvágták volna,azóta alig eszik banánt.

2012. aug. 2. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez nekem olyan fura. Azt teszteli az 1 éves gyerek, hogy mi történik, ha ebédig nem eszik semmit? :)

Délután eszik?

Pl. a fiam a reggelit letudja 2 falat kenyérrel, délelőtt ritkán kér gyümölcsöt. Ebédelni rendesen ebédel, na és délután... eszik, eszik, kéri a kaját.

Vannak ilyen típusú emberek. Gondolj csak azokra, akik az istenért nem tudnak lenyelni egy falatot sem ébredés után.

Alkalmazkodnék az igényeihez.

2012. aug. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az enyém 13.5 hónapos, ugyanezt csinálta/csinálja. Ma pl 7-kor ébredt, ivott SOK!! tápszert azaz 120gr-ot, 11-kor evett 2 karika kolbászt, 3 falat őszibarackot, 13-kor 100gr tápszert (pedig már 1 hónapja nem adok neki tápszert ha nem eszik semmit, de ma nagyon keveset evett) most még alszik, de már előre görcsben van a gyomrom a kaja miatt.

Neki jön a foga...minap kibújt egy lent, most szerinem jön a következő. Nem lehet, hogy a Te fiadnál is jön a fog azért ilyen?

Amikor csak tápszert evett még a fiam, és jöttek a fogak akkor dettó ugyezt csinálta, egyszerűen nem evett. Ebből gondoltam most is, hogy csak a foga zavarhatja. Ja és viszont sokat iszik.

2012. aug. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor lehet a foga a ludas, most jön neki alul a rágófoga...
2012. aug. 2. 19:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor egyértelmű!:D Kibujik a fog, és minden vissza fog állni.
2012. aug. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 csulcsi válasza:
Amúgy ezt csak nálad teszi vagy mással is ilyen?
2012. aug. 8. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!