Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős koráig ringathatom...

Mennyi idős koráig ringathatom korlátlan mennyiségben a babámat, tarthatom kézben, hogy az a hasznára váljon, a boztonságérzetét növelje és ne rosszat tegyek vele, ne hozzászoktassam, "elkényeztessem" és a későbbiekben gond legyen belőle?

Figyelt kérdés
2009. júl. 18. 20:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem ne akarj szabályokat létrehozni. Ha úgy érzed hogy ringatni szeretnéd akkor tedd, ha meg nem akkor nem. Értem hogy miért kérded, szeretnéd megtalálni az aranyközéputat. Én is így voltam vele, hogy majd nem lesz kézben mert akkor végem van, mindig foghatom. Azért ez babafüggő is. A nagyszülők majd úgy is elrontják (jó értelemben mondom) :). Egyébként az én babóm nem mondom hogy egész nap, de sokat van kézben, az első pisszenésére ugrom, és ha sír felveszem. Nekem nem jelentett gondot eddig, nem érzem hogy "kihasználna". Csak akkor sír, ha tényleg vmi baja van, vagy egyedül érzi magát. Nagyon jó kisbaba eddig. 3 hós baba anyukája
2009. júl. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

6 hónapos koráig nagyon fontos, hogy érezze azt a biztonságot, amit a testi közelség tud csak megadni. Ennek hatására alakul ki az a bizalomteljes kötés köztetek, ami egész életében elkíséri, és kiegyensúlyozott, egészséges önbizalommal teli életet alapoz meg számára.

6 hónapos kor után, ha nincs erőltetve, egyre kevésbé igényli az összebújást, megelégszik azzal, ha a közelében vagy. Ekkor már a kellő kommunikáció erősíti benne a kötődést. Csak annyi a dolgod, hogy figyeld a babát, és amikor úgy látod, hogy nélküled is elvan, ne erőltesd a szeretgetést. Ha valami baja van, úgy is bújni fog hozzád, akkor viszont feltétlenül fel kell venni, meg kell szeretgetni őt. Biztosíts majd számára ingergazdag környezetet, hagyd, hogy amennyire lehet felfedezhesse a körülötte lévő világot, és így nem fog feleslegesen az öledbe kéredzkedni.

2009. júl. 19. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!