Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos a kisfiam, és...

2 hónapos a kisfiam, és nagyon sírós. Nem jó neki semmi, sokszor, ha felveszem, akkor mégjobban sír. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Nem fázik, nincs melege, nem fáj a hasa, tiszta a pelus, stb.... Más is küzd ezzel a problémával? Meddig tart ez? Rettenetesen el vagyok keseredve, hogy őt nem lehet rendesen babusgatni, mert nem jó neki sokszor még a kezemben sem pár hete... Sokszor olyan érzésem van, hogy nem is szeret... Mit tegyek, hogy a kezemben megnyugodjon?
2009. júl. 18. 20:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Tudnod kell, hogy a kisfiúk általában hasfájósak. A környezetemben 99%-ban ez a tapasztalatom. Megoldás, hogy a hasikáját finoman körkörösen, óvatosan símogasd, puha pici párnát is tehetsz a hasához. Apropó! A másik dolog még amitől fájhat a hasa, hogy ha anyatejes+tápszeres.
2009. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet,hogy nagyon sok inger éri a nap folyamán?Lehet,hogy nagyon fáradt.Kisfiam is nagyon tud sírni ha fáradt,akkor csak a ringatás segít.
2009. júl. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszi, remélem hamar túl leszünk ezen a sírós időszakon, úgy szeretném babusgatni, de általában nem hagyja. Amúgy csak anyatejet kap, hízni hízik rendesen, szóval éhes sem lehet... Remélem hamar elmúlik ez a fránya hasfájás...
2009. júl. 18. 20:19
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi is így voltunk. 3 hónapos koráig csinálta. Ha felvettem még jobban üvöltött. Elvittem dokihoz, de azt mondta, hogy nem hasfájós, mert akkor nem egész nap, hanem a nap egy bizonyos szakában csinálná csak. Viszont ha a férjem vagy anyósom vette fel, akkor elhallgatott. Én arra jöttem rá, hogy tudta, hogy nálam van a cici, és ha felvettem, és nem szoptattam meg, még jobban kiakadt. Pedig éhes nem lehetett, elég jól hízott. De azóta is tiszta cicifüggő.

Kitartás, még egy hónap. Reméljük.

2009. júl. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Itt van egy pár tipp,hogy mit tehetsz még.Hátha hasznát veszed.

2009. júl. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Igen, ugyanez van, 8 hetes lesz. Szerintem a meleg meg a frontok vannak rá hatással, ezért nyűgösebb. A mostani hidegfront után 1 nap pl. tiszta nyugi volt.


Mindenesetre mindig találok valami alap-okot, általában éhes vagy fáradt.

Van olyan pl reggel hogy 1 órán át, 3-szorra szívja tele magát, sosem hinném, de mindig az a baj hogy még éhes.

Ha evett és utána is csinálja, akkor fáradt, és idő kell míg elalszik.

Ma is ez volt, fél óra volt csak a déli nagy alvás mert megzavarta egy kaki, ami hason nem megy neki....Vagy éhes volt, és arra ébredt, nem tudom, mindenesetre evett is.

Ezután 4 órán át tartott hogy újra bealudjon, végig nyügi volt, de újra meg újra lekötötte valami.


Magától nem alszik el, a karomban meg nem jó neki, amíg nagyon ki nem fárad fizikailag is, akkor igényli csak a ringatást, és persze csak függőleges helyzetben, mással nem is próbálkozok.

Szóval lehet olyan baj hogy élményektől már fáradt de fizikailag nem, így lerakom ilyenkor, hasra, és gyúr tovább, jön-megy, 10 percig bírja, aztán megint nézelődni akar, beszélgetni, és így telik a nap.

Szóval kemény menet....


És nem fáj a hasa, az nem ilyen, volt pár rossz napunk, úgyhogy tudom :(

2009. júl. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
Az első hónapokban nálunk is volt hasfájás.Anyatej+ tápszer volt a táplálék. A hordózókendő csodákra volt képes.Rövid időn belül a kendőben elaludt, így aztán órákig nyugi volt.Melegen tartotta a pocakját, hallgatta a szívdobogásom, közel volt hozzám.... így minden az egyben volt. Nekünk ez segített! Már a 7.hónapja nagy kendősök vagyunk!!!
2009. júl. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Szerintem megpróbálhatod csak úgy is cicre tenni. Általában attól is megnyugszanak a babák. De igen, a frontok, ez az időjárás jobban megviseli a kicsiket.

Hasfájásra vannak a patikában szerek, próbálj ki valamit, kérj tanácsot a védőnőtöl.

Melegits egy kispárnát azt tedd a pocakjára általában az is beválik. A tesóméknál kisfiú van, ők hasrafektetik ilyenkor. Tegyél a háta mögé valamit és fektesd a kiságy végébe hogy a lábacskája hozzáérjen. A piciknek még nincs olyan jó térérzekelésük ezért jó ha valamihez hozzáérnek. Nálunk a kórházban is mindig a bölcső végében voltak a babák. Vannak ezek a játszószőnyegek, az is beválhat, lekötik a figyelmét a szines játékok. Énekelj neki vagy hallgassatok zenét. Amikor terhes voltál hallgattál zenét? Ha igen akkor próbáld meg azokat bekapcsolni amiket akkor. Emlékeznek rá és megnyugszanak tőle.

Remélem valamelyik beválik.

2009. júl. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
54%
Próbáld meg megszerezni a Suttogó Titkai I. könyvet (nem kaptafára nevelés), és most elolvasni. Nálunk akkor álltak helyre a dolgok, mikor napirendünk lett (3hós volt). azóta 10 hós, és álombaba. Nem a kezedben kell megnyugodnia, hanem meg kell tanulnia saját magát megnyugtatni. És a babád téged szeret a világon a legjobban!!!!!!! Ezt nagyon fontos tudnod!!! Csak nehéz nekik itt a pocakon kívül.
2009. júl. 24. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"Azonkívül, hogy ártalmas lehet a babának, az édesanyának is rossz, ha kisbabáját sírni hagyja. Először is, megzavarja a mama ösztönös megérzését. A szíve azt súgja, hogy válaszoljon, mások meg azt mondják, hogy ne. Az édesanya csapdába kerül. Nem tudja, hogy önmagában bízzon, vagy a "szakértőben", miközben a legjobbat szeretné nyújtani gyermekének. THE FUSSY BABY című könyvében dr. Sears a következőket mondja: "Ha a mama folyamatosan más tanácsára hallgat a saját ösztönei helyett, és nem figyel kisbabája jelzéseire, csak azt tanulja meg, hogy se önmagában, se kisbabájában ne bízzon."


Lehetőleg tegye is tisztába magát a baba..

ha már önmagát meg tudja nyugtatni.

Mődszer-mődszer hátán?

2009. júl. 25. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!